Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
28 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali İlçesi’nde 6711 öğrenci yeni eğitim-öğretim yılına başladı

Kırcaali İlçesi’nde 6711 öğrenci yeni eğitim-öğretim yılına başladı

16 Eylül 2014

Dün Kırcaali İlçesi’nde toplam 756 çocuk ilk defa okula bastı. İstatistiklere göre geçen yıla kıyasla yeni eğitim ve öğretim yılında ilçede birinci sınıfa giden öğrencilerin sayısı 84 daha fazla. Birinci sınıf öğrencilerine Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis tarafından imzalı ve özel mesaj bulunan Bulgar masalları içeren çocuk kitapları verildi. Bu girişim artık 10.kez ilçede gerçekleştirdi.

Dün ilçedeki 22 okulda düzenlenen yeni 2014/2015 eğitim ve öğretim yılının açılış törenleriyle 6711 öğrenci okula başladı. Okulların bahçeleri çocuk, öğretmen ve velilerle doldu. Bu yılki yeni ders yılı açılış törenlerinde farklı olarak Şumnu Sava Dobroplodni Lisesi’ndeki öğretmenlerin öğrenci ve velilere onlara çiçek alacakları yerine 15 Eylül’de okula koyulacak bağış kutularıyla Bulgaristan’ın bazı bölgelerinde meydana gelen sellerden zarar görenlere yardım toplama kampanyasına katılmaları çağrısına katıldılar.

Dün Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Kırcaali’nin Borovets semtinde bulunan Peyo Kraçolov Yavorov İlköğretim Okulu’nun yeni ders yılının açılış törenini onurlandırdı. Bu okulda 480 öğrenci eğitim görmekteler. Kırcaali Valiliği’nde kültür uzmanı şair Vildan Sefer ve Bölge Eğitim Müfettişliği’nde uzman Daniela Apostolova da resmi konuk olarak törende hazır bulundular. Tam saat 9.00’da Bulgaristan marşı eşliğinde kaldırılan Bulgar bayrağı ve öğrenciler tarafından karşılanan okul bayrağı ile törene başlandı.

Okuldan bir grup öğrenci tatil zamanından ayırıp öğretmenlerinin yönetiminde hazırladıkları şarkı ve danslar içeren zengin bir kültür programı ile konukları, öğretmenleri ve velileri selamladılar.

Okul müdürü yaptığı selamlama konuşmasında geçen 2013/2014 ders yılının okul için başarılı olduğunu ve okulun öğrenciler tarafından imkan ve yeteklerini geliştirebilecekleri tercih edilen yer haline dönüştüğünü belirtti. Yaneva, öğretmenlere özverili çalışmaları ve Müh. Azis’e Belediye’nin eğitimin gelişmesi için verdiği çabalardan dolayı teşekkür etti. Birinci sınıf öğrencilerine hitaben müdür, “Hoşgeldiniz!” diyerek yeni arkadaşları arasında mutlu olmalarını, öğretmenlerine güvenmelerini ve onlara bilgi ve birikimini aktarmalarına izin vermelerini diledi. Yaneva, “Eğitim, sizin hayallerinizi gerçekleştirme yoludur. Biz sizin bunu başaracağınıza inanıyoruz, siz de kendinize inanın”dedi ve bu ders yılında Belediye’nin okul binasında ısı yalıtımı sorununun çözülmesi için kaynak ayırabilmesini ümit ettiğini ifade etti.

Belediye Başkanı Hasan Azis, öğrenci, öğretmen ve velilerin yeni eğitim ve öğretim yılını tebrik etti. Başkan, “15 Eylül size bilginin kapısını açıyor, okul ise ulus olarak kimliğimizin en belirgin sembollerinden biridir. Bunun için emek, sevgi ve cesaretle bugünümüzün istikrarlı ve yapıcı olmasını sağlayalım ve geleceğe güven ve iyimserlikle yönelelim. Her bir okulda manevi zenginliği yaratıp korumanız için tekrar sınıf odalarına girme zamanınız geldi” dedi. Belediye Başkanı, bu ve gelecek yıl içinde okul binasının ısı yalıtımı yapılması ve doğramaların değiştirilmesi için kaynak sağlanmasını üstlendi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS