Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
28 Şubat 2020
HABERLER » Bulgaristan
Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci Karlovo Meclisinden deklarasyonu geri çekmelerini istedi

Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci Karlovo Meclisinden deklarasyonu geri çekmelerini istedi

12 Şubat 2014

Filibe’de yayınlanan Maritsa Gazetesi’nin haberine göre Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu, Karlıova Belediye Meclisi’ne gönderdiği resmi bir mektup ile Balkan Savaşları ve İlinden Ayaklanması sırasında Türklerin soykırım yaptığı iddiasıyla yayınlanan deklarasyonun bir an önce iptalini veya geri çekilmesi istediği anlaşıldı.

Maritsa Gazetesi'ndeki haber aynen şöyle devam ediyor: “Başkonsolos Şener Cebeci tarafından imzalanmış mektup, Karlıova Belediye Meclis Başkanı Stoyo Karagenski’nin eline ulaştığı anlaşıldı. Mektubun sonunda “tek yanlı, dayanaksız, haksız ve kabul edilemeyeceği açık bu bildirinin biran önce iptalini veya geri çekilmesini sağlamanızı bekliyoruz” denilmektedir. Sayın Şener Cebeci, Karlıova Belediye Meclis Üyelerinin bu konu ile ilgili izleyeceği tutumun Türkiye’nin bu belediye ile ilişkilerini belirleyeceğini ifade etmiştir. Konu hakkında hassasiyet beklediklerini de eklemiştir. Yarın düzenlenecek Belediye Meclis toplantısında mektubun tam metni okunacaktır. Aynı zamanda Karlıova Belediye Meclisi’nin bu kararı almasının ardından Balkan Savaşları ve İlinden Ayaklanması sırasında Türkler tarafından yapılan soykırımının kurbanları anısına yayınlanan deklarasyonun aynısının Strelça (ç.n:Pazarcık’a bağlıdır) Belediye Meclisinde de kabul edildiği öğrenilmiştir. Aynı deklarasyonun kabulünün beklendiği Eski Zağra ve Paşmaklı’dan meslektaşları Karlıova Belediye Meclis Başkanı Stoyo Karagenski ile görüşmüşlerdir.

Deklarasyon Ulusal Belediyeler Birliği aracılığı ile bütün belediyelere dağıtılacaktır. Karagenski, deklarasyonun onlarca belediye tarafından kabul edileceğini hissettiğini belirtmiştir.”

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Tarafsız 2014-02-12 16:02:53
bulgarlar Osmanlı'dan ayrıldıktan sonra işleri heh tepetaklak gitti. faşizımla denediler olmadı, komunizimla denediler olmadı, avrupa birliğile denediler yine olmadı ve gari hiçbir heyecanları kalmamıştır. şimdi kalkmışlar uyduruk tarihlerinden yeni pasajlar okuyarak farklı heyecanlar ve maceralar yaratma peşine düşmüşlerdir.
Ses 2014-02-12 16:07:14
Konu ile ilgili Sebahat hanımın yorumunu çok beğendim. Kendisine teşekkür ediyorum. Ülkemizde Türkçü gençlerimiz hala var demek.
Türksoy Turçin 2014-02-12 19:51:33
Bulgaristan komunizm sonrası girdiği ekonomik sefalet döneminde en büyük yardım ve desteği Türkiyeden görmesine rağmen şimdi kapağı EU'ya atınca genlerine işlemiş TÜRK düşmanlığını açığa çıkardılar gene .
Deliormanın Deli efesi 2014-02-13 13:00:28
Kırcaali haber yönetici ve müdürleri,Sebahat hanımın yorumunu bende okumak istiyorum ve size soruyorum?Neden sildiniz?Keza benim yorumlarımı da bir çok defa sildiniz.Neden?
TRUD VE 24 ÇASA GAZETELERİNDE,TÜRKLER VE YAHUT'A TÜRKİYE İLE İLGİLİ YAZI VE YORUMLAR YAYINLANDIĞINDA,BULGAR OKYUCULARIN YÜZLERCESİ, TÜRKLER VE TÜRKİYE İLE İLGİLİ AĞIZA ALINMAYACAK VE HATÂ NORMAL BİR İNSANIN AKLININ UCUNDAN BİLE GEÇİRMEDİĞİ,GEÇİREMEYECEĞİ PİSLİK,KÖTÜLÜK VE DÜŞMANCA TUTUM VE SÖYLEİŞLERİ,BİNLERCE DEFA YAZDIKLARINA RAĞMEN,SİLİNMEDİKLERİNİ GÖRÜYORUZ.
Biz görüyoruz da,sizler neden görmezlikten geliyorsunuz?.
Eğer Avrupa üyesi devletlerde eşitlik ve demokrasi varsa,ki var olduğu iddâ ediliyor,o zaman sizde bizim yorumlarımızı silmeyeceksiniz.
Saygılarımla.
izmirli 2014-02-13 14:03:40
Bulgarlar önce,babalarına,annelerine,dedelerine,ninelerine çok içtenlikle sormalılar.Biz 500 sene türklere nasıl sabrettik.Bunun 2 cevabı vardır.1 zeka özürlü olmaları gerekir.2 biz türkler çok toleranslı insanlarız,bu bu günde öyledir,esas türkler sürüm sürüm sürünürler,bağrıp çağranlar,türklere barbar diyenler sanki cennetde yaşıyanlar gibidirler.Şimdi Bulgarların bu iki seçenekden birini kabul etmeleri gerekir.Doğru olanı da hiç şüphesiz 2.seçenektir.Birde şuna baksınlar.Osmanlıdan koparıldıklarından sonra ne zaman bağımsız olmuşlar.Kısa anlatımla;Güya Ruslar kurtarmış,sonra Almanlar,sonra yine Ruslar,şimdide AB (yine Almanlar)
cvp 2014-02-13 21:01:44
Sebahat hanımın yorumu silinmedi. Ben okudum, sitanin anasayfasinda sağ üst köşede.
Nakşibendi musibeti 2014-02-14 19:58:03
Bulgar milliyetçiliğinin pan zehri türk milliyetçiliğidir. Türk milliyetçiliği 1913'de harekete geçeceğine 1879'da harekete geçseydi şimdi sınır Koca balkanın altında olurdu. Abdülhamid'in en büyük hatası türk milliyetçiliğini baskı altında tutup nakşibendi tarikatına destek vermesidir.
güç dengesi değişti 2014-02-14 21:39:28
1912'de Bulgar ordusu daha eğitimli, daha iyi silahlıydı; Türk ordusu çürümüş, modern savaşı bilmiyordu, silahları da çok yetersizdi. Bu gün durum çok değişti.
güç dengesi değişti 2014-02-15 09:19:22
Evet güç dengesi değişti
Kale dışarıdan fed edilmez içeriden fed edilir.
Ne yazık BG türkünü içeriden fed ettiler DPS yönetim kadrosuna Bulgar kendi adamlarını yanı Türklerin MURTATLARINI yerleştirdiler.
Bulgaristan azınlıkların tek sorunu o DS ajanlarıdır. Onlar o yönetimde kaldıkça camiler yakılacak, cam çerçeve indirecekler soy kırım yalanlarına devam edecekler.
Dün 24 yıl sonra Bulgar meclisinde bir Türk parlamento kürsüsünden ben hür yaşamak istiyorum gerekirse bedel öderim demesi BG milatı olur inşallah.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS