Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
20 Ocak 2020
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan Türklerinin meşalesi Nuri Turgut Adalı, mezarı başında anıldı

Bulgaristan Türklerinin meşalesi Nuri Turgut Adalı, mezarı başında anıldı

05 Ağustos 2014

Bugün onlarca siyaset adamı, aydın ve yakınları Bulgaristan Türklerinin meşalesi merhum şair Nuri Turgut Adalı’yı ölümünün 10. yılında doğup büyüdüğü Kirkovo’nun Ostrovets (Adaköy) köyünde bulunan mezarı başında andılar.

Yapılan anma töreninde Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali milletvekilleri Müh. Erdinç Hayrullah ve Mustafa Ahmet, Kırcaali Vali Yardımcısı Musa Yusuf, Bulgaristan Müslümanları Yüksek İslam Şura Başkanı Şabanali Ahmet, HÖH Kırcaali İl Başkanı ve Cebel (Şeyh Cuma) Belediye Başkanı Bahri Ömer, HÖH Gençlik Kolları İl Teşkilatı Başkanı Bayram Bayram hazır bulundular. Törene Kırcaali İlinden Siyasi Tutuklular Vakfı Başkanı Halil Rasim, bölgeden belediye başkanları ve parti liderleri de katıldılar.

Törende hazır bulunan Komünist Rejimin Kurbanları ve Karşı Gelenleri Onurlandırmak İçin Ulusal Girişim Başkanı Alfred Moskolo, Bulgaristan’ın Avrupa’ya Dair Hafızası Teşkilatı’nın Nuri Adalı ve başka siyasi tutukluların devlet nişanı ile onurlandırılması teklifinde bulunacağını bildirdi. 1966 yılında siyasi sebeplerden dolayı tutuklanan, insan hakları ve demokratik Avrupa değerleri savunucusu olan Moskolo, tüm vatandaşlara, siyasi örgüt ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik, "Bulgar ulusunu bölme girişimlerine dur deme zamanı geldi” diye çağrıda bulundu.

Milletvekili Erdinç Hayrulla, hayatının 23 yılını hapislerde geçiren Bulgaristan Türkleri ve Müslümanları’nın zorla asimilasyon politikasına karşı mücade eden bir mücahit olarak saygı gösterilip anılması için her yıl 5 Ağustos’ta Nuri Adalı’nın mezarı başına toplanacaklarını kaydetti. Müh. Hayrulla, “Onun yaktığı meşalenin hiç sönmeyeceğine inanıyorum. Bizler onun yolunda yürümeye devam edeceğiz, çünkü haklar ve özgürlükler ebdi verilmiş değildir ve daima mücadelesi verilmesi gerekir” dedi.

Gözlerinden akan yaşları tutamayan Kırcaali İlinden Siyasi Tutuklular Vakfı Başkanı Halil Rasim, Nuri Adalı ile tam 11 yıl birlikte yattıkları Stara Zagora (Eski Zağra) Hapishanesi’nden hatıralar paylaştı. Halil Rasim, “Bugün aranızda bulunursam, buna Nuri Adalı’nın büyük katkısı var. O, büyük ve değerli bir adamdı. Bizleri daima destekledi, bizlere yol gösterip, cesaret veriyordu. İnsanları Müslümanlar ve Hıristiyanlar diye ayırmazdı. O bizim babamız gibiydi” diye kaydetti.

Stara Zagora Cezaevi’nde 1987-1989 ylları asında Nuri Adalı ile birlikte tutuklu kalan Mogilyane (Mandacı) köyü doğumlu 61 yaşındaki Zekeriya Türkyılmaz, “Nuri Adalı, tıpkı Nelson Mandela gibi bizim parlayan yıldızımızdı. O çok entellektüel, akıllı, bilgili biriydi. Bir sürü kitap okumuştu, geniş bakış açısına sahipti, onun bizim milli duygularımızın pekişmesine büyük katkısı oldu” dedi. Siyasi mağdur anma törenine katılmak için Türkiye’den siyasi tutuklulardan İsmail Davut ile birlikte gelmişti.

Çelenk sunulması ve ardından 1 dakikalık saygı duruşundan sonra Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet merhumun kabri başında dua okudu.

Anma töreni HÖH Kirkovo İlçe Teşkilatı tarafından organize edildi.

Nuri Turgut Adalı, 1922 yılında Ostrovets köyünde dünyaya geliyor. Fotinovo (Çakırlı) köyü okulunda eğitimini bitirince babası onu Şumnu Nüvvab Medresesi’ne yazdırıyor. Burada 3 yıl eğitim gördükten sonra çok etkin ve sivri zekalı bir Turancı olduğu için okuldan uzaklaştırılıyor. Totaliter dönemde şair, 23 yılını hapis, sürgün ve Belene’de geçiriyor.

Ülkede Müslüman Türklerin haklarını koruma mücadelesi verdiği için Bulgaristan Türklerinin Nelson Mandela'sı olarak adlandırılır.

Stara Zagora Cezaevi’nde kaleme aldığı Gönül İster Ki... şiirinin bir dörtlüğünde yakınlarına şöyle vasiyette bulunuyor:

Ben göçerken bu felekten siz dökmeyin gözyaşı
Seve seve koyun kabre gün görmeyen bu nâşı...
Belki kabrim de bulunmaz bu vahşet ülkesinde!
Gönül ister kabrim olsun bir ağaç gölgesinde!...

Nuri Adalı 1989 yılında Bulgaristan’dan zorunlu olarak Türkiye’ye göç ettiriliyor. Uzun yıllar Bursa BAL-GÖÇ Derneği’nin genel sekreterliğini yapıyor. 2004 yılında hayata gözlerini yumuyor. Bursa’da Görükle’de Nuri Adalı’nın adını taşıyan bir park bulunuyor.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Dinci yapıyı daha o zaman görd 2014-08-05 17:27:06
Nuri Aadalı ağbeymizin ruhu şad olsun, türklük için çok büyük fedakarlıklar yaptı. Uğruna hayatını feda ettiği ana vatana geldi ve çok büyük hayal kırıklıkları yaşadı. Gayrı milli, dinci, türk düşmanı yapıyı daha o zamanlar gördü.
İbn-i Haldun 2014-08-05 18:39:05
bu dünyadan ebediyete intikal bir insana iftira atma alçak herif! GAZİ Nuri agam birömür senin gibi, aslını, atasını, inkar eden alçak, dinsiz, komunis bozmalarıyla mücadele etti.

Nuri agam senin gibi ''balkan kökenli'' değildi, O balkanlarda-ADAKÖY'de dünyaya gelmiş ASYA kokenli bir TÜRKtü!

gayri milli ve Türk duşmanı yapı senin ''balkan kökenli'' sülalendir!
Adalı bugünleri 20 sene önce g 2014-08-05 19:01:38
Alçak senin baban ve türk düşmanı sülalendir. Adalı merhum Türkiye'ye geldiğinde kürt asıllı tonton biri iktidardaydı, türk dediğin nedir ki diyen adamdır ve fethullahi yapının devlletin içine yuvalanmasının önünü açan adamdır.

Bu tonton la kürdinin bugün devamı kimdir kimdir, sığır gibi bağran biri var o olması lazım. Tonton okyanüs ötesinin istemesiyle sınırları açtı ve Bulgaristan türklüğüne ve Türkiye'nin Bulgaristan'da çıkarlarına büyük bir darbe indirmiş oldu.

Nuri Adalı abimiz bütün bunları gördü ve kaçarcasına Kırcaali'ye döndü. Kendisi bir balkan türküdür ve Resneli Niyazilerin devamıdır. Anadolu'da türk milliyetçiliğine, kemalizme ihaneti çok önceleri gördü ve tavrını koydu.

Hain karakterli zebaniler merhumun aziz hatırasından uzak dursunlar.
İbn-i Haldun 2014-08-05 19:44:16
bak alçak herif bak, hain ve TÜRK duşmanı gör!

http://www.youtube.com/watch?v=2mVFeGnlFCY

bakalım bu videoyu izleyince vicdanın azzıcık olsun sızlayacak mı.

tonton amcam tam bir BOZKURTTU, olmeden önce tam 11 gün ATA yurdumuzu dolaştı ve doner donmez hakkın rahmetine kavuştu.

Naim'e ve butün bülgaristan Türklerine sahip çıktı. ton ton amcam bize sınırları açmasaydı komunizim asla yıkılmayacaktı ve sen şimdi cocukluğunda olduğu gibi günde beş vakit ''az sım bılgarçe'' dıyecektin. nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun....
İbn-i Haldun 2014-08-05 20:00:29
''Nuri Adalı abimiz bütün bunları gördü ve kaçarcasına Kırcaali'ye döndü.''

beri bak alçak herif, bilerek veya bilmeyerek merhum GAZİye hakaret ediyorsun ''kaçarcasına'' ne demek lan? Nuri agamı gavur sindirememiş, gavurun yaptığı unca işkenceyle sinmemiş.... azını topla adam ol!!!
Tonton balığı ve kakavan 2014-08-05 23:51:55
Tonton amcası la kürdi şuymuş buymuş da...O kadar aptal ve dngalaksın ki o kadar olur. Hainin tekidir ve de takipçileri, siyasi mirasçıları topu haindir. Mutluluk çubuğu takmış şey üzerindeyken kalp sektesinden sizlere ömür olmuş. Hüsamettin Cindoruk söylüyor boş konuşmuyoruz. Sen rezil ve şey enceği olduğundan bunları bilemezsin.
Varnalı 2014-08-06 10:12:13
Yukarıda tartışan arkadaşlardan biri kesin sürete Fes'in kendisidir. Yorumlarında tek bir haklı nokta,rahmetli Özalın,hiç düşünmeden sınır kapılarını açıp,Bulgaristan türklüğüne 100 yıl onarılması imkânsıza yakın verdiği zararlardır.(25 yıl geçti BG.de yaşayan türklerin durum ve vaziyeti ortada).Burası doğruya doğru.Fes'te doğru olmayan ne?.Türk komunist kafalı olması.Ağileden gelen bir çizgi.
Dini sevmez,Tayip Erdoğa'nı sevmez,siyaseti ise hiç bilmez.
Fes gardaş,Tayip Erdoğan 12 yılldır Türkiyeyi doğru yönetmeseydi,ekonomiyi kat ve kat güçlendirmeseydi,sen o zaman gör güzel Türkiyemizin halini.IRAKTAN VE SURİYEDEN ÜÇ KAT DAHA BETER OLURDUK,FES EFENDİ.Nedenini yazmıyorum,benden daha iyi bildiğini sanıyorum.
Bu söylediklerimi aklından çıkarma.
,Saygılarımla.
Varnalı 2014-08-06 10:19:29
Nuri ADALI ağbeyimize ALLAHTAN rahmet,BULGARİSTAN TÜRKLERİNİN,TURANCI NURİ ADALI'NIN YOLUNDAN AYRILMAMAYACAĞI ÜMÜDÜYLE,AYDINLIK GÜNLER DİLERİM.
Saygılarımla;
Varnalı.
Adalılı 2014-08-06 10:26:10
Siz önce insan olun nasıl oluyor da rahmetli Nuri abimizi çirkin emellerinize alet ediyorsunuz.
Sadece Nuri abimiz değil kim ki olası diğer şehit yakınlarına ve gazilere sahip çıktı.
Nuri abimiz tek başına kimsesiz hayata gözlerini yumdu.
Kim ona sahip çıktı ki sanmayın yukarda resimlerde yer alanlar.
Ne yazık ki Mastanlı bağımsız belediye başkanı ona sahip çıktı.
Bu gün utanmadan sıkılmadan pişkin pişkin rahmetli Nuri abimizi malzeme olarak kullanmaya devam ediyorlar.
Nuri abimizi yakından takip edip militsiyaya ihbar eden kimin dayısı oluyor sanırsınız.
Aynı ihbarcı bu gün rahmetlinin mezarına baktığı için para alıyor.
Kırcaali haber yorumları silmeyin Todor Jivkov gitmez dediler gitti.
İçine etti 2014-08-06 16:01:37
Varnalı aga, sen beni yanlış bilmişsin. Ben tersine dini seven, Tayyip'i i eğitimsiz ve hasta olduğu için tehlikeli ve zararlı bulan, siyaseti de bayacana iyi bilen biriyim.

Ekonomiyi düzeltmedi bozdu, o canlılık gibi görünen şey borçtan, alınan muazzam borçtandır aga. Ne kadar mı borç aldı, 500 milyar borç aldı. Başka ne yaptı, ülkenin stratejik kuruluşlarını, tesislerini, bankalarını, tarlalarıı, madenlerini yabancılara sattı.

Daha başka günahları var ama onları şimdi saymayayım.
Alattin Çakıcı - mapus damında 2014-08-06 16:13:29
"Kamuoyuna saygılarımla

Onur ve şereften nasibini almamış Rizeli rezil yezit kişilikli onursuz. Milletin manevi duygularını istismar eden, dinimizi kullanan, hırsızlığı meşru zeminlere oturtturmuş, güzel ülkemizin bölgelerine göre arap atasözü söyleyerek doğu ve güneydoğu da yörenin kullandığı günlük hayatındaki sözleri zaman zaman kullanıp ümit tacirliği yaparak, bölgelere göre kişilik değiştiren, hırsı için ülkemizin fidanlarını telef ettiren, ruhunu şeytana teslim etmiş, dedeleri Kafkas Musevisi olan vampirin torunu."
feslere 2014-08-06 16:22:48
Fesler siz hala akıllanmayacaksınız.
Sizin için hayat krıçmalarda zil zurna oluncaya kadar içmek ve kesinlikle deliksiz bir uyku.
Sizin idaa ettiğiniz gibi olsaydı bu gün Türkiye AB kafa tutamazdı.
Ulan 89 yılında göç edenler bu gün bizim buralarda hayal edemeyecek kadar emekli maaş alıp buralara gelip krallar gibi yaşıyorlar.
Herkes evini yapmış araba almış yazlıklar yaptırmışlar ve en önemlisi çocukları üniversiteleri bitirip TÇ en üst düzeyde görev yapmaktalar.
Siz ahla o sarhoş bakışlarınızla T.C. aşağılamaya devam ediyorsunuz.
Ya buralara gelip bizim halimizi görür müsünüz FESLER.
Biz ne zaman emekli olacağız siz de DPS o işe yaramaz yönetimden nemalanarak ha büle saçmalamaktasınız.
Varnalı 2014-08-06 18:17:55
Dünyada en zor iş nedir arkadaşlar biliyormusunuz?.
Herhangi konuda şartlanmış birine,doğru da olsa doğruyu kabul etirmek.İnanın çok zor,neredeyse imkânsız.Fes gardaşımız göç yılı 1989 da,Türkiyenin umumi vaziyetini ve bu gününü çok iyi bilmesine rağmen,inadım inat dercesine,keçiler gibi inadını sürdürmeye devam ediyor.
Şartlanmış,tedavisi zor,hatâ imkânsız.
30 milyar dolar İMF-ye borcunu ödeyen Türkiye,5 milyar dolar İMF ye borç verebilecek güce ulaştı.
Tayip Erdoğan'ın ecdadı Rizelidir,kendisi 1954 İSTANBUL doğma büyümedir.Çekemeyenlerin iftiraları yalandır.
Ne gürcüdür ne ermeni,öz ve öz Osmanlı Türküdür.(5 ağustos saat 23 teki NTV tv.de Tayyip Erdoğanla yapılan canlı yayından öğrenebilirsiniz).
Bilmeyenlere duyurulur.
Saygılarımla;
Varnalı.
Malkocoglu 2014-08-06 20:51:59
Konuyu saptiran serefsizlere bir cift sozum var!serefsiz hainler aranizdaki cirkin tartisma yorumlarinizi gidin bir baska yerde ickili mekanlarda yapin!rahmetli Nuri Adali bulgaristan Turklerinin bir kahramanidir.Obuyuk liderin anma organizasyonu seytani fikirlerinizin tartisma yeri degildir bulgar bozuntulari sizi gidi hainler sizi.
Er 2014-08-06 21:45:09
Milyonun ustunde Bulgaristan Turklerinden iki kisi cikmis Dogan ajandir diye yirtiniyorlarlar. Suraya bir bakin sadece iki kisi.

Bunlarin bos cabalari okuzu buzaglattirmaya calismak ve horozu yumurtlattirmaya calismak gibi .
Er 2014-08-06 21:48:35
bu iki kisiye bir milyon bulgaristan Turku tukurse bogulurlar. Sadece tukurseler.

uydurulmus dini sevmemek dini sevmemek degildir ayrica. Biz kurandaki dine inaniriz ve kurandaki dini severiz.
Ak Göçmen 2014-08-06 23:03:48
1- Okullarda ve kamu kurumlarında başörtü serbest olduğu için
2- Bölünmüş yollar ve otobanlar yaptığı için
3- Tüp geçit yaptığı için
4- 3. Köprü inşaasına başladığı için
5- Hızlı tren yaptığı için
6- Yeni üniversiteler açtığı için
7- Üniversite öğrenci harçlarını kaldırdığı için
8- İş Güvenliği yasasını çıkardığı için
9- Enerji verimliliği yasasını çıkardığı için
10- Yerel belediyelerin bütçelerini arttırarak daha çok sosyal tesis ve park alanı yaptığı için
11- Üç haneli enflasyon oranını tek haneye düşürdüğü için
12- Paradan altı sıfır attığı için
13- Dış ülkelerdeki eziyet gören insanlar adına cesurca onları savunduğu için
14- 3.Havaalnının inşaasına başladığı için
15- Terörü durduğu için
16- Kendi savunma sanayimizi geliştirdiğimiz için
17- Toki yaptığı için
18- Imf ye borcu sıfırladığı için
19- Okullarda ders kitaplarını ücretsiz verdiği için
20- Hastane kuyruklarından kurtardığı için
21- Ülkenin sahibi olduğunu sanan statükoyu devirdiği için
22- Bolu tünelini açtığı için
23- İzmit körfez geçiş köprü inşaasına başladığı için
24- Bir çok ülke ile vizeleri kaldırdığı için
25- Üniversite giriş sınavında meslek lisesi mezunlarından kesilen puanları kaldırdığı için
AK PARTİLİYİM SAPINA KADAR
karanfil 2014-08-06 23:09:33
boş boş tartışmayin Biz bakalım kendimize bg türkü her konuda yetersiz bilinçsiz ve örgütlenmeyi bilmiyor yani yetersiz
biz kendimizi geliştirmeye bg de kalanlar için faydalı işler yapmayı bilelim
Nuri adalı çok çekmiş neden sebeplerinden biri örgütlenmeyej bir toplum arkasında duracak cesarette kişiler yokmuş tek başına bi başına mucadele vermiş allahtan razmet diliyorum
Ak Göçmene 2014-08-07 00:21:59
Ak Göçmen, yazdıklarının hiç zerre kadar onemi yok. Tayyip ömründe bir tane Tagore şiiri okumuş mu? Birkerecik olsun gırmızı ışıkta durmuş mu? Tatil günlerinelinde günübirlik London ve Parij'e tıyatro izlemeye gitmiş mi? Ben hastahane kuyruklarından kurtulsam nolacak Tayyip Tagore şiiri yerine istiklal marşi şiirini okuduktan sona. Mühüm olan Tagore şiiri okumak, gırmızı ışıkta durmak, pazarları londra ve Paris'e tıyatro izlemek için uçak kaldırmak. Yemişim ben senin otoyollarını, 3 havalimanını, korfez geçişini, hızlı trenlerini. Tayyip ''van minuttan'' başka ingilazca kelime biliyo mu?
Ere 2014-08-07 00:28:03
Er, Ahmet Doğandan tiksinmem için ajan olması gerekmiyo, onun Türkçe konuşamaması beni fazlasıyla tiksindiriyo, resmen midemi bulantıyo.
Turgut Adali ölmez 2014-08-07 10:24:53
Turgut adali ölmez fakat DPSliler kircaali bölgesinde ismi kulaniyor dpsliler Turgut agabey bir yardim etmisli yoktur dpsliler sesleniyom kesin adik ismi kulanmayi evi bile tamir yapmamislar kirkovo belediye baskani bokluk
duşmana 2014-08-07 16:32:13
Türkiye sayesinde bu gün varız var olacağız başbakan kim olursa olsun fark etmez.
T.C. Başbakanına km hakaret ederse o Türk düşmanıdır.
saygısızlara 2014-08-07 16:38:23
Eyyyyy Erçolar, Feskalar bırakın çirkinliğinizi iğrençsiniz, rahmetli Nuri Turgur Adalı abimize bile saygınız yok.
DPS hiç bir zaman rahmetliye sahip çıkmadı hangi şehit aileye sahip çıktı ya da gazilere.
Eski Türkiye temsilcisi Enver Hatipoğlu Euro milyoneri.
Yeni Türkiye temsilcisi İsmet Kahraman Euro Milyoneri.
İzmir temsilcisi İsmail vatansever/Çıkarsever Euro milyoner..
Rahmetli Nuri abimiz yalnız bakımsız Mastanlı'da tek başına garsionerde vefatından birkaç gün sonra kokmuş bir vaziyette bulundu.
Şimdi utanmadan sıkılmadan onu satanlar ve ihbar edenler ve sahip çıkmayanlar mezarına çelenk koyuyorlar.
Malkocoglu 2014-08-07 20:36:36
Bulgaristan Turklerinin ozgurluk!azinlik haklarini alabilmeleri icin kendinin ve uye oldugu TURAN cemiyetinin bir cok uyesi hayatlarini !gencligini !ailelerini feda etmislerdir.Gunumuzde bulgaristanda millet vekili!belediye baskani!is adami olabiliyorsak !bu gunler icin omurlerini !canlarini!hurriyetlerini verenler sayesindedir.Biz Turklerin unlu bir ATA sozu vardir:Ne oldum deme !ne olacagim de!anlamini bilen bilir !anlamini bilmiyen gunumuzun Turk yoneticilerine ve o yoneticiler sayesinde tureyen is adami gecinen HALKINI satan mafiya sebekesine duyurulur.Tarih tekerrur eder rahmetli Nuri Adalinin olumuyle igili bir cok soru isaretleri vardir!Osebepten dolayi bir kac yil icersinde bilgilerle belgelerle hayatta olan sahitlerin ricasi uzerine kaleme alinarak bir kitap haline gtirilmesine cok az bir zaman icersinde bulgaristan Turklerinin bilgisine sunacagiz.
Dikkat 2014-08-07 21:47:10
Turgut Adalı ölmez, fakat Kircaali bölgesindeki DPS'liler onun ismini menfaat sağlamak için kulanıyor. DPS'lilerin Turgut ağabeye herhangi bir yardım etmişliği yoktur. Son olarak Turgut Adalı ağabeyimizin adını kullanan DPS'lilere sesleniyorum: Kesin artık, evini bile tamir etmemişsiniz. Kirkovo belediye başkanı istirham ederim, itirazım şahsen sana!
Adalı dincilere karşıydı 2014-08-09 07:40:52
Dps karşıtları merhumun adını ve hatırasını menfaat sağlamak için kullanmıyorlar mı, bal gibi kullanıyorlar. Sanki Dps karşıtıymış, ama aynı zamanda dinci aşağılıklarla ortak görüşü paylaşıyormuş imajı verilerek aziz hatırası istismar ediliyor. Oysa merhum dinci değil milliyetçiydi.

Adalı bir türk milliyetçisiydi, Türkiye'de türk düşmanı dinci yapılanmayı gördü ve büyük hayal kırıklığı yaşayarak kaçarcasına Bulgaristan'a döndü.
ak göçmen adındaki rezile 2014-08-09 07:51:33
Ak Göçmen adında rezilin biri pislik ve hastalıklı birinin burada propagandasını yapmış, dedikleri tümüyle yalan ve safsatadır. Güya eğitimsiz, ileri seviyede epilepsi hastası ve bundan dolayı da dengesiz biri ekonomiyi uçurmuşmuş da yollar mollar yapmışmışmış da, buna kargalar bilegüler. Hiç bir şey yapmadı, yapamaz, tek yaptığı şey yıkmak, batırmak ve çalıp çırpmak.
bana rezil diyen göçmene 2014-08-09 13:01:24
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyum neden Erdoğana ?

Eski Türkiye'nin putlarına savaş açtığı için.
Cumhuriyet'in tabularını tek tek yıktığı için.
Anlı şanlı generallere, paşalara karşı milletin iradesini savunduğu için.
TSK'nın emrine girmeyi reddedip askeri siyasilerin emrine soktuğu için.
Beyaz Türklere boyun eğmediği için.
İstanbul sermayesi karşısında ezilip büzülmediği için.
Bürokrasiye teslim olmadığı için.
Kemalistleri, ulusalcıları karşısına alma cesareti gösterdiği için.
Devletin düşman bellediği dindarları, muhafazakârları merkeze taşıma kararlılığını, iradesini gösterdiği için.
Polis ve yargı vesayetine direndiği için.
Gülen Cemaati'nin şantaj ve baskılarına boyun eğmediği için.
Pensilvanya'daki Hoca'nın maskesini düşürdüğü için.
17-25 Aralık darbesi karşısında duruşunu bozmadığı, geri adım atmadığı ve kendisine yönelen tehditlere karşı meydan okuduğu için.
Kendisine kelepçe takmaya gelen polis şeflerine hak ettikleri yanıtı verebildiği için.
Aydın Doğan medyasını ciddiye bile almadığı için.
Türkiye'nin istikrarını, refahını, kalkınmasını, büyümesini öncelikli kıldığı için.
Ülkenin dış politikasına şahsiyet kazandırdığı için.
Uluslararası sistemin ürettiği hukuksuzluğu karşı adalet arayan cesur bir lider olduğu için.
Darbeye darbe dediği için.
Darbecilere kutlama mesajı göndermediği için.
Amerika ve İsrail'in uydusu olmayı reddettiği için.
Avrupa'nın ikiyüzlülüğünü ortaya çıkardığı için.
Kürt meselesinde devletin kırmızı çizgilerini ayaklarının altında çiğnediği için.
İnkâra, asimilasyona son verdiği için.
Sınır komşumuz olan Kürt devletiyle iyi komşuluk ilişkisi kurduğu için.
PKK'yla barış görüşmeleri başlatıp anaların gözyaşını dindirdiği, akan kanı durdurduğu için.
Ezberleri bozduğu için.
Korkak, pısırık olmadığı için.
Hesap kitap yapmadığı için.
Dengeci olmadığı için.
Kendine inandığı için.
Millete güvendiği için.
Halkın sevgisini kazandığı için.
Annemin duasını aldığı için.
Sahici bir lider olduğu için.
Demokrat olduğu için.
Adaletine ve vicdanına güvendiğim için.
En çok da "muhafazakâr" kimliğiyle Cumhuriyet tarihinin en büyük dönüşüm adımlarını attığı için oyumu Tayyip Erdoğan'a vereceğim.
Seçimlerde Erdoğan'a oy verme sebeplerimi daha da uzatabilirim. Ancak bir cümleyle özetlemek gerekirse: Yeni Türkiye için oyum Erdoğan'a.
Sonsuz Türk 2014-08-09 14:59:29
eyvallah Ak Göçmen, kalemin hep boyle keskin olsun. haddini bildirdin topal bacağını .iktimini itine.
Mastanlılı 2014-08-09 15:32:53
Siz hala dindarlığı dincilikle karıştırıyorsunuz.
Bunu bilemeyen niye fikir beyan ediyor ki.
Şerefsizler, rahmetli Nuri abimiz Türkiye'den dinciliği görüp te geri dönmedi rahmetliye çamur atma.
Nuri abimiz dindar Türk milliyetçisiydi. Rahmetliye gazi maaşı bile bağladılar. O başka nedenlerle Mastanlıya döndü.
Ona DPS asla sahip çıkmadı yalnızlığa terk etti.
Ona Mastanlı bağımsız belediye başkanı Sali Şaban sahip çıtı.
T.C. siyasetini rahmetli Nuri abimize bulaştırdığınız için Allah sizleri bildiği bibi yapar merak etmeyin.
Siyasi mahkum 2014-08-10 00:31:46
Hem yakinlarini ve O Buyuk Sahsiyetei !akraba ve siyasi cikarilari icin kullanan ve OBuyuk Turkun adini telafuz eden zumruneleri Allahu Talaya HAVALE EDIYORUM.Buyuk bulgaristan Turklerinin MESALESI yalniz ve kaderine terk edilerek bes augustos 2005 yilinda kaldigi belediye (Salih Sabaninbagimsiz belediye baskaninin)kucuk dagirede(garsoneyiyede)sekiz gun sonra bedeninin saldigi asri kokularinin sayesinde !komsusu DEGOL ailesinin sayesinde Mestanlilar cercegi gormuslerdir!her nedense RAHMETLININ mirascilari cogalmistir!Akrabasi oldugunu soyliyen biri(gabrovo kasabasinda bogazini kesip oldurenlerden biri olan ).osman aga koyundeki Ulvi DS.ve HOHvajanligini yapan sahtekar bir yaratik!Mestanli olaylarini organize edenleri bay pas ederek !cebel derwbwyi bahri omere hizmetini esirgememistir.
gerçek 2014-08-11 09:44:48
Çorbacılar'dan Ulvi Mustafa'yı kast ediyor galiba siyasi mahkum.
Ulvi kanıtlanmış DS ajanıdır mükafatını da DPS içine girerek ve zengin olarak almıştır.
Kim DS çalışmış hepsi bu gün zengindir.
Rahmetli Nuri Adalı açlık sefalet içinde kaderine terk edilerek hayatını kaybetti.
DPS rahmetliye hiç bir şekilde sahip çıkamazdı patronları olan DS müsaade etmiyordu.
Ortaya Kemik Atmadikca Kimin k 2014-08-12 21:44:41
Ortaya Kemik Atmadikca Kimin köpek Oldugunu Bilmesin

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS