Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6593 Lv.
GBP GBP 2.135 Lv.
TRL TRL 0.218 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
29 Eylül 2020
HABERLER » Kırcaali
OZK’yı kim özelleştirdi ve Türkiye’nin kapıları kime açık tartışması yapıldı

OZK’yı kim özelleştirdi ve Türkiye’nin kapıları kime açık tartışması yapıldı

23 Nisan 2013

Bu sabah Kırcaali’de milletvekili adaylarının konuk olduğu Bulgaristan Ulusal Televizyonu’nun (BNT) Tartışma programında yaptıkları seçim tartışması parti taraftarları arasında gerginlik yaratmadan çok rahat bir atmosfer içinde gerçekleşti.

Şehir merkezindeki Vasil Levski Anıtı önündeki meydanda seçim programlarını Hak ve Özgürlükler Hareketi’nden (HÖH) Necmi Ali, Bulgar Sosyalist Partisi’nden (BSP) Milko Bagdasarov, Hürriyet ve Şeref Halk Partisi’nden (NPSD) Korman İsmailov ve Güçlü Bulgaristan İçin Demokratlardan (DSB) Muharrem Memedov tanıttılar. GERB partisi listesinin başında bulunan Tsveta Karayançeva, yaklaşık bir saat sonradan tartışmaya katıldı. Onun katılmasıyla ortam kızıştı ve Kırcaali’deki Kurşun ve Çinko Fabrikası’nı (OZK) kimin özelleştirdiği konusunda tartışma çıktı. Karayançeva’nın ifadesine göre Eski Başbakan İvan Kostov fabrikayı Valentin Zahariev’e sarı stotinkaya satmıştır. Milko Bagdasarov, fabrikayı özelleştiren kişinin adı olarak Tsvetelina Borislavova’yı söyledi.

Tsveta Karayançeva, Eski Başbakan Boyko Borisov’u OZK’nın kapatılmasını önlediğini ileri sürerek övdü ve şu anda üç yatırımcının yeni bir çinko fabrikası kurmak istediklerini belirtti. Milko Bagdasarov, eski yönetimin tek alternatifin BSP partisi olduğunu kaydetti.

Bagdasarov, “Teklas şirketinin Kırcaali’de fabrika açması GERB’in değil, Belediye Başkanı Hasan Azis’in sayesinde oldu. Boyko Borisov, fabrikayı açmak için geldi ve hemen başkasının katkılarını kendininmiş gibi tanıttı” dedi. Onun ifadesine göre sosyalistler, Kırcaali’den bir milletvekili seçilmesi için GERB’e bakış daha büyük şansa sahipler.

Tsveta Karayançeva, “BSP ile ilgili bir kaygımız yok. Bulgaristan vatandaşları akıllı davranıp bize oyunu versinler” diye cevapladı.

Necmi Ali, GERB yönetimini eleştirdi ve son 3 buçuk yıl içerisinde emekli maaş ve işçi ücretlerine zam getirilmeden 17,5 milyar leva harcandığını belirtti. Necmi Ali, “Sadece bizim seçmenlerimizin değil, tüm Bulgaristan vatandaşlarının yaşam koşullarını iyileştirmek istiyoruz. Sadece hedeflediğimiz yeni yatırımlarla yaşam standardı yükseltilebilir” diye belirtti.

Korman İsmailov, Bulgaristan’ın Tırgoviştede’ki Şişecam Fabrikası gibi daha çok sayıda kuruluşlara ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, Türkiye’nin kapılarının tek onun partisine açık olduğunu ileri sürdü. Necmi Ali, bu iddiayı kabul etmeyerek, HÖH Genel Başkanı Lütfi Mestan ile Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında gerçekleşen görüşmeyi örnek gösterdi.

Muharrem Mehmedov, “DSB partisi yönetime girerse, ülkenin ekonomi büyümesini sağlayabilir. Mafya ile suç örgütlerine karşı savaş ilan etme zamanı. Bölgeye yapılan yatırımların önü kesilmemeli” dedi.

Kaynak: Mehmet ÇAUŞ


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 28 EYLÜL 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:20 055
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:58
-Aktif Vaka Sayısı:5 083
-Toplam Vefat Sayısı:796
-Son 24 Saat Vefat Edenler:7

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS