Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Ocak 2020
HABERLER » Kırcaali
DOST partisi Kırcaali’de istişare toplantısı yaptı

DOST partisi Kırcaali’de istişare toplantısı yaptı

07 Mayıs 2016

Dün Kırcaali “Vızrojdentsi” semtinde bulunan Oryantal restoranında DOST partisinin istişare toplantısı gerçekleşti. Toplantıya DOST partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan, Milletvekilleri Hüseyin Hafızov, Şabanali Ahmet, Aydoğan Ali ve DOST partisi kurucularından Mehmet Hoca katıldı.

Toplantının sunuculuğunu yapan DOST partisi Genel Başkan Yardımcısı Şabanali Ahmet, Bulgaristan Balkan coğrafyasında Türkiye’nin ekonomisinden ve potansiyelinden en az pay alan ve en az yararlana ülke olduğunu vurgulayarak, “Biz bundan sonra Bulgaristan’ın Türkiye’den en fazla Balkan coğrafyasında yararlanan ülke olmasını sağlayacağız” dedi.

DOST partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Hafızov, konuşmasında” Tarihi bir süreç içerisindeyiz. Bu halkın, bu vatanın ve hakkın da üstün olması için biz şuanda seferber olduk. Yalnız halkımızı değil, Türk ve Müslümanı değil, herkesi kucaklayarak, dost bilerek, bu vatanı sahiplenerek, bu vatana hizmet ederek kurtarma davasındayız. Bizim mesajlarımız yalnız siyaset değildir, hizmet olacak. Biz yarın öbür gün ister iktidar, ister iktidar ortağı, isterse muhalefet olalım, biz sizlerin sesi ve onuru olmaya hazırız. Biz hizmeti şöyle anlıyoruz, bir, bu devlet herkesi eşit görerek bu halkımıza gereken istihdamı, yatırımları sağlayacak. Biz de bunlara aracı olmaya hazırız. İkinci nokta da şu, altyapıda biz de eşit olmak istiyoruz. Sofya’daki gibi büyük alışveriş merkezleri, sinemalar değil, biz köylerimize ve küçük şehirlerimize altyapı istiyoruz. Üçüncüsü de, her konuda eşitlik isteyeceğiz. Biz siyasetçi olarak sürünebiliriz ama halkımızın sürünmesine izin vermeyiz. Her türlü eşitliği isteyeceğiz. İçişleri bakanlığında, istihbaratta, tüm devlet dairelerinde halkımızın eşit olmasını isteyeceğiz. Biz hizmeti bu üç koldan yavaş yavaş gayretli bir şekilde yürütmeye hazırız. Yeter ki siz bize güvenin, sahip çıkın ve bir kez güvenerek şans verin. Göreceksiniz hep birlikte ismimizi tarihe yazdıracağız” dedi.

DOST partisi kurucularından ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hoca, “Bu akşam buradaki beraberlikten dolayı sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Bilirsiniz dost kötü günde belli olur, o zaman sınanır. Dört ay öncesi hep beraber bugüne kadar benzeri emsali olmayan yeni bir yola çıktık. Sanki bizim yeni partimizin kuruluşunda ilahi bir güç var. İsmi bile bugüne kadar hiçbir yerde belki de duyulmamış, görülmemiş bir isimdir. Bunun çok rastlantı olduğunu düşünmüyorum. Burada bir mucize var, biz de bunu iyi bilmeliyiz ki, hiçbir zaman karşımıza ne kadar güçlükler çıkarsa çıksın bizi dostluğumuzdan hiç kimse ayıramaz ve ayırmayacak. DOST partisi yönetim kurulunun içinde en yaşlısı benim. Lakin böyle gençlerin arasında ve onlarla beraber olduğum sürece ben fiziki yaşımı unutacağım. Son nefesime kadar eğer bizim partimiz ilkelerinden, programından, vaatlerinden sapmazsa bu partiye destek vereceğim. Bu partinin kurulma kararı alınırken şunu bütün samimiyetimle ifade etmek istiyorum ki, hiç kimsenin kendi özel zevki ve kişisel çıkarları için kurulmamıştır. DOST partisi Bulgaristan için, bizler için, Bulgaristan Türk ve Müslümanları için objektif bir ihtiyaçtır. Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim, eyer böyle bir parti kurulmasaydı inanın Bulgaristan’da Türk ve Müslümanları temsil eden bir parti birkaç yıl sonra olmayacaktı” dedi.

DOST partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan, kapsamlı bir konuşma yaparak, Bulgaristan’ın sorunlarını masaya yatırdı ve çözüm yollarını paylaştı. Lütfi Mestan, “Her şeyden önce DOST partisine üye olmanızdan ve bazılarınızın da kuruluş toplantısına katılmalarından dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili kardeşlerim, yolumuz kutlu ve kutsal bir yoldur. Çünkü kimliğimiz ve Türklüğümüz adına çekildik bu yola. 1989 olaylarında biz nereye gittik, hangi ülke bizi kabul etti – Türkiye. Bir an gelmiş bir Rus uçağı Türkiye’nin kutsal sınırını ihlal etmiş. Bu krizde Türkiye’yi desteklemek için Bulgaristan’ın en yüksek kürsüsünden bir Türk siyasetçisi sözü aldı, Türkiye’yi savundu. Bu suç mu kardeşlerim? Bu bildirgeyi okumamdan sonra nelerin yaşanacağını bilseydim, yine de okumadan geçmeyecektim. Çünkü benim bu milletime destek olan Türkiye önünde bir borcumdur. Bundan sonra bizleri gören herkes bilecek ki, bu yeni, parlak ve tertemiz partinin temsilcileri kimliğimizi koruyacak, kimliğimizden bizlere gurur duyduracak bir partinin temsilcileri gibi görecekler. Biz sizlere sadece hizmet değil, gerekirse köleniz olacağız. Bugün siyasi kariyerimin en mutlu günlerinden birini yaşıyorum. Yedikızlar camiinde halkımız tarafından çok güzel karşılandık. Onların bizlere olan samimiyeti ve sıcak karşılaması beni çok mutlu etti. Bu şu anlama gelir DOST partisi artık kurulmuştur. Bu parti sizin kalbinizde doğdu, sizin kalbinizde yaşayacak. Bu partinin önünde kimse duramaz. İsmi de bize yakışan bir isim. Hiç kimseyi desteksiz bırakmayacağız, her kardeşimizi savunacağız. Eğer aşırı milliyetçilerin kabul ettiği faşist kanunu değişmezse onlara biz bir ders vermek için, önümüze kimse duramaz dersi vermek için Türkiye’deki vatandaşlarımızı seçimlerde burada bekleyeceğiz. Dört aydır aşırı milliyetçiler kiminle uğraşıyor – DOST partisi ile. Diğer partiler ile problemleri yok. İki ay içinde partinin tescillenmesini bekliyoruz. Teşkilatları da her ilçede ve her köyde kuracağız. HÖH’ten milletvekillerine ve belediye başkanlarına bizlerden bir mesaj var. Önümüzdeki bir ayın içinde gelirlerse gelirler, gelmezler ise daha sonra dilekçe yazsalar bile yanımızda yerleri yoktur. Bizim için önemli olan milletimizin, halkımızın bizlerle beraber olmalarıdır. Siz bizlerlesiniz, sağ olun var olun, sizlerin yalnız kölesi değil, böyle kişilere kurban olmaya razıyım” diye konuştu.

Kaynak: Sebahat NECİB


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


ismail 2016-05-07 19:25:20
En onemli konu Turkcenin okullarda mecburi olarak okutulmasini saglamak.Bunu basaramazsaniz bosuna baslamayin.Gerejirse meclisin onunde protesto yapilmali.25 YILDIR UYUTULDUK ARTIK HAK ARAMA ZAMANI.
sinan 2016-05-08 22:02:37
Bu ulkede bulgarlarin nekadar hakki varsa Turklerinde olmalidir.
Burasi nekadar onlarinsa bizlerinde vatanidir. nasil onlar heryerde ise bizde heryerde olmaliyiz, orduda,saglikta,egitimde,medyada,ticarette heryerde biz olmaliyiz. Bunun icin once Egitim, artik Tarim milleti olmakdan,iscilikden,hizmetden kurtulup ozumuze donme vaktidir.biz genclerimizi egitip bilincli bir turk ve musluman yapamazsak ya gider belcikda insaat yapar yada koyde tutun dizer.Bu bizim kaderimiz deil, buyuk dusunme vaktidir,akilli olma vaktidir, uyanik olma vaktidir.hedefler belirlenip sabirla,hosgoru ile bu yolda tum engelleri kaldirip yarinin KONSOLOSU,BASBAKANI,KOMUTANI,DOKTORU yetistirilmelidir.yoksa yazik olur bu millete,ne turkluk kalir ne muslumanlik.
ismai 2016-05-09 11:45:28
türkçe konuşamıyan başkan istemiyoruz
fes 2016-05-09 15:40:58
Türkçe konuşan onursal başkan istiyor musun? Bana sorarsan ben esas başkanı görevden alan onursal başkan istemezük. Geçen aralık ayında Sofya'da a,aaa bir baktık onursal başkanı görevden almış. Bu da ne be diye şaşıp kaldık. Sonra bu yol oldu ki, ayın dördünde başka bir onursal ministır peretsedatel konumunda birini görevden alıvermiş. Hay Alllah, bu ne be!
Tc.1453 2016-05-10 08:08:01
Fes Türkçe konuşma meselesi senin için de geçerli yazdıklarından birşey anlaşılmıyor.
fes 2016-05-10 09:18:27
Çok anlaşılır olursa siliyorlar, ondan karnımdan konuşmak mecburiyetindeyim. Jivkov'un zamanında da öyle değil miydi, adam "adım Yordan Zordanov Korkudanov" demiş. Yoksa ben açık konuşmayı çok severim. Sara hastalı mesela bir beyin hastalığıdır, hastalığın tedavisi için kullanılan ilaçların çok kötü yan tesirleri vardır. Paranoid fikirler gelişir, mantık bozulur, doğru karar verme hususiyeti azalır, çelişkili konuşmalar, sık sık ağlamalar falan filan. Böyle bir adam hırsızlığı hak sanır, eğer onursal başkansa hırsız olmayan başkanı görevden alır sonra kendi bıraktı diye bir açıklama yapar.
Oman 2016-05-10 10:55:49
Bir kedinin beyaz yada siyah oldugu önemli deyil ,yeterki fare tutsun.Siyasette de böyle .Ilk defa milletin gerçek mecliste temsil edecek olan kišilere šans verelim . Geleceyi zaman gösterecek . Kenardan bakmak kolay ,kusurbulmak daha kolay .Aramiz da satiliklarda az deyil dostlar .
fes 2016-05-10 13:32:18
Beyaz kedi kim siyah kim? 1978'de Dıng Syao Pin öyle söylemişti, kedinin fare tutması önemli demişti. Ardında Çin'de özel mülkiyete izin verdiler, ticareti serbestleştirdiler ve günümüzün Çin'i doğdu..

Kenardan bakmak kolay da içerden bakmak çok mu zor. Bir höh milletvekilini düşünelim, içeriden bakan biri; işi çok mu zor bu adamın? Üstelik içeriden baka baka bir de tatlı bir maaş ve saygınlık alıyor. İçeriden bakmak çok zormuş... Hayır içeriden bakmak en kolay ve tatlı.
Košukavakli 2016-05-10 21:41:52
Alooo siz fes efendi, arkadašimiz Höh ,BSP , çin Falan söylemek istemiyor .Sagata gir ,..Fazla lakirtiya gerek yok .bir bašlangiç çok zor ,Išleri yürütene yol vermek ,el uzatmak gerek. Öyle uzaktan bakmak çok kolay .Aferim diyorum Ben sayin Mestana ,Hafizogluna ve diyerlerine .Atatürkün heykeline çelenk koyan kišiler bunlar . Senin bilmem, benim gönlüm oldu,VE NE MUTLU Türküm diyene Dostlar .

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS