Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
25 Ocak 2020
HABERLER » Kırcaali
Kobilyane’de geleneksel Mayıs Şenliği yapıldı

Kobilyane’de geleneksel Mayıs Şenliği yapıldı

02 Mayıs 2016

Kırcaali’nin Kobilyane (Maşkılı) köyünde geleneksel olarak gerçekleştirilen Mayıs şenliğine ülkenin çeşitli yerlerinden ve yurt dışından yüzlerce misafiri katıldı. Etkinlik Türkiye’deki Bulgaristan göçmenleri, köy muhtarlığı ve yerel “Nikola Vaptasarov” Toplum Merkezi tarafından organize edildi.

Etkinlikte resmi misafir olarak Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Milletvekili Müh. Erdinç Hayrullah ve Saliha Emin, HÖH İl Başkanı İzzet Şaban, HÖH İlçe Başkanı Mümün Ali hazır bulundular.

Yerli halkı ve misafirleri HÖH Milletvekili Müh. Erdinç Hayrullah ve Saliha Emin selamladılar. Organizatörler adına Göçmenler Organizasyon Komitesi Başkanı İstanbul’dan Avukat Cemal Vatansever katılımcıları selamlama konuşması yaptı. Cemal Vatansever, ““Heyecanla doluyuz. Maşkılı Şenliği sadece bir köy bayramı değil, 50 yılı aşkın bir tarihçesi var. Memleket sevgisi daima kalplerimizde, sıla bizim için her şey. Temel amacımız birlik ve dayanışmanın güçlendirilmesi, kültürümüzün korunması, örf ve adetlerimizin korunup, genç nesillere aktarılmasıdır” dedi.

Şenlik programında spor ve kültürel etkinlikler yer aldı. Güreş ve küçük kalelerde oynanan futbol turnuvaları düzenlendi. Şenlik programında özel konuklar olarak yer alan Ardino (Eğridere) Rodopska İskra Halk Toplum Merkezi’nin çatısı altındaki Miroslav Kayciev’in koreograflığını yaptığı Folk Ritim Balkanika Halk Oyunları Kulübü Grubu ve Folk Ritim Smolyan (Paşmaklı) Dans Grubu, Bulgar ve Türk halk oyunları gösterileri sundular, seyircilerden bol bol alkış topladılar.

Kobilyane “Nikola Vaptasarov” Toplum Merkezi’nin çatısı altındaki faaliyet sürdüren folklor ekipleri Türk halk oyunları gösterisi sundular. Köy meydanında kıvrak horalar tepildi.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


SEYFİ 2016-05-02 18:35:46
MAŞKILI ŞENLİĞİNE KATILMAK İÇİN GİDERKEN SINIRDA BİZİ 1.5 SAAT SORGULADILAR VE ERTESİ GÜNÜ KIRCAALİ EMNİYETİNE TESLİM OLMAK ŞARTIYLA BIRAKTILAR. ERTESİ GÜNÜ KIRCAALİ EMNİYETİNE GİTTİK VE BİZ YOKKEN MAŞKILI MUHTARI TARAFINDA ADIMIZA İŞLEM YAPILDIĞI TANIK YAZDIRILDIĞIMI SÖYLEDİLER. BEREKET Kİ O TARHTE PASAPORTUMDA BG YE GİRMEDİĞİM BELLİ OLDU. ORGANİZATÖRLER VE MUHTAR İLE ONA YAKIN OLANLAR BİR DEFA DAHA DÜŞÜNSÜN Kİ İNSANLARIMIZA ZARAR VERİYORLARSA ADALET ÖNÜNDE HESAP VERECEKLER ŞENLİK ADI ALTINDA YAPILANLARIN SORUMLUSU KİM. ADI ŞENLİK AMA BURADAN NAFAKA PEŞİNDE KOŞANLAR CESUR OLSUN VVE ACİL OLARAK YAPTIKLARI HATALARI TELAFİ ETSİNLER. YOKSA BUNUN KOKUSU ÇOK AĞIR OLACAK VE ENKAZIN ALTINDA EZİLİP PESTİLLERİ ÇIKACAK
Şahin Deliormanlı 2016-05-02 20:44:38
ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler. Demek ki muhtar kayıtlarla oynuyor. kimbilir ne için şahit yazdırdılar. biz yurdışında çalışanların başına türlü entrikalarla kaç çeşit çorap örüyorlar.
ZEKİ ARDA 2016-05-03 11:31:05
Maşkılı muhtarı Erhan bey in yaptıkları ayyuka çıktı zaten. türlü türllü alavere dalavere yapmakta üstüne yok zannımca. Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz bu entrikaları görmüyormu yoksa onuda uyutuyorlar mı

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS