Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6591 Lv.
GBP GBP 2.1806 Lv.
TRL TRL 0.2255 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Eylül 2020
HABERLER » Dünya
Korman İsmailov’dan Bal-Türk’e Ziyaret

Korman İsmailov’dan Bal-Türk’e Ziyaret

30 Nisan 2013

Hürriyet ve Şeref Halk Partisi Genel Başkanı Korman İsmailov, milletvekili adayları ve Türkiye temsilcileri ile birlikte Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Bal-Türk Gebze Şubesinde gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Merkez yönetim kurulu üyeleri, Şubelerin başkan ve yöneticileri ile dernek üyesi soydaşlar katıldı.

Statükoyu değiştirmek için yola çıktık

HŞHP Genel Başkanı Korman İsmailov kendini ve arkadaşlarını tanıttıktan sonra yaptığı konuşmada, Hürriyet ve Şeref Halk Partisinin hangi şartlara binaen ortaya çıktığını ve neler yapmak istediklerini anlattı. Halkımız asimilasyon, göç ve kendi değerlerini kaybetmekle karşı karşıya diyen İsmailov, temel amaçlarının Bulgaristan’da yaşayan Müslüman Türk halkının eşit vatandaş statüsünde yaşaması, refah düzeyinin yükselmesi, Türkçenin ana dil olarak okutulması, manevi ve kendi kültürel değerlerimize sahip olarak şerefli bir vatandaş olarak Bulgaristan’da yaşamak olduğunu ifade etti. Bunun için Türkiye’den Bulgaristan’a yatırım çekilmesinin esas olduğunu, halkımızın baskıcı politikalardan kurtulması için çalışacaklarını da vurguladı.

HÖH’ten niçin ayrıldık?

HÖH’ten niçin ayrıldığını da anlatan İsmailov, “Sayın Kasım Dal’ın çabaları ile Komünist rejime ajanlık edenlerin listesi arşivlerden çıkartıldı ve orada gördük ki bizim eski partinin başta genel başkan olmak üzere hakim kadrolarının yüzde sekseni DS adına çalışmış, ajanlık yapmış ve parti de gizli servisin planları doğrultusunda kurulmuş. Bunlar ortaya çıkınca Sayın Kasım Dal partiden istifa etmek zorunda kaldı. Ben de yaptığım eleştirilerden dolayı partiden ihrac edildim. Böyle bir yapının Türk halkının ve tüm Bulgaristan vatandaşlarının haklarını savunması mümkün değildi ve bu olmamıştı da. Bizler toplumumuza hizmet edebilmek, onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına yeni bir hareket başlattık ve arkadaşlarımızla yola çıktık.

HÖH Dışındaki diğer Türk Partisi ile niçin birleşmediniz?

İsmailov kendine sorulan, “HÖH dışındaki diğer Türk partisi ile niçin birleşmediniz sorusuna, “bizim var olan prensiplerimizden birisi de şudur: Mecliste Sayın Kasım Dal’ın verdiği önerge ile arşivler açılmış ve Totaliter rejime ajanlık yapmış kişilerin isimleri açıklanmıştı. Bunlar arasında birleşmemizi istediğiniz partinin başkanının da ismi var. Biz prensiplerimize bağlı kaldık ve birleşme talebini reddettik.

Baraj Sorununuz var mı?

İsmailov: Bizim baraj sorunumuz yok, en büyük handikapımız seçimlerin erkene alınması ve bizim teşkilatlanmamızı rahat bir zaman diliminde yapamamış olmamızdır. Ayrıca seçim çalışmalarında en büyük sorunumuz şu ki, halkımız ciddi bir psikolojik baskı altında tutuluyor. Bu baskı bazen fiziksel şiddete dönüşüyor. Şu bilinmeli ki baskılarla bizim önümüzü kesemezler.

Bal-Türk yöneticileri ve programa katılan soydaşlar Korman İsmailov ve arkadaşlarını çıktıkları bu yolda tebrik ettiler ve kendilerinden başarı beklediklerini ifade ettiler.

Geceyi İzmit’te geçiren İsmailov ve ekibi sabah saatlerinde İstanbul ve Çorlu’daki programlarına katılmak üzere İzmit’ten ayrıldılar.

Kaynak: balturk


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 18 EYLÜL 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:18 544
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:154
-Aktif Vaka Sayısı:4 404
-Toplam Vefat Sayısı:749
-Son 24 Saat Vefat Edenler:10

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS