Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6507 Lv.
GBP GBP 2.1718 Lv.
TRL TRL 0.2367 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
07 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
Filibe Başkonsolosundan TSO'ya Ziyaret

Filibe Başkonsolosundan TSO'ya Ziyaret

27 Mayıs 2013

Türkiye’nin Bulgaristan Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci ve Ticaret Ataşesi Barış Yeniçeri, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu.

Ziyarete Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Meclis Başkanı Mustafa Özden, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Erhan Tanrıöver ve Mestan Özcan, Sayman Üye Taner Karaoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Çömez, Tekirdağ Belediyesi Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Trakya Kalkınma Ajansı Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ercan İzgi katıldılar.

Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci yapılan toplantının öncelikle tanışma amaçlı olduğunu ve bundan sonraki süreçte ticari işbirliği çerçevesinde Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin Bulgaristan’a yatırımları konusunda destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi. Tekirdağ Belediye Başkanı Dalgıç, Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT sayesinde Bulgaristan ile birçok proje gerçekleştiğini ve gerçekleşmeye devam edeceğini belirtti.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, “Konsolosumuzu ve Ticaret Ataşemizi şehrimizde ve kurumumuzda görmekten dolayı büyük mutluluk duydum, hoş geldiniz. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak geçtiğimiz aylarda Bulgaristan’a bir dizi ziyaretlerde bulunmuştuk. Geçtiğimiz dönemlerde de Bulgaristan’a fuar, iş forumları ve birçok toplantıya katıldık. Tekirdağ potansiyeli yüksek olan bir şehir ve büyükşehir statüsü ile bunu artık daha da perçinlemiş bir halde karşımıza çıkıyor. Tekirdağ etrafına yatırım yapılabilir ve kabına sığmayan bir şehir. Sivil Toplum Kuruluşları ve ekip çalışması ile çok faydalı projeler yapılabilir. Bulgaristan’da katıldığımız forumda orda yaşayan insanların dış ticarete ne kadar önem verdiklerini gördük, Türk iş adamlarının gelişini festival havasında karşıladılar. Ticari işbirliği çerçevesinde Türk iş adamları ile ortak projelerde yer almak için çok istekli ve arzuluydular. Bizler Tekirdağ TSO olarak ticaret erbabımıza bundan pay çıkarmanın peşindeyiz. Ticari işbirliği haritasında sizlerden büyük destek bekliyoruz, kurumumuza tekrar hoşgeldiniz diyor ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Özden, “Şehrimize hoşgeldiniz, sizleri burada görmekten dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. Ticari işbirliği açısından baktığımızda üyelerimize fayda sağlamak için yapılacakları tespit edip bölgesel anlamda öne çıkan avantajları belirlememiz gerekiyor çünkü Bulgaristan ve Türkiye bölgesel ve coğrafi anlamda birbirine çok yakın iki ülke. Gerçekleşen toplantının amacına uygun olduğunu düşünüyor ve sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Doğru yol ve doğru kişiler ile gerçekleşecek ticaretin önemli olduğuna dikkat çekildi. Önümüzdeki dönemde birçok sektörde projeler yapılabileceği bunlardan öne çıkanlarının et ve et ürünleri olabileceği dile getirildi.

Tekirdağ TSO Başkanı Günay, “Avrupa Birliği’ne satılamayan ürünlerin Bulgaristan’da kurulacak fabrikalar ile Avrupa Birliği’ne satabiliriz, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimiz için dış ticarete ve yurt dışı gezilerine büyük önem veriyoruz.” dedi.

Toplantı karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sone erdi.

Kaynak: İHA


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 06 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:12 717
-Aktif Vaka Sayısı:5 139
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:303
-Toplam Vefat Sayısı:424
-Son 24 Saat Vefat Edenler:9

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS