Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
26 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Milletvekili adayı Aliosman İmamov: “Refaha götüren ortak yolumuz HÖH partisi”

Milletvekili adayı Aliosman İmamov: “Refaha götüren ortak yolumuz HÖH partisi”

27 Nisan 2013

Dün Ardino’nun Byal İzvor (Akpınar) köyü meydanında Kazim İbrahim Paşa’nın anısına geleneksel olarak anma töreni düzenlendi. Kazim Paşa, 1972 yılında diktatör rejimin Bulgarlaştırma sürecinin ilk aşamasını uyguladığı sırada acımasızca öldürülmüştür. Anma töreni Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Ardino İlçe Teşkilatı ve HÖH Byal İzvor Yerel Kurulu tarafından düzenlendi.

Törende hazır bulunan HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Blagoevgrad milletvekili adayları listesinin başında olan Aliosman İmamov, “Ekonomik krizin en ağır yükünü azınlıklar çekti. En büyük oranda işsizlik, tarım battı, yüksek sigorta harçları, vergi yükümlülüğü, bütün bunlar ülkedeki etnik azınlıkların temsilcilerinin omuzlarına bindi” dedi.

Mitingde HÖH Kırcaali milletvekili adayları Müh. Erdinç Hayrulla, Saliha Emin, Necmi Ali ve Mukaddes Nalbant tanıtıldılar. Törende resmi konuklar arasında HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Başkanı ve Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, HÖH Gençlik Kolları İl Teşkilatı Başkanı Bayram Bayram da hazır bulundular. Rahmetli Kazim Paşa’nın Bursa’da yaşayan oğlu İbrahim Kazimoğlu da anma törenindeydi. Byal İzvor köyü imamı Arslan Hayrulla, Bulgarlaştırma sürecinde şehit düşen Kazim Paşa’nın anısına dua yaptı.

Aliosman İmamov, “Bulgarlaştırma süreci yeni Bulgaristan tarihinin en utanç verici ve siyah sayfalarından biri. O zaman şiddet uygulandı, muhalefet oluştu. Bulgaristan’da demokrat olup da böyle düşünmeyen insan yok” diye vurguladı. Sayın İmamov, Bulgaristan’ın normal bir şekilde gelişmesi için bunun zorunlu olduğunu ileri sürerek, polis, özel yönetim organları, savcılık, Ulusal Güvenlik Devlet Ajansı (DANS) gibi kurumların azınlıkların temsilcilerine de açık olması çağrısında bulundu. Aliosman İmamov, “Dünyada tüm dini ve etnik grupların gerçek entegrasyonu yapılmaksızın refah, yüksek gelir, iyi bir hayata ulaşılmış olan ulus ve ülke yok” diye kaydetti. HÖH Başkan Yardımcısı, “Sizin bize vereceğiniz güvene ihtiyacımız var. Sizin HÖH’ne giden ortak yolu bulacağınızı umuyoruz, çünkü bu yol Rodop Dağları ile Bulgaristan’ın refah yoludur” diye sözünü noktaladı.

Kırcaali milletvekili adayları listesinde ikinci olan Müh. Erdinç Hayrulla kalabalığa hitaben, “Rodopları, tarımı geri kazanma zamanı geldi. Bizler, sizinle birlikte büyüyüp tütün tarlalarında çalışan bu bölgeden sizin milletvekili adaylarınız, tütün üreticileri ve tarım üreticilerine yardımcı olacak özel bir Tarım Programı hazırlamak istiyoruz” diye seslendi. Sayın Hayrulla, son 4 yılda Kırcaali ilinin son yönetim tarafından tamamen ihmal edildiğini söyledi. Milletvekili adayı, “Biz, popülizm, dinlenme, kurdele kesme, sesleme böceklerinin hükümetini istemiyoruz. Biz, sadece Müslüman adları taşıyıp HÖH üyesi olduğu için işten kovulan çok iyi yetiştirilmiş kadrolara sahibiz. Devletin gücünü geri kazanma zamanı geldi. Çünkü insanların artık devlet kurumlarına güvenmediğine dair tuhaf bir hissimiz var” diye vurgulayarak, kalabalığın daha iyi ve güvenilir Bulgaristan, daha iyi bir yatırım ortamı ve daha öngörülebilir hükümet için 40 numaralı oy pusulasını seçerek oyunu HÖH partisine vermeleri çağrısını yaptı.

Kırcaali milletvekili adayları listesinde dördüncü sıradaki Saliha Emin, bir araya toplanma sebebinin acı bir yıldönümü olduğunu ve hazır bulunan her birinin kalbine derin mühürlenmesi gerektiğini kaydetti. Sayın Saliha Emin, HÖH üyeleri ve sempatizanlarının her zamankinden daha birlik ve beraberlik içinde olmalarına yönelik çağrı yaptı. Saliha Emin, “Bugün yerel usta Fikret Cila 20’den fazla kazan pilav hazırlamış. 12 Mayıs’ta sizden alacağımız destek, geleceğimizi hep birlikte belirleyebilmemiz için bu kazanlardaki pirinç tanelerinden daha fazla olsun” diye sözlerine ekledi.

HÖH Kırcaali milletvekili adayları listesinde beşinci olan Necmi Ali, bu defa iktidardakilere ders vermeleri gerektiğini kaydetti. Sayın Ali, “HÖH girmeden ne solda, ne sağda yeniden hükümet kurulması mümkün değil. Belli başlı bir yönetim platformu ve programa sahibiz ve devletin sorunlarına suçlu gösterilmek için daima bizler uygun olmamamız açısından hiç kimseyi koşulsuz desteklemeyeceğiz. İşler ters gittiğinde her zaman biz suçlu olamayız” diye belirtti. Necmi Ali, “Hep beraber geleceğimizi destekleyelim. Bizler, gençler için destekleyelim, çünkü ülkede tek HÖH partisi politikasını gençlerin aracılığıyla gerçekleştiriyor” diye seslendi.

Üçlü Koalisyon yönetimi sırasında HÖH’ni temsilen Eğitim Bakan Yardımcısı olan listedeki altıcı sırada olan Mukaddes Nalbant, eğitim alanında mevcut sorunlara değindi. Sayın Nalbant, “Reformları başlatan ekipte bulunduk, fakat onlar 2009 yılının sonunda durduruldu, çünkü ondan sonra eğitimin içeriği bakımından reformlar yapılması gerekliydi. Çünkü okulun okutulanın kalitesine göre değil de, öğrencilerin sayısına göre para biriktiren bir kasa haline gelmemesi lazım” diye vurguladı. Mukaddes Nalbant, HÖH partisinin milletvekili adayları listesinin sadece il düzeyinde değil, ulusal düzeyde de başarılı olmasını diledi. Sayın Nalbant, “Biz her zaman akıllı hareket eden, sorumluluk taşıyan bir partiyiz. Bizi ileri götüren akıl ve onun için de bizim yaptığımız şeyler daima insanların yararına oluyor” diye belirtti.

Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Belediye Başkanı olarak Ardinolular için yaptıklarıyla daima gurur ve memnuniyet duyduğunu söyledi. Resmi Murat, “Zorluklara rağmen sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışıyoruz. Byal İzvor köyü Belediye’nin spor merkezi haline gelecek. Byal İzvor’da modern bir stadyum ve spor salonu, Diyamandovo semtinde çok fonksiyonlu oyun sahası olacak. Biz, sizin istedikleriniz şeyleri yapıyoruz” diye vurgulayarak, HÖH partisi üyeleri ve sempatizanlarının 12 Mayıs’ta özgür ve güvenilir Bulgaristan için 40 Nolu oy pusulasıyla oy verip yabancı iradeye hayır demeleri çağrısında bulundu.
Milletvekili adayları, Kazim Paşa’nın anıtı önüne çelenk koydular.


Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


deli başi:) 2013-04-27 14:24:16
40 nolu pusulaya atver ba agacım ni olcak bu senede atverr:)) yabancı iradeye dur de:))) eğer hala yabancı iradeye atıcam dersen:)) pasport gitçek elden çifte falan kalmıycak:=)))) hala yabancıya atıcam dersen bak fena olcak durdan pek fena olcak:))))

Ah be dps li yiyici kardeşlerim siz bizleri salak yerine koymaya devam edin.Yazları neden buraya geliyorsunuz diye hayıflanan sizler yazın bizim yapmış olduğumuzu alışverişlerden nemalanan kişilersiniz.Sizin yegane gayeniz bizim sırtımızdan geçinmek kusura bakmayın burnunuzu sürtme vakti geldi ve geçiyor.Bundan böyle Boyko amcanın hükümranlığı altına bir 5 yıl geçirinde aklınız başınıza gelsin.Benim oyum GERB e
fes 2013-04-28 12:41:26
Oyum Gerb'e diyen türklükten çıkmıştır. İyisimi, gitsin papanın kart kıçını öpsün. Bizden sayılmaz vede cehenneme kadar yolu vardır. Naş, naş!
Arda boylu. 2013-04-28 20:56:06
Deliler ruh ve sinir hastasidir onlar Kimin Ne olduklarini bilmezleer Deli bas arkadasa sunu iletmemizde hayir vardir Bak kardesim Deliysen deliligini kendi içinde tut sokakaklara dókme GERB,bi úç yildir ne boya boyadigini górdúk poposu sikilinca Boko kendini hemen istifa etmekle kurtardi Millet yine onu seçmeye kalkacaksa bu milletinde çogunlugu deli olmasi sóz konusu olur bóyle bir durumda Bulgaristanda úç ay içinde yine seçimlere gideceklerini aklindan çikarmamalidir Inaninki AB,ninde yúzkarasi oluruz
dürüst olmak 2013-04-29 02:17:00
Sayın Mukaddes Nalbant,dürüst ol ve dürüstçe açıkla. Zorunlu Türkçe eğitimi kim istemedi,Kral Simion'mu,yoksa Ahmet Doğan'mı?.Elini kalbine koy ve doğruyu söyle.
Saygılarımla:
Varnalı.
Deli başi :) 2013-04-29 09:31:16
Arda boylu dere kenarında Tıp Doktoru ünvanı almışssın tebrik ederim.Bak nede güzel teşhislerde bulunmuşsun.Dandik dediğin adam en azından sözünün eri çıktı.Aldığı miras sanki ağzına kadar dolu devlet hazinesi'de Boyko mu boşalttı?Elektrik anlaşmaları hangi iktidarın döneminde özelleştirildi?Koalisyon olmasın sakın?
En azından vatandaşımın üstüne devletin polisini gönderip halkıma zulüm edemem deme onurunu göstermiştir.Sende gel biraz Türkiyede jop ye aklın başına gelsin fazla demokratik dere boyu sazlık canlısı arkadaşım.Fikrimi nerede nasıl ilan edeceğim seni ilgilendirmiyor fikrin varsa benden bağımsız beyan et.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS