Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
11 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis’e ”Mart Ayı Belediye Başkanı ”ödülü sunuldu

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis’e ”Mart Ayı Belediye Başkanı ”ödülü sunuldu

10 Mayıs 2016

Brand Media Bulgaria Şirketi İcra Müdürü Boyan Tomov ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Eski Milletvekili ve “2015 Yılı İş Kadını” ödülünün sahibi Petya Raeva, dün Kırcaali Belediyesi’nde düzenlenen resmi bir törenle Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’e Bulgar belediyelerinin haber sitesi olan KMETA.BG / www.kmet.kmeta.bg / tarafından verilen ”Mart Ayı Belediye Başkanı ”ödülünü sundular. Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, ”Yılın Belediye Başkanı” yarışması kapsamında düzenlenen “Vatanseverlik Ruhunun Korunması” konulu müsabakada nüfusu 50 bin kişiden fazla olan büyük ilçeler kategorisinde 3 Mart-Ulusal Bayramı Kutlama Etkinliğinden dolayı “2016 Mart Ayının Belediye Başkanı” ödülünü kazandı.

Brand Media Bulgaria Şirketi İcra Müdürü Boyan Tomov, “Bu zor zamanlarda nereden geldiğimizi bilmemiz ve halk aydınlarımızı unutmamamız çok önemli. Bu ödül Kırcaali Belediye Başkanı ve ekibinin tüm ilçe sakinleriyle birlikte gerçekleştirdikleri faaliyetlere bir tür verilen notu ifade eder. Yaşadığımız şu zamanlarda milli bayramlar ruhumuzu yükseltiyor ve 1 300 yılı aşan bir tarihe sahip ülkede yaşadığımızdan dolayı gurur duymamızı sağlıyor” dedi. Tomov, Müh. Azis’e yeni düzenlenen “Avrupa’nın Belediye Başkanı” yarışmasının konseptini sundu.

“Ayın Belediye Başkanı” ödülünü alan tüm Belediye Başkanları arasından “2016 Yılı Belediye Başkanı” seçilmesi üzere yapılacak yarışmada başarılar diledi.

Petya Raeva, ““Ayın Belediye Başkanı” yarışmasının girişimcilerini ayakta alkışlıyorum. Bulgar belediyelerinin bilgi portalı Kmeta.bg tarafından organize edilen ”Yılın Belediye Başkanı” yarışması giderek popülerliğini artırıyor. Burada ödüle adaylar arasında yapılan seçim son derece internet üzerinden yapılan oylamaya katılan vatandaşların sayısına bağlıdır. Kırcaali İlçesi’nin sakinleri, vatansever ruhunu koruyan kişinin sizin güzel şehrinizin Belediye Başkanı olduğuna karar vermişlerdir. Kırcaali gerçekten vatanseverliğin korunmasının sembolü haline geldi. Çünkü burada farklı etnik ve dini azınlıklara mensup kişiler bir arada anlaşma içerisinde yaşamlarını sürdürüyorlar” dedi. Raeva, Belediye Başkanı’na ödülü sunmak için 9 Mayıs-Avrupa Günü’nün rastgele seçilmediğini izah ederek, Bulgar belediyelerinin bilgi portalı Kmeta.bg’nin en yeni girişimi olan “Avrupa’nın Belediye Başkanı” yarışmasında Kırcaali Belediye Başkanı’na kendini onurlu bir şekilde temsil etmesini diledi.

Hasan Azis’in ifadelerine göre Kırcaali şehri ve Belediye, AB fonlarından sağlanan mali kaynaklarla gerçekleştirilen projeler bakımından önde gelen belediyeler arasında yer alıyor. Müh. Azis, yeni kurulan Kuzey Arpezos Parkı’nı, Üreticiler Pazarı’nı, Entegre Su Projesi’ni, enerji verimliliği artırılan okul ve anaokul binalarını Perperikon Kalesi’nin turizme kazandırılmasını örnek gösterdi. Azis, ödülü alırken şunları söyledi: “Bu ödülü büyük bir memnuniyetle kabul ediyorum. Fakat bu ödülü her şeyden önce vatanseverlik ruhuyla yaşayan Kırcaali şehrinin sakinleri hak ediyor”. Tüm Kırcaalilere, ilçe dahilindeki köy muhtarlarına vatanseverliğin korunması ve daha somut olarak 3 Mart-Ulusal Bayramı’nın ve tüm bayramların kutlama etkinliklerinin organizesi ve kutlamalar konusunda gösterdikleri çabalar için teşekkür eden Müh Azis, “Bu ödül önemli ve çok değerli, çünkü ülkemiz bizim gelişimimizin, gururumuzun ve özgüvenimizin dayandığı en önemli şey olan vatanseverlik ruhunun korunmasına ihtiyaç duyuyor” dedi. Belediye Başkanı, makamı ve mevki ne olursa olsun herkese vatanseverlik ruhunun korunması konusunda sorumluluk düştüğünü vurguladı.

Belediye Başkanı, 3 Mart Ulusal Bayramı Etkinliğinin uzun yıllardır binlerce Kırcaaliliyi ve şehrin misafirlerini bir araya getirdiğini ve muhafız kıtaları, okul ve halk toplum merkezlerinden amatör sanatçı grupları olmak üzere ilçedeki tüm okullardan öğrencilerin katıldığı bir kutlamaya dönüştüğünü hatırlattı. 3 Mart Milli Bayram denince her yıl kutlamalardan sonra Kırcaali’de Belediye Başkanı, Papaz Petır Garena ve Öğretmenin içtiği geleneksel 3 Mart Kahvesi’nin akıllara geldiğini belirtti.

“Mart Ayı Belediye Başkanı ”ödülü, Bulgar belediyelerinin bilgi portalı Kmeta.bg tarafından Müh. Hasan Azis’e verilen sıradaki ödül. 2015 yılında Müh. Azis, kar felaketinin ilçede verdiği hasarların başarıyla giderilmesinden dolayı “Mart Ayı Belediye Başkanı ”ödülünü aldı. Belediye Başkanı, “2015 Yılı Belediye Başkanı” yarışması kapsamında düzenlenen “Dolu Dolu Yaşam Ortamı” konulu müsabakada da yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve Kırcaali şehrinin potansiyel imkanlarının artırılmasını sağlayan dolu dolu yaşam ortamı oluşturulmasından dolayı ulusal ödülün sahibi oldu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 11 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:13 512
-Aktif Vaka Sayısı:5 073
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:116
-Toplam Vefat Sayısı:459
-Son 24 Saat Vefat Edenler:12

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS