Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
26 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan ve Türkiye Dışişleri bakanları Mitov ve Çavuşoğlu temaslarda bulundu

Bulgaristan ve Türkiye Dışişleri bakanları Mitov ve Çavuşoğlu temaslarda bulundu

25 Eylül 2014

Dışişleri Bakanı Daniel Mitov’un New York'ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Teşkilatı 69. olağan oturumunda Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile temaslarda bulundu. Mitov’un Türk meslektaşına Bulgaristan’ın Türkiye sınırına çektiği tel örgünün geçici olduğu ve Bulgar hükümetinin göç dalgasının doğurduğu sonuçların üstesinden gelmek için verdiği çabaların bir parçası olarak kabul edilmesi gerektiğini izah etti.

Bulgaristan Dışişleri Bakanı’nın özellikle enerji kaynakları alanında Bulgaristan ve Türkiye arasındaki enterkonnektörler belirtilerek ortak projelerin önem ve anlamına dikkat çekti.

Mitov’un Yunanistan, Türkiye ve Bulgaristan arasında üçlü sınır denetimine ilişkin sözleşme imzalanmasına ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi.

Kendi tarafından Bakan Çavuşoğlu’nun iki ülkenin toprakları üzerinden artan göç dalgasına ilişkin ortak çabaların sarfedilmesi için Bulgaristan ve Türkiye’deki yetkili kurumların daha aktif temaslar yürütmesini üstlendiği bildirildi.

Suriye ve İrak’taki durumla ilgili konulara da değinildi. İki bakanın terorizme ve özellikle kendini İslam Devleti olarak adlandıran terorist örgütüne karşı uluslararası güçlerin verdiği mücadeleyi destekleme konusunda hemfikir oldukları belirtildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


kara su. 2014-09-25 17:41:50
Dúnyaamizda genel olarak Insanlar:Kizili,Siyahi,Esmeri, Beyazi olmak úzere bunlarin Túmúnún birbirleriyle kardes olduklari Insanlik derecelerince bilinmektedir Isan Insandir Hayvanlar ise Insanlar gibi onlar ise Insanlardan ayri çesitli túrlerden olusmaktadir bu hayvanlar ise ikiye ayrilirlar. Et yiyen Túrler:Tilkilerden tut Arslanlara kadar ve Ot yiyen Túrler ise:Tavsanlardan tut Fiillere kadar túrler Deniz túrleri baska bir mahlukagatlardan olusan túrler bunlarin çogunlugu Et yiye Mahlukaattirlar,Insanoglu Ise hem Et yer hemde Ot yer Islaama gelince Múslúmaanlarin túmú Radikaallik tasimasi anlamiyla asla bagdasmaaz ve bagdastirilmamalidir.Islaamin Radikali Islaam degil Islamin disinda Adii bir Terordur Islagamda Kardeslik vardir Islagamin Insanliga karsi Dúrústlúk tasidigini Insanlik adina hepimiz çok iyi bilmeliyiz IslaamDúnyagamizda Diger Diinler gibi,Sagduyulu Dostagane davranis ve hemfikirli bir yúce diindir sagduylu davranilmasini teskiil edilmesini saglamakdir Diinler birbirleriyle kardestirler Fakaat Kúltúrler coografi durumlara góre Insanlar arasi degisiklik yratilmistir Mesela Diin bakimindanTúm Múslúmanlarin diinleri birdir fakaat Suudi Arabistandaki insaani kúltúrle Túrkiyedeki kúltúrde ara çesitligi azda olsa cografi durumundan ótúrú bi baska derecededir.Misir Hristiyaan kúltúrúyle Ortodoks olsun, Pravoslavlar olsun veya bati Benedik kúltúrleri arasindada bu ayridir. Insaoglu Yaani Hristiyaan dúnyaasi Doguda olanlari bu gún çok net olarak górúyor ve bunu Hristiyaani MúslúmaaniBudisti ve mooyseviisi yani túm Milletler bunu insan olarak górmelidir Diinsiz Isilin Minitanlariyla Múslúmaanlar arasinda olanlari Hristiyaan dúnyagasi bu gún Bir olalim birlik olalim bu Dúnyaamizi ISIL belagasindan kurtulalim. Dúnya birdir Içinde Yasiyanlar Yeniden yeniye degisir Yalan ve geçicidir bunu bizler biliriz Dúnya faniidir giden gider yenisi gelir fakat insanlik gelecegi içi çalismalidir bu bóyledir Kardeslerim.
fes 2014-09-26 14:41:19
Kim okuyacak ki bu yazdığını aga? Tıkış yıkış bir şeyler yazmışsın üstelik uzun da, okuyana aşkolsun valla.

Aga belki sen bilmiyorsun ama bu yeni internet çağında uzun yazıları kimse okumuyor, geçip gidiyor. Bak twitter uzun yazanlara sınırlama var, gumno gibi yazılara müsade etmiyorlar.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS