Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
Mestanlı İlahiyat Lisesi mezunları için görkemli bir mezuniyet töreni

Mestanlı İlahiyat Lisesi mezunları için görkemli bir mezuniyet töreni

13 Mayıs 2016

Bu öğretim ve eğitim yılında Momçilgrad (Mestanlı) İlahiyat Lisesi’nde başarıyla eğitimini tamamlayan 20 erkek ve 10 kız öğrenciyi okul idaresi görkemli bir mezuniyet töreni ile ödüllendirdi. 10 Mayıs’ta Momçilgrad Nov Jivot Kültür Evi salonunda gerçekleştirilen programın onur konuğu Dünya Güzel Kur'an-ı Kerim Okuma Birincisi Hafız Mustafa Özcan Güneşdoğdu hoca oldu.

Programın açılışında lise müdürü Ahmet Bozov, ekibi ile birlikte gece gündüz demeden öğrencilerin hizmetinde olduklarını, sürekli olarak güler yüz, tatlı dil ile muamelede bulunduklarını, öğrencilerin aileleri tarafından okul idaresine teslim edilen emanetler olduklarını vurgulayarak, emanete sahip çıktıklarını ifade etti. Müdür, artık meyvelerin görülmeye başladığını kaydederek, lise mezunları arasında milletvekili, müftü, başkan, doktor, öğretmenlerin bulunduğunu belirtti.

Kırcaali Müftüsü Beyhan Mehmet, yaptığı selamlama konuşmasında, “Asr-ı Saadette sevgili Peygamberimizin tedrisatindan geçen ve eğitimin beşikten mezara kadar sürdüğünü bilen, bununla beraber "İnsanların en şereflisi onlara hizmet edendir" Nebevi teşviki ile de halka Hak adına hizmet etmeye çalışan ashaptan biri Muaz bin Cebeldi. Peygamberimiz tarafından Yemen'e vali tayin edildi. Efendimiz ona halk sana bir konu sorduklarında nasıl cevaplarsınız diye sordu : “İlk Kur'an-ı Kerime bakarım, cevabını bulamazsam hadislere bakarım, burada da bulamazsam Kur'an ve Hadis ikliminde kendi görüşümü ifade ederim, buyurdu” diye bir hadiseyi aktararak, İlahiyat Lisesi mezunlarına dareyn saadeti diledi.

Mezunlara başarılar dileyen Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, eğitimlerine devam etmeleri, bir kısmının da Sofya'da ilahiyat eğitimine devam etmeleri için teşvik etti. Öğrencileri ve ailelerini bu okulu tercih etmelerinden dolayı tebrik eden Başmüftü, ahlak vurgusunda bulundu, Peygamberimizin " Ben en güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim" hadisini hatırlattı.

Konuşmalar sonrasında İlahiyat Lisesi öğrencileri, şiirler okudular, skeçler sundular.

Ardından Hafız Mustafa Özcan Güneşdoğdu'nun oğlu "Güneşdoğdu İlahi Grubu"nun sunucusu ve şiir okuyucusu Nurullah Güneşdoğdu ilahi ve serzenişler terennüm etti.

Programın ikinci bölümünde dört dilde ilahi okuyan Dünya Güzel Kur'an-ı Kerim Okuma Birincisi Hafız Mustafa Özcan Güneşdoğdu ilahilerle sahne aldı. Seyircilere anlatılmaz dakikalar yaşattı.
İlahiler esnasında Semazen Özkan Karadavut Sema-i Şerif icra etti.

Programa teşrif edenler arasında Başmüftü Dr. Mustafa Hacı'nın yanı sıra Haskovo (Hasköy), Filibe, Smolyan (Paşmaklı) ve Kırcaali Müftüleri, Mestanlı İlahiyat Lisesi mezunu olan Kırcaali Milletvekili Şabanali Ahmet, Momçilgrad Belediye Meclis Başkanı Ömer Hüseyin, Sofya İslam Enstitüsü Rektör Yardımcısı hazır bulundular. Mezuniyet töreni programına yüzlerce vatandaş katıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 07 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:13 014
-Aktif Vaka Sayısı:5 205
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:297
-Toplam Vefat Sayısı:435
-Son 24 Saat Vefat Edenler:11

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS