Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
23 Şubat 2020
HABERLER » Bulgaristan
Küçük ve orta ölçekli çiftliklere daha fazla sübvansiyon ödenecek

Küçük ve orta ölçekli çiftliklere daha fazla sübvansiyon ödenecek

26 Şubat 2014

Tarım ve Gıda Bakanlığı’nın çiftçilere yapılan yardımların dağıtım şemasının analizine göre 300 dekara kadar toprak işleyen çiftçilere ortalama dekar başına 45,10 leva yardım ödenecek.

Daha büyük arazi işleyen çiftçilere ise şu anda hepsine ödendiği miktarda ortalama yaklaşık 30 leva ödenecek. Bu ödeme şeması daha bu yıl yürürlüğe girecek, fakat yüksek miktarda sübvansiyonların gerçekte 2015 yılında ödenmesine başlanacak.

Avrupa Birliği fonlarından sağlanan kaynakların çiftçilere dönüm başına yapılan ödemelerle ilgili dağıtımına ilişkin analiz büyük tahıl üreticilerin yer aldığı branş örgütlerinin eleştirisinden sonra yayınlandı. Bugün tüm ilgili taraflarla kamu görüşmesi yapıldı.

Bulgaristan’ın toplam 104 898 241 leva (53 634 441 avro) bütçe sağlanan çiftçilere yapılan yardımların dağıtım şemasının işlenilen ilk 30 dekar toprak için daha yüksek miktarda yardım ödenmesi varyantını seçtiği açıklandı. Böylece küçük çiftliklerde işlenilen her dekar için ortalama 45,10 leva ödenilebilir. Aynı zamanda analizde büyük çiftliklerde işlenilen her dekar toprak için de ödenilen miktarın 30 leva altına düşmemesi sağlanabileceği belirtiliyor.

Analizde, çiftçilere yapılan yardımların dağıtım şemasının uygulanmasıyla büyük arazi işleyen az sayıdaki çiftçilerin doğrudan doğruya yapılan ödemelerin büyük bir payını alırken, diğer çok sayıdaki çiftçilere az miktarda sübvansiyonun kaldığı şu anki durumun değiştirilebileceği belirtiliyor. Uzmanlar, yeni şemanın uygulanmasıyla küçük ve orta ölçekli çiftliklerin teşvik edilmesinin amaçlandığını kaydediyorlar.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Perperek Der ki... 2014-02-26 16:58:48
Geçenlerde Hasan Aziz Kırcaali'de Ermenistan'ı tanıtan bir sergiye katılmıştı. Bugün 26 Şubat 2014 Hocalı'da Ermenilerin soydaşlarımızı kadın çocuk yaşlı demeden kurşuna ve süngüye dizeli 22 yıl oldu.

Buradan Hasan Aziz gibi mankurtların oylarımızla o pozisyona geldiğini hatırlatarak kendisini ve pozisyonunun vermiş olduğu vurdumduymazlığını kınıyorum.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS