Bugün:
30 Kasım 2015
Anasayfa   Köşe yazısı   Ziyaretçi defteri Fotoğraf Galerisi   Arşiv   Künye RSS
Kırcaali Bulgaristan Balkanlar Dünya Kültür Eğitim Tarih Spor
Bulgaristan Merkez Bankası’nın döviz kurları (30.11.2015) : EURO- 1,95 lv. ; TL - 0,63 lv. ; USD -1,85 lv. ; GBP-2,78 lv. ; CHF-1,79 lv.
REKLAM
REKLAMLİNKLER

Radyo Kırcaali Haber
Kırcaali Belediyesi
Türk Kültür ve Sanat Derneği
Türk Haber
Ömer Lütfi Kültür Derneği
Kırcaalililer Derneği
Hak ve Özgürlükler Hareketi
Hürriyet ve Şeref Halk Partisi
Dimitır Dimov Devlet Tiyatrosu
Kırcaali Tarih Müzesi
Kırcaali Valiliği
Bulgaristan Kültür Bakanlığı
Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı

[devamı...]

           

En iyi görüntü için ekran
çözünürlüğü en az
1024x768 olmalıdır.
        HABERLER

[2007-03-12]

AŞIRI MİLLİYETÇİLER TÜRK ANIT ÇEŞMESİNİ YIKMAYA KARARLI

AŞIRI MİLLİYETÇİLER TÜRK ANIT ÇEŞMESİNİ YIKMAYA KARARLIBoyan Rasate’ nin Milli Bulgar İttifak millyetçileri ve Gvardia hareketi Burgas bölgesinde ki Trınak köyünde bulunan anıt çeşmeyi yıkacaklana söz verdiler. Bu çeşme 1984 -1986 yılları arasında suikast işledikleri suçlamaları ile ölüm cezasına mahküm edilen ve öldürülen Abdulla Çakır, Safet Receb ve Emin Mehmedali’ nin anısına kaldırılşmştı.
10 kasım 1989 dan sonra Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ partisi Burgas İl başkanı olan Emin’ in kardeşi Sabri Mehmedali tarafından çeşme bu üç mahküm adına kaldırılmıştı. Çeşmede ki onur taşında bu üç kişinin ad değişimi'nin “vızroditelen proses’ nin” kurbanları olduğu yazıyor.
Milliyetçiler beyannamelerinde bu çeşmenin yıkımını istıyorlar. Geçen hafta içerisinde ”Türk terorizmin” kurbanları önünde baş eğdiler ve beyannamenin bir foto kopyasıvı valiliye yatırdılar. Bugün milliyetçiler cumhurbaşkanına, Bakanlar Kuruluna, Meclise ve Bulgaristan Avrupa komisıyonu temsilcilğine başvuracaklar.
1998 yılında çeşme bölge savcılığının kararıyla yıkılmıştı, ancak bir yıl sonra Ahmed Doğan’ ın “Bulgaristan Bosna gibi olacak”, sözlerinden sonra yeniden kuruldu.
Boyan Rasate “Butün dünyada terorizm kınanmaktadır, biz ise çocuk ve kadın katillerine heykel kaldırıyoruz. Bu çeşmeyi yıkmaya kararlıyız. Eğer devlet gerekeni yapmaz ise, biz yapacağı.Ondan sonra isterse Kosova olsun” dedi.

Kaynak: Nesin ÇAUŞ - Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 2883


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN
   

 GÜNCEL HABER

Kırcaali Haber Gazetesine Abone Olalım, Türkçemizi Yaşatalım!


ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]


KÖŞE YAZILARI


All Rights Reserved © 2006-2015    "SENİ MEDİA" LTD   Webdesign