Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6759 Lv.
GBP GBP 2.1609 Lv.
TRL TRL 0.2147 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
01 Ekim 2020
HABERLER » Kırcaali
Farklı Değiliz projesinin kapanış konferansı yapıldı

Farklı Değiliz projesinin kapanış konferansı yapıldı

11 Nisan 2013

5 Nisan 2013 tarihinde Momçilgrad kentinde Farklı Değiliz projesinin kapanış konferansı gerçekleştirildi. Konferansta yerel iktidar, devlet idare birimi, kurum, profesyonel öğretmen örgütlerinin 50 temsilcisi, veliler, özel eğitim gereksinimli çocuklar ve ilgili kişiler hazır bulundular.

Projeyle destekleyici eğitim ve sosyal çevrenin işlemesini sağlayan mekanizma uygulaması için yerel kaynaklar geliştirilerek, Momçilgrad Belediyesi’nden özel eğitim gereksimi olan çocukların eğitime kazandırılması ve entegre olması amaçlandı.

Farklı Değiliz projesi, Momçilgrad Belediyesi tarafından Sofya Sveti Kliment Ohridski Üniversitesi, Ekip Vakfı, Momçilgrad Nikola Vaptsarov Lisesi ve Dr. Petar Beron İlköğretim Okulu, Raven Vasil Levski İlköğretim Okulu, Nanovitsa Sveti Sveti Kiril ve Metodiy İlköğretim Okulu, Zvezdel Nikola Yonkov Vaptsarov İlköğretim Okulu, Şastlivo Detstvo ve Zornitsa Anaokulları ile partnerlik içinde gerçekleştirildi.

Momçilgrad Belediyesi ile ortak teşkilatlar 16 ay içerisinde yapılan faaliyetlerden elde edilen sonuçları tanıtan sunum yaptılar. Belediye yetkilileri ile yerel eğitim ve sosyal kurumlarda çalışan ekiplerin planlama, özel eğitim gereksinimli çocukların eğitim sistemine entegre edilmesi süreçleri oluşturma ve yönetme kapasitesinin iyileştirildiği rapor edildi.

Eğitim kurumlarının temsilcileri sınırı kaldıran faaliyetlerin genişletilmesi sonucunda engelli çocukların ve ailelerine karşı sosyal izolasyon ve ayrımcı davranılmasının aşılmasına başlandığını paylaştılar.

Projenin gerçekleştirildiği sırada çocuklardan başka velilerle, özel eğitim gereksinimli çocuklarla çalışan öğretmenler, pedagoji ekipleri, yerel iktidar, devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla da çalışıldı. Bu destekleyici ortam yaratılması, özel eğitim gereksinimli çocuklarla çalışma ve velilerine karşı mevcut yaklaşım ve kamuoyu tutumunun değiştirilmesi amacıyla yapıldı.

Kişilerarası ilişkileri iyileştiren bir ortam yaratılmış oldu. Onun sayesinde çocuklarda engelli çocukları destekleyici ve kabul edici nitelikler, insani değerlere uyan değerler sistemi geliştirilmesi hedeflendi.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 01 EKİM 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:20 833
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:286
-Aktif Vaka Sayısı:5 374
-Toplam Vefat Sayısı:825
-Son 24 Saat Vefat Edenler:12

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS