Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6593 Lv.
GBP GBP 2.135 Lv.
TRL TRL 0.218 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
29 Eylül 2020
HABERLER » Kırcaali
Prof. Vladko Panayotov, AP Başkanı Martin Schulz ile Avrupa’nın geleceğini konuştu

Prof. Vladko Panayotov, AP Başkanı Martin Schulz ile Avrupa’nın geleceğini konuştu

21 Haziran 2013

19 Haziran 2013 tarihinde Avrupa Parlamentosu Milletvekili Prof. Vladko Panayotov,
AP Başkanı Martin Schulz ile görüştü. Görüşme Schulz’un daveti üzere gerçekleşti. Görüşmede Prof. Panayotov, stratejik hammaddeler ve karbon emisyonları konusunda Brüksel ve Bulgaristan’da Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kanada, Avustralya, Brezilya, Hindistan ve Avrupa Birliği’nde yapılan son görüşme ve seminerler hakkında ayrıntılarıyla anlattı. Prof. Panayotov, Avrupa Birliğine hammadde tedarik edilmesi, emisyon ticaretinin düzenlenmesiyle ilgili sorunlar ve karbon emisyonlarını yakalama ve koruma teknolojileri konusunda alternatif kararlar aramanın en önemli yönlerine değindi.

Prof. Panayotov, ekonominin sürdürülebilir gelişimine dair genel strateji ve temiz ve gelişmiş teknolojilere yeni yatırımların gelişimi için fırsatlar konusunda Bulgaristan’ı tam olarak konumlandırdı. Ayrıca Bulgaristan'ın Avrupa'da bazı stratejik metallerin sürdürülebilir arz güvenliği için stratejik malzeme ve metal konusunda katkıda bulunma potansiyelini de öne sürdü.

Görüşmede Prof. Panayotov’un daveti üzere Avrupa İklim Faaliyetleri Komiseri Connie Hedegaard’ın katılımıyla Bulgaristan’da mayıs ayında iş ve bilim adamlarının yer aldığı yuvarlak masa toplantısından elde edilen olumlu sonuçlar vurgulandı. Bununla birlikte Prof. Panayotov’un Çevre Komiseri Janez Potocnik ile birlikte Bulgaristan’da tüm ilgili taraflarla yapacağı görüşme de belirtildi.

Prof. Panayotov, Avrupa Birliği’nin mevcut krizin etkilerinden kurtulmak ve gelecekte sorunları ve potansiyel krizin sonuçlarını önlemek için potansiyel oluşturulmasına dair gereken strateji, önemli noktalar ve eylemlere vurgu yaptı.

Avrupa Birliği’nin Latin Amerika’daki stratejik ortaklarıyla yeni bir diyalog kurulması gerektiği öne sürüldü. AP Başkanı Martin Schulz ile bu konularda uzlaşmaya varıldı ve somut bir eylem planı sunumu bekleyişi içerisinde desteği alındı. Schulz, Prof. Panayotov’a gelecekte başarılı ortak çalışmalara imza atılması adına son yayınlanmış kitabını hediye etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 28 EYLÜL 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:20 055
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:58
-Aktif Vaka Sayısı:5 083
-Toplam Vefat Sayısı:796
-Son 24 Saat Vefat Edenler:7

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS