Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Şubat 2020
HABERLER » Dünya
Korman İsmailov’dan Bal-Türk’e Ziyaret

Korman İsmailov’dan Bal-Türk’e Ziyaret

30 Nisan 2013

Hürriyet ve Şeref Halk Partisi Genel Başkanı Korman İsmailov, milletvekili adayları ve Türkiye temsilcileri ile birlikte Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Bal-Türk Gebze Şubesinde gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Merkez yönetim kurulu üyeleri, Şubelerin başkan ve yöneticileri ile dernek üyesi soydaşlar katıldı.

Statükoyu değiştirmek için yola çıktık

HŞHP Genel Başkanı Korman İsmailov kendini ve arkadaşlarını tanıttıktan sonra yaptığı konuşmada, Hürriyet ve Şeref Halk Partisinin hangi şartlara binaen ortaya çıktığını ve neler yapmak istediklerini anlattı. Halkımız asimilasyon, göç ve kendi değerlerini kaybetmekle karşı karşıya diyen İsmailov, temel amaçlarının Bulgaristan’da yaşayan Müslüman Türk halkının eşit vatandaş statüsünde yaşaması, refah düzeyinin yükselmesi, Türkçenin ana dil olarak okutulması, manevi ve kendi kültürel değerlerimize sahip olarak şerefli bir vatandaş olarak Bulgaristan’da yaşamak olduğunu ifade etti. Bunun için Türkiye’den Bulgaristan’a yatırım çekilmesinin esas olduğunu, halkımızın baskıcı politikalardan kurtulması için çalışacaklarını da vurguladı.

HÖH’ten niçin ayrıldık?

HÖH’ten niçin ayrıldığını da anlatan İsmailov, “Sayın Kasım Dal’ın çabaları ile Komünist rejime ajanlık edenlerin listesi arşivlerden çıkartıldı ve orada gördük ki bizim eski partinin başta genel başkan olmak üzere hakim kadrolarının yüzde sekseni DS adına çalışmış, ajanlık yapmış ve parti de gizli servisin planları doğrultusunda kurulmuş. Bunlar ortaya çıkınca Sayın Kasım Dal partiden istifa etmek zorunda kaldı. Ben de yaptığım eleştirilerden dolayı partiden ihrac edildim. Böyle bir yapının Türk halkının ve tüm Bulgaristan vatandaşlarının haklarını savunması mümkün değildi ve bu olmamıştı da. Bizler toplumumuza hizmet edebilmek, onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına yeni bir hareket başlattık ve arkadaşlarımızla yola çıktık.

HÖH Dışındaki diğer Türk Partisi ile niçin birleşmediniz?

İsmailov kendine sorulan, “HÖH dışındaki diğer Türk partisi ile niçin birleşmediniz sorusuna, “bizim var olan prensiplerimizden birisi de şudur: Mecliste Sayın Kasım Dal’ın verdiği önerge ile arşivler açılmış ve Totaliter rejime ajanlık yapmış kişilerin isimleri açıklanmıştı. Bunlar arasında birleşmemizi istediğiniz partinin başkanının da ismi var. Biz prensiplerimize bağlı kaldık ve birleşme talebini reddettik.

Baraj Sorununuz var mı?

İsmailov: Bizim baraj sorunumuz yok, en büyük handikapımız seçimlerin erkene alınması ve bizim teşkilatlanmamızı rahat bir zaman diliminde yapamamış olmamızdır. Ayrıca seçim çalışmalarında en büyük sorunumuz şu ki, halkımız ciddi bir psikolojik baskı altında tutuluyor. Bu baskı bazen fiziksel şiddete dönüşüyor. Şu bilinmeli ki baskılarla bizim önümüzü kesemezler.

Bal-Türk yöneticileri ve programa katılan soydaşlar Korman İsmailov ve arkadaşlarını çıktıkları bu yolda tebrik ettiler ve kendilerinden başarı beklediklerini ifade ettiler.

Geceyi İzmit’te geçiren İsmailov ve ekibi sabah saatlerinde İstanbul ve Çorlu’daki programlarına katılmak üzere İzmit’ten ayrıldılar.

Kaynak: balturk


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


B.Osman 2013-04-29 18:57:29
Korman sahayı boş buldu ve atını oynatıyor,bizim HÖH temsilcilerimiz nerelerde?Korman TÜRKİYEDE göçmen derneklerinin toplantılarına katılıyor ,onu kimse engelleyemez bunlar demokrasinin şartları,suç bizim temsilciliremizde.Korman ve ,,patronlarının '' amacı barajı aşmamamız.
Zürfettin HACIOĞLU 2013-04-29 21:34:43
Çabaları boşuna.Söyledikleri ise hepsi birer büyük yalan ve hayal'den ibaret.Koca genel başkanın her gün ne işi var Türkiyede madem idaalısın seçime 10 gün kalmış Bulgaristanda çalışmaktan başını kaldıramaması gerekir ama nerdee hiç kimse kendisini ciddiye almadığndan Türkiyede ellerini öptüğü abilerini memnun etmek ( abileri rezil olmasın diye)için Türkiyeyi mekan edinmiş ama esas seçimler Bulgaristanda yapılmaktadır.Söylemesi bizden.
Arda boylu. 2013-04-29 21:34:46
Eeeeh bu Demokrasi eh sen neymissin be Demokrasi ama anliyana Çok partili bir sistem insanlar birine ófkelendimi milletin derdini dúsúnmeden kendi hesabi için derhal diger çesitli partilere dónebiliyor. 12mayista igriyi dogruyu kim iyi kimler dogrudur Illyaki çózecek olanida Millettir bu bóyledir kardeslerim.
fotinovo 2013-05-01 03:46:25
korman ismailov barajı aşamayacak. höh'ün oylarını bölmekten ileri gidemez. korman yol yakınken gel vazgeç şu işten. bizde derler ki; "Yiyemicen halvaya kaşık sallama." vesselam...
Hakkı Tunalı 2013-05-01 11:26:19
Korman da , kasım da küresel komplonun Türkler üzerinde yürüttüğü planın maşaları olduklarının farkındalarmı acaba?Kardeşim bizim oyumuz HÖH'e (DPS).Siz Türkleri bölmeye alet olsanız da biz bu tuzağa düşmeyeceğiz.20 sene Ahmet Doğan'ın ayanındaydınız da şimdi mi ajan olduğunu öğrendiniz.Merak ediyorum siz kimin hesabına çalışıyorsunuz?Türkiye'deki derin iitifaklarınıza ve bu oyuna oy vermiyeceğiz.
saşo 2013-05-01 17:24:06
çok zor arkadaş boşuna uraşma bölemesin dsp oylarını

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS