Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6593 Lv.
GBP GBP 2.135 Lv.
TRL TRL 0.218 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
29 Eylül 2020
HABERLER » Kırcaali
HÖH Meclis Grubu, Kırcaali Meclisin oturumunu boykot etti

HÖH Meclis Grubu, Kırcaali Meclisin oturumunu boykot etti

17 Aralık 2015

Hak ve Özgürlükler Hareketi’nden (HÖH) seçilen tüm 24 Meclis Üyesi bugünkü Meclis oturumunu boykot etti. Oturumda Meclis Başkanı seçimi prosedürü gerçekleştirilecekti.

Söylentilere göre HÖH Meclis Grubu’nun boykotu, Meclis Başkanı seçiminde Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Grubu’nun adayının dayatılması teşebbüsünde bulunulacağına dair şüphe duymalarından kaynaklanıyor. Öte yandan Bayram Bayram ve Raif Mustafa’nın Meclis Başkanı adayı çıkmaktan vazgeçmedikleri anlaşıldı. Üstelik HÖH Meclis Üyesi listesinde son sıralarda bulunan ve tercihli oyla seçilen 8 meclis üyesi, seçim öncesinde böyle bir durumda ön sıralarda olanlara koltuğu devretmek üzere meclis üyeliğinden vazgeçeceklerine dair verdikleri sözü yerine getirmiyorlar.

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, yıl sonuna kadar belediyeye Vişegrad yakınlarında Bölge Katı Atık Depolama Tesisi’nin inşaatının tamamlanmasına devlet bütçesinden 3 milyon leva tahsis edilmesi üzere teminat verilmesine ilişkin karar alınması için Yerel Meclisin yeni bir oturuma davet edilmesi çağrısını yaptı. Belediye Başkanı, 28 Aralık’ın oturum için uygun bir tarih olduğunu düşünüyor. Başka önemli bir madde Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği’nin kabul edilmesi. Müh. Azis, “Bu iki maddeyi 31 Aralık’a kadar kabul etmek zorundayız” diye belirtti. Belediye Başkanı, belediyenin idari yapısında değişiklik yapılması ve yeni muhtarlıkların dahil edilmesi gibi konuların da gündemde yer aldıklarını söyledi. Belediye Başkanı, Meclisin gelecek oturumunun HÖH Meclis Grubu’nun girişimiyle düzenlenmesini ve tekliflerin Meclis Üyelerin üçte birinin veya 16 ‘sının oylarıyla kabul edilmesini beklediğini belirtti. Hasan Azis, “Ben Meclisin çalışmaya başlamasını, komisyonların oluşturulmasını ve gecikmenin önüne geçilmesini arzu ediyorum” dedi. Müh. Azis, siyasi zekanın siyasal alanda duyguların üzerinde hakim olacağına kanaat getirdi.

Kırcaali Valisi İliya İliev, “Bugün HÖH Meclis Grubu’nun oturumu boykot etmesine tanık olduk. Yerel yönetimin organlarından birinin faaliyeti bloke edildi. HÖH partisi Mecliste çoğunluğa sahip, ancak bu sorumluluk gerektirir. Şu anda belediyenin çalışmaları da bloke edilmiş durumda” diye yorum yaptı. Vali, her oturumda özellikle yıl sonunda acil kararlar alınması gereken 30-40 maddenin gündeme geldiğini belirtti. İliev, “HÖH Grubu, yeni bir ismi Meclis Başkanı adayı göstermezse, başka bir adayın desteklenmesi gerekir” dedi.

Meclis Başkanı adayı çıkan GERB Meclis Grubu Başkanı Ognyan İvanov, HÖH Meclis Üyelerinin tutumunu sorumsuzluk olarak nitelendirdi. İvanov’un ifadesine göre belediye çalışamaz durumda ve bu da kabul edilemez bir şey. İvanov, bu durumda erken Meclis Üyesi seçimlerine gidileceğini düşünüyor.

BSP Grubu da Meclis Üyeliğine ilişkin yeni seçim düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor. Grup Başkanı Georgi Küçükov, HÖH üyelerinin bu tutumlarıyla Kırcaali İlçesi vatandaşlarına saygısızlık ettiklerini ifade etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 28 EYLÜL 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:20 055
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:58
-Aktif Vaka Sayısı:5 083
-Toplam Vefat Sayısı:796
-Son 24 Saat Vefat Edenler:7

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS