Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
31 Mayıs 2016
HABERLER
AŞIRI MİLLİYETÇİLER TÜRK ANIT ÇEŞMESİNİ YIKMAYA KARARLI

AŞIRI MİLLİYETÇİLER TÜRK ANIT ÇEŞMESİNİ YIKMAYA KARARLI

12 Mart 2007

Boyan Rasate’ nin Milli Bulgar İttifak millyetçileri ve Gvardia hareketi Burgas bölgesinde ki Trınak köyünde bulunan anıt çeşmeyi yıkacaklana söz verdiler. Bu çeşme 1984 -1986 yılları arasında suikast işledikleri suçlamaları ile ölüm cezasına mahküm edilen ve öldürülen Abdulla Çakır, Safet Receb ve Emin Mehmedali’ nin anısına kaldırılşmştı.
10 kasım 1989 dan sonra Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ partisi Burgas İl başkanı olan Emin’ in kardeşi Sabri Mehmedali tarafından çeşme bu üç mahküm adına kaldırılmıştı. Çeşmede ki onur taşında bu üç kişinin ad değişimi'nin “vızroditelen proses’ nin” kurbanları olduğu yazıyor.
Milliyetçiler beyannamelerinde bu çeşmenin yıkımını istıyorlar. Geçen hafta içerisinde ”Türk terorizmin” kurbanları önünde baş eğdiler ve beyannamenin bir foto kopyasıvı valiliye yatırdılar. Bugün milliyetçiler cumhurbaşkanına, Bakanlar Kuruluna, Meclise ve Bulgaristan Avrupa komisıyonu temsilcilğine başvuracaklar.
1998 yılında çeşme bölge savcılığının kararıyla yıkılmıştı, ancak bir yıl sonra Ahmed Doğan’ ın “Bulgaristan Bosna gibi olacak”, sözlerinden sonra yeniden kuruldu.
Boyan Rasate “Butün dünyada terorizm kınanmaktadır, biz ise çocuk ve kadın katillerine heykel kaldırıyoruz. Bu çeşmeyi yıkmaya kararlıyız. Eğer devlet gerekeni yapmaz ise, biz yapacağı.Ondan sonra isterse Kosova olsun” dedi.

Kaynak: Nesin ÇAUŞ - Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 3224 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR


DÖVİZ KURLARI     31 Mayıs 2016
EUR EUR 1.95583
USD USD 1.75128
GBP GBP 2.56519
TRL TRL 0.59397


All Rights Reserved © 2006-2016    "SENİ MEDİA" LTD   Webdesign