Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
21 Ocak 2020
HABERLER » Kırcaali
Boyko Borisov:”İktidara gelirsek en az 10 Müslüman Bakan Yardımcısı olacak”

Boyko Borisov:”İktidara gelirsek en az 10 Müslüman Bakan Yardımcısı olacak”

18 Ağustos 2014

Avrupalı Gelişimi İçin Vatandaşlar (GERB) Partisi Genel Başkanı Boyko Borisov, iktidar olmaları halinde en az 10 Müslüman bakan yardımcısının olacağını bildirdi.

Bulgaristan'da 5 Ekim'de yapılacak erken parlamento seçimleri öncesinde ülke nüfusunun yüzde 10'unu oluşturan Müslümanların oylarını almak isteyen siyasilerin mücadelesi başladı.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali bölgesini ziyaret eden GERB Genel Başkanı ve eski başbakan Boyko Borisov, seçimlerde Müslümanların oylarına talip olduklarını söyledi.

Pripek köyünde bir spor sahasının hizmete açan Borisov, burada yaptığı konuşmada, GERB Partisi'nin lideri olarak ülke yönetiminde Müslümanlara geniş yer vereceğine söz verdi.

"İktidar olursak, bakan yardımcılarımızın en az 10'u Müslüman olacak" diyen Borisov, şöyle devam etti:
"Şu anda halkın farklı etnik kökenli bölgelerimizde, bulabildiğimiz eğitimli, itibarlı her birinizi değerlendirip, gelişme fırsatı vereceğiz. 240 sandaliyeli parlamentoda 121 milletvekilin olursa, istediğini yaparsın, seni asla köşeye sıkıştıramazlar. Seçmleri kazanmazsak, muhalefet oluruz. GERB olarak tek başımıza iktidar oluruz. Pazarlık temelli koalisyonlara katılmayız."

Bulgaristan'da yapılan kamuoyu araştırmalarında GERB Partisi önde gözüküyor.

Öte yandan, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisi halen seçimlere katılım kaydını yapmadı, adaylar listesini de açıklamadı.

HÖH, Bulgaristan'da üçüncü en büyük siyasi güç olarak tanımlanıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


fes 2014-08-18 11:31:23
Dps karşıtı, türk partisini yok etmeye yönelik bir çıkıştır bu. Bizim bazı şaşkın Dps düşmanı arkadaşlar bu tuzağa düşecekler gibi görünüyor.

Boyko'nun stratejisi belli, yunan devletinin tavsiyeleri doğrultusunda hareket ediyor. Geçen dönemde Vejdi Raşit'e bakanlık verdi, şimdi bakanlıklarda ikincil görevler vererek türklere ikbal dağıtmak istiyor.

Dps'yi ikbal dağıtan bir parti konumundan çıkartarak partiyi dağıtmak istiyorlar. Amaçları budur, başarılı olacaklar mı, bekleyip göreceğiz.
Fekalara 2014-08-18 13:03:43
Fes ne diyeceksin bi 25 yıl daha destekleyelim mi DPS yönetimini. Ama daha önce şu aşağıdaki yazıyı okumanı tavsiye ederim.
Sakın parlamentoda DPS azınlık olduklarını bahane göstermeyin.
DPS faydasını gördüyseniz bir bir aşağıdaki yazdıkları gibi.
**************************
Bulgaristan kabul edilen anayasasında Türk azınlığı yer almasını sağlayabildiler mi?

DPS/HÖH yönetimi ülkede ikamet eden Türklerin çocuklarına anadilini okullarda zorunlu olarak okumayı sağlayabildiler mi?

Ülke çapında Türkçe yazılı, görsel yayın yapan medya sağlayabildiler mi?

Var olan Türk tiyatroların kapatılmalarını engelleyebildiler mi?

Zorunlu verilen Bulgar Slav isimleri nüfuz kütüklerinden sildirmeyi başarabildiler mi?

Din alanında Bulgaristan’da yetişen Müslüman çocuklarına din dersi almaları için tekbirler alındı mı?

Türklerin ve Pomak Müslümanların yoğun olarak ikamet ettikleri bölgelerde hayatta kalmaları ve doğdukları toprakları terk etmemek için tedbirler hangi sebeplerle alınmadı?


Asimilasyon politikasına karşı gelip şehit edilen şehitlerin, cezaevlerinde, Belene adasında sürgüne gönderilen binlerce işinden edilen Türklerin tazminatlarını alabilmeleri için ?DPS/HÖH teşkilatı yönetiminde ve kadrolarında barınan eski DS ajanlarını uzaklaştırılmak için gayret gösterildi mi?

Kilisenin çanları kulak zarlarını patlat acarcasına çalarken neden cami minaresinden yükselen ezan sesini duyulmayacak seviye getirmesine çözüm aranmıyor?

Ulusal Bulgar Televizyonunda on dakika Türkçe haber okunmasıyla var olan sorunlar çözüldü mü?
fes 2014-08-18 20:36:22
Tamam da arkadaşım o dediklerin yapılması imkanı olmayan şeyler olduğunu nasıl bilmezsin. DS ajanı oldukları lafı ise tamamen bayat bir gerekçe, deli saçması bir laftır. Sen kendin o dediklerine inanmaya devam et, kendi bileceğin iştir, ama akıl sahibi kimse o saçmalıklara inanmaz.

Öyle bir dünya yoktur, AB'ye girilmiş her şey batılıların kontrolündedir, hiç bir komunist momunist kılını kıpırdatamaz.Dps mi, batılıların müsade ettikleri kadar siyaset yapabilir. Nitekim bize alternatif diye yutturulmak istenen Kormanka ve Dallama Dps'nin de gerisinde bir yerlere kendilerini konumlandırmışlardır.
Er 2014-08-19 06:32:16
Bu ne ajan ilgisi. Kircalide amerikan dostlari dernegi varmis. Philadelphia Belediye baskani muftulerle har ay gorusuyormus. Amerikan buyukelcileri muftulugu ziyeret ediyor.

Ajanci aga birak bu DS masallarini deden coktan oldu. Bugune bak. Ajanlar senin dini temsilciliklerinde dolasiyor.
fes 2014-08-19 08:28:22
İstihbaratın en temel kuralı gizliliktir, toplumunu içine öyle yuvalan ki kimse bunun farkına varmasın. Katolik dünyasında papazların arasına girdiler, müslüman dünyasında hocaların, tarikatların, sunni cemaatlerin arasına sızdılar.

Şimdi biri çıkmış komunist ajanlardan söz ediyor, sovyet sisteminin yerinde yeller esmiş, tüm inlerine girilmiş, kontrol altına alınmışlar, bizimki bunları görmüyor saçma iddialarda bulunuyor. Ne yapalım, bırakalım adamı aptal dünyasında yaşayıp gitsin.
Er saçmaya 2014-08-19 09:17:41
Er gerçekten dahi sin.
Daha önce yazdıklarımı dikkate almazdın saçmalamaya devam ediyorsun burnunun ucunu göremiyorsun.
Evet kilise çoktan çalışmalarını başladı bile.
Dinsiz ve yarım yamalak anadilini bile konuşamayan Türk gençliğini hedefe alıyor. Ayrıca fakir Müslüman çocuklarını.
Bunu sebebi tek yegane DPS yönetimi.
Anadilini okullarda okumaları için kılını bile kıpırdatmadılar.
Bizde Baş Müftülük yok Boş Müftülük var.
Asıl DPS belediyeleri Kuran-ı Kerim kursları düzenlemeliler ama nerede Sofya korkusu var.
Siz hala uyuyun hala DPS deyin.
tekke 2014-08-19 10:05:08
er, sen harbiden kuş beyincikli çekiştin tekisin, Beyhan'ı iki dakkada ajan yaptın çıktın...

sizin gızılbaş maalesinde bu dolmaları yutan çok olur ama bizim malede bu dolmaları fes'ten başka kimseye yutturamazsın abisi.

sana bişe diyemmi, senin saat yönünde fazla turlamaktan başın dönmüş. edmond mondi babanın etrafında saat yönünde ters turla da kafan yerıne gelsin.
Er 2014-08-19 15:53:20
Bulgaristanda dine(islama) ilgisi olanlar en cok bulgarlardir.

Ama hangi bulgarlar? Bulgar dusmani bulgarlardir. Bu bulgar dusmani bulgarlar amerika icin calisirlar. Bulgarlarin basina bulgaristandaki muslumanlari bela yapmak icin.

Zaten amerikanin projesi avrupada hristiyanlikla islami catistirmak.

Buna yonelik avrupa kendini korumak icin olmadik seyler yapiyor.

Avrupa ulkelerinde muslumanlar cogaliyor. Emperyalist guc her zaman aciklari kullanir. Avrupa ise buna karsilik latin ve orta amerikadan adacuklardan katolik zencileri getiriyor. Yani hristiyan musluman nufusunu dengelemek icin. Yakinlarda gazetelerde yazdi , tv lerde soylenildi. Avrupa bilmem kac adacik ulkesine vizasiz giris hakki verdi diye.

Hulasa ben amaclarini bildigimden din argumanli insanlara hic hos bakmam.
Salut 2014-08-20 08:37:49
Fekalara'nın belirttiği konuların sadece bir iki tanesi Türkiye deki kürtler için yapılamadı bahsedilen başlıkların çoğu gerçekleşti ki Kürt partisi hiçbir zaman koalisyon ortağı olamamasına karşın. Daha parti olarak barajı dahi geçemediler. Bu tamamen dps nin başarısızlığıdır.
Dağda hangi kurt öldü 2014-08-20 08:52:43
Türkiye'de olur çünkü Bulgarista'da olduğu gibi ulus bilincine dayalı bir devlet yoktur. Daha önceleri vardı öyle bir devlet, Atatürk ve arkadaşları aynen Bulgaristan'da olduğu gibi natsionalna dırjava kurmuşlardı, ama bağnaz ümmetçiler küresel gücün yardımıyla o devleti yıktılar. Teroristlerin heykelleri dikilir oldu, mesela Atatürk zamanında isyan kaldırmış şeyh Sait ve şeyh Seit Rızaların heykelleri Diyarbakır ve Tunceli'de hükümetin onayıyla dikilmiştir. Bulgaristan'da bunlar olmaz, bulgarların Vasil Levskiden Hristo Botevten vazgeçtikleri görülmemiştir.
Erkaya 2014-08-20 12:50:25
Er, kendini akıllı zannetme saçmalamayı kesen iyi yaparsın.
Senin ile fes bozuntusunu saçmalıkları tahammül sınırlarını aşıyor.
Ukalalıktan başka bi şey yapmıyorsuz.

Saçmasız arkadaşlar sizin kapasiteniz yani bilginizi aşan konulara değinmeyin gülünç oluyorsunuz.
Er 2014-08-20 12:51:28
iddaya bak DPS neden kuran kursu acmiyormus.

Yok neden cami yapmiyormus.

DPS karsitligni dini kullanarak mesrulastirmaya calisma.
La zurnaya 2014-08-20 14:34:17
Senin kapasiten ne ki zurna, ajan deyip başak bir sözü aptal kafan üretemediğinden aynı şeyi tekrarlayıp duruyorsun. Mesela ulus bilinci nedir bilir misin zurna?
1453-2014 2014-08-20 22:21:27
Gospodin Borisov tilki..
Kendilerini hiç türklerle ilgili birşey söylediğini duyamazsınız, çünkü ona göre BGda türk yok. Aynı Jivkov zihniyeti, ancak efendiler artık Brüksel ve atlantik ötesi bir ülke.
Pomaklar belli, ya Böğrekov'a ya da ona oy verecek. Türkler de DPS'ye verecek... tabi ki tuzağa düşmezse. Kormankalar ise yine köylere gelip "dini tam" adamlara oy istemeye devam edecek, ama netice itibarıyla DPS dışındaki "türk" (POMAK dahil) partilerien iyi tahminde dahi %3ü geçmez.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS