Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
28 Ocak 2020
HABERLER » Kırcaali
Cebel’de 19 Mayıs Olaylarının 27. Yılı Anıldı (VİDEO)

Cebel’de 19 Mayıs Olaylarının 27. Yılı Anıldı (VİDEO)

19 Mayıs 2016

Bugün 19 Mayıs 2016 tarihinde binlerce Bulgaristan Türkü komünist diktatör Todor Jivkov’un iktidardan düşmesine sebep olan bundan 27 yıl önce gerçekleşen Mayıs Olaylarını anma törenine katılmak için Cebel’e (Şeyh Cuma) akın ettiler. Aynı zamanda Cebel Günü olan 19 Mayıs, Kırcaali bölgesinden başka, Türkiye, yurt içinden ve yurt dışından gelen yüzlerce misafir tarafından büyük ilgiyle izlenen zengin bir programla kutlandı. Mayıs Olaylarını anma etkinliği Cebel Belediyesi ve 19 Mayıs Derneği tarafından düzenlendi.

Bu yıl ilk defa anma etkinliği kapsamında Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisi tarafından anma mitingi yapılmadı. Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer, Cebel Günü’nde her hangi bir siyasi partinin anma mitingi gerçekleştirmesini yasakladı. Bu sebepten dolayı anma etkinliğinde konukların konuşma yaptıkları sırada HÖH taraftarları “DPS, birlik, beraberlik, kardeşlik, demokrasi, çoğunluktayız, güçlüyüz, Kırcaali” şeklinde naralar attılar.

Resmi törenin açılışından önce totaliter rejimin kurbanları adına Cebel Camisi’nde mevlit okundu. Anma töreni ve Cebel Günü kutlama etkinliği Bulgaristan milli marşı ve AB marşı ile başladı. Ardından tüm Bulgaristan süreci şehitlerinin anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Bu yılki Mayıs olaylarını anma töreninde resmi misafirler arasında T. C. Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kardeş Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bursa Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Yunanistan Kozlukebir (Arriana) Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Ahmet, Yunanistan Dostluk Eşitlik Barış (DEP) Genel Başkanı Mustafa Ali Çauş, BAL-GÖÇ Genel Başkan Yardımcısı Sadık Yılmaz, Balkan Türkleri Federasyonu Genel Başkanı Nedim Dönmez, İzmir BAL-GÖÇ Başkanı Fahriye Ersoy, Ege Balkan Türkleri Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Kocaman, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Ergün Ersoy, Yunanistan Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan ve Bursa Cebelliler Derneği Başkanı Dr. Gürçay Cem hazır bulundular.

Mayıs Olaylarının ana organizatörlerinden, olaylar sırasında milis güçleri tarafından öldürülesiye dövülen ve sınır dışı edilen İsmet Yılmaztürk Paliş, Hasan Bahar ve Fikret Gürpınar anma töreninde özel konuklardı. Cebel İlçesi’nden siyasi mağdurlar Muhammed Gölcüklü, Remzi Hasan, Tahsin Şerif, Nasuf Hüseyin ve Ramazan Ayyıldız da hakkıyla resmi konuklar arasında yerlerini aldılar.

Anma etkinliğinde aynı zamanda bağımsız milletvekilleri olan yeni kurulan Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar İçin (DOST) Genel Başkanı Lütfi Mestan ve tüm parti yönetiminin yanı sıra öte yandan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Başkanı Mustafa Karadayı ve beraberindeki büyük bir parti heyeti de hazır bulundular, fakat siyasetçiler resmi konuklar arasında yer almadılar.

Programın sunuculuğunu yapan Fahriye Murat, “Cebel Günü, 27 yıl önceki direnişin kahramanlarının günü ve bu yüzden 19 Mayıs-Cebel Günü daha fazla siyasileştirilemez” ifadelerini kullanarak, siyasetçilerin kendilerini tanıtmamaları için ricada bulunduklarını belirtti.

Konukların tanıtımından sonra Bulgaristan Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı, Mayıs Olayları ve tüm Bulgarlaştırma süreci kurbanları için dua okudu.

Açılış ve selamlama konuşması yapan ev sahibi konumundaki Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer, siyasi görüşleri farklı olanlara karşı saygı duyduğunu belirterek, herkesin birbirine karşı saygı göstermesi çağrısında bulundu. Cebel Günü’nün gelenek, minnettarlık ve umudu birleştirdiğini ve Cebellilerin bununla gurur duyduklarını ifade etti. Doğu Avrupa’da komünizm rejimine karşı direnişin bu kasabadan 19 Mayıs 1989 tarihinde başladığını kaydeden Ömer, bu tarihin tüm ilçenin bayram günü olduğunu belirtti. Törende hazır bulunan Mayıs Olaylarının ana organizatörlerine teşekkür eden Bahri Ömer, Cebel İlçesi adına Türkiye’nin milli bayramı olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Bahri Ömer, “Biz sadece kendi tarihimize ve geleneklerimize karşı saygı göstermiyoruz, ilçemizin geleceğini de belirliyoruz. Çünkü elde edilen başarılar, bizi daha sorumlu ve yeni yeni başarılara imza atmak için daha çok çaba sarf etmemizi zorunlu kılıyor” dedi. Belediyenin gerçekleştirdiği termal su projesi ve başka önemli projelerine değinen Belediye Başkanı, tüm Cebellilerin bayramını kutlayarak konuşmasına son verdi.

Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer'in konuşması esnasında HÖH Partisi Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve yardımcıları kürsüye doğru sırtlarını dönerek protesto eylemi yaptı.

Mayıs Olaylarının ana organizatörleri adına konuşan Hasan Bahar, ”Sizleri hiç unutmadık ve unutmayacağız. Buna adınız gibi emin olun. Şimdiye kadar bu kürsüden belirli düşüncelerden dolayı sizlere hitap edemedik. Şimdi ilk defa bunu kısa bir şekilde yerine getirmek isterim” dedi. Olayları şöyle özetledi: ”Önce açlık grevleri ilan edildi, o esnada bazı liderlerimiz tutuklanmaya başladı, örgütümüz inşa edildi, özellikle İsmet Yılmaztürk Paliş kardeşimiz tutuklandı ve bu da bizi aktif hale getirdi, rahmetli Mestan Ağa’nın cenaze törenini kitlesel bir yürüyüşe döndürme kararı aldık”. Hasan Bahar, “19 Mayıs gününün Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer’in teklifiyle Cebel Günü ilan edilmesi bizleri sevindirdi. Kendilerine ve oy veren tüm Meclis Üyelerine teşekkürlerimizi sunarız. Hepinizin çifte bayramınızı kutlar, soydaşlarımıza ve tüm Türk halkına başarılar dileriz!” dedi.

Tüm göçmen dernekleri adına Cebellileri selamlayan BAL-GÖÇ Genel Başkan Yardımcısı Sadık Yılmaz, “Cebel’i ben hiçbir zaman bu kadar görkemli ve kalabalık görmedim. Demek ki burada 1985’ten sonra olan yeni bir tarih yazılacak. 25 sene birilerine kayıtsız şartsız destek verdiğimiz arkadaşlarımızın sırtlarını bize dönmesini ben içime sindiremiyorum. Ama tarih her zaman hak ve hukukun yanındadır, bu böyle bilinsin. Cebel kahraman halkı 1984-85 senelerinde ne yazdıysa, buraların yeri zamanı geldiğinde doğru bir istikameti bulacağına inanıyorum” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursalılar adına Cebelleri selamlayarak, “Bugün hem Türkiye, hem Bulgaristan için güzel bir gün. Türkiye’mizin de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” dedi. 17 yıldır Cebel Günü etkinliğine katıldığını kaydeden Altepe, özgürlük mücadelesi verilen çok önemli bir gün olduğunu belirtti. Şehitleri rahmetle, minnetle, şükranla andığını ifade eden Altepe, “Bizler dostuz ve her zaman olduğu gibi bugün de buradayız” dedi. Kardeş Bulgaristan halkının her zaman yanında olacaklarını kaydeden Altepe, “Biz bütünüz, bir bütünün parçasıyız. Türkiye ve Bulgaristan kardeş iki ülke. Bizler bu birlikteliğimize devam edeceğiz. Araya düşmanlar girmesin, biz bu dostluğu yüzyıllarca yaşadık” dedi. Kahraman Cebel halkını tebrik eden Altepe, her zaman Bulgaristan’a yardımcı olmaya devam edeceğinin altını çizdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, “Birlikte üretelim, AB’ne birlikte mal satalım, birlikte gelişelim. Bulgaristan’ın buna ihtiyacı var. Birlikte çalışmamız lazım. Türkiye’den Bulgaristan’a hiçbir zaman zarar gelmez. Onun için iki ülkenin yakınlaşmasında her zaman büyük faydalar var” diye ifade etti.

Kırcaali’deki ikinci büyük caminin yapımı, Cebel’deki caminin onarımı, Cebel’e çöp arabası sağlanması gibi örnekler vererek, her zaman bölgedeki Türk halkına destek olmaya hazır olduklarını kaydeden Altepe, Cebellilerin özgürlük gününü kutladı.

Türkiye’yi temsilen törende hazır bulunduğunu hatırlatan Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, Bulgaristan’ın demokratik gelişiminde ilk ateşi yakan soydaşların öncülük ettiği Cebel şehitlerini anma günü ve Cebel Bayramı’nın kutlu olmasını diledi. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutladı. Sadece Türkiye’nin temsilcisi olarak değil, Cebellilere bir kardeşi olarak hitap ettiğini kaydeden Gökçe, aynı şuur ve anlayışla kendini dinleyen Cebellilere de teşekkürlerini ve saygılarını sunduğunu ifade etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin söylediklerine ekleyecek pek bir şeyin olmadığını kaydeden Büyükelçi, anma etkinliğine gelen tüm soydaşlara ve Cebel halkına teşekkür etti. Anma törenine ev sahipliği yapan Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer’e, Başmüftü Dr. Hacı’ya, Türkiye’den gelen konuklara da teşekkür eden Gökçe, katılan tüm siyasetçileri selamladı. Bulgarlaştırma süreci şehitlerine Allah’tan rahmet dileyen Gökçe, 19 Mayıs’ın hem Cebel, hem Bulgaristan, hem Türkiye için çok önemli bir gün olduğunun altını çizerek, hem anma, hem bayram günü olduğunu belirtti. Gökçe, “Türkiye, Bulgaristan’ın en yakın bir dostu, hatta müttefiki ve komşusudur. Her zaman böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır. Biz her zaman beraber yaşadık, bundan sonra da beraber yaşamaya devam edeceğiz” dedi. NATO’da müttefik, AB’nde ortak olan dost ve komşu Türkiye ve Bulgaristan halklarının birlikte çok uzun bir tarihi olduğunu belirtti. Çifte vatandaşların bu dostluğa merkezi önem kattığını belirten Gökçe, Bulgaristan tam AB üyesi, Türkiye’nin ise AB ortağı olduğunu vurguladı. Türkiye’nin uzun geçmişte olduğu gibi uzun gelecekte de Bulgaristan’ın yanında olacağını vurgulayarak, ayrım, her hangi bir farklılık gözetmeyeceğini ve bugüne kadar da gözetmediğinin altını çizdi. Cebel’de şehitleri ve gazileri anmakla birlikte geleceğe bakmanın da çök önemli olduğuna işaret eden Büyükelçi, “Türkiye bugün dünyanın 16. büyük ekonomisi haline geldi çok şükür. Ve biz bundan en çok da komşularımızın Bulgaristan’ın, Yunanistan’ın ve diğer komşularımızın istifade etmesini istiyoruz, çünkü refah ortaktır. 2014-2015 yıllarında Türk iş adamlarının, yatırımcılarının dünyanın beş kıtasında yaptıkları yatırımın toplamı 15 milyar doları geçti. Maalesef, Bulgaristan’a çok az bir yatırım geldi, arzu ettiğimizin çok altında. Biz çok daha fazlasını arzu ediyoruz. Gençler göç ediyor, nüfus yaşlanıyor, ülkenin gücünü toplaması lazım. Yetişmiş insan gücünün olduğu yerde ve yatırımın avantajlı olduğu yerde yatırım geliyor zaten. Bu çok önemli rakam az evvel sizinle paylaştığım. Bunun üzerine hep beraber düşünmemiz lazım olduğunu zannediyorum. Çünkü bu meydandan ayrıldığımda hep beraber aslında aklımızda kalacak olan önemli bir şey bu. Bu önemli günde sizlere birlik, beraberlik, dayanışma, refah, mutluluk diliyoruz. Şehitlerimizi unutmayın! Bulgaristan’ın eşit haklara sahip çok önemli katkılar yapan vatandaşları, AB vatandaşları olarak üstünüze düşen görevleri unutmayın! Türkiye her zaman sizlerin ve tüm Bulgaristan halkının yanındadır, her zaman ihtiyacı olduğunda olmaya devam edecektir. Bulgaristan bizim gerçekten çok değer verdiğimiz, çok önemsediğimiz, çok kıymetli bir komşumuzdur ve bu tarihimiz, geleceğimiz, dostluğumuz, muhabbetimiz bitmeyecektir, hep beraber istikbale kadar beraber yaşayacağız” diye konuştu. Büyükelçi konuşmasını şu sözlerle bitirdi: “Bir sivil toplum anma etkinliğini siyasete karıştırmadığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Her demokratik ülkede olduğu gibi bunu yapmak için başka vesileler ve fırsatlar olacaktır muhakkak. Saygılar, selamlar”.

Daha sonra resmi konuklar tarafından Cebel Günü kutlamaları kapsamında düzenlenen spor turnuvalarında dereceye girenlere ödüller sunuldu.

Program ünlü Türk pop müziği sanatçısı Burcu Güneş’in sunduğu konserle devam etti.

Sanatçının sevilen şarkılarını seslendirdiği konser büyük ilgi gördü.Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Karanfil 2016-05-19 20:45:28
Tanınmış önemli kişilerin bu platformda konuşma yapması ek bir konu iliştirilmeli
Bulgaristan Türklerinin Türkiye göçüne deyinilme
Yeni göçmenlerin 1989 merhum turgut ozal in fabrika şehirlerine yerleştirdiği sanaide Dinamo olduğunu çalışkanlikları durustlukleri spor alanındaki başarıları .ülkeye getirdikleri yeşil alan anlayışı göçmen mahalle inin şehrin en yeşil çiçekli temiz Mahallesi olma gibi ozelliklerimizi slayt gösterisiyle bir konuşma yapılsın
Eski göçmenlerin Türkiye ye Demokrasi çağdaşlık getirdiği Türkiye de tarım Samai ye büyük katkıları daha kapsamlı araştırma yapılarak böyle bir platformda yer alsın ki
Bulgaristan ne kadar değerli insanlar olduğumuzu yavaş yavaş anlamaya başlasın
Bizi başkalarıyla karıştırmayın artık bilin öğrenin artık
Cebel 2016-05-20 00:05:00
DpS en sonunda herkes gordu ne oldugnu.
asi 2016-05-20 00:16:48
hay dps,hay dost al birini vur ötekine,bugünün dost eleman ve yönetimi eski dps li değilmi,şimdi kalkmışlar Türkiyedeki Atatürk düşmanlarıyla işbirliğine,ne oldu milleti böldünüz,kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz,27 yıldır zulmedenlerden hiç hesap sorulmadı,neden sofyada kendi huzurları bozulmasın diye,neymiş putinmiş,tayyıpmiş kavga etmişlermiş,daha kasım 2015 sarmaş dolaşidiler,beni ilgilendiren benim gariban halkım,neLütvi de ne doğan da merhamet yok
Mumin Sen 2016-05-20 00:27:52
Gercekten cok ayip ettiler artik bu son noktaydi bir Buyukelciye nasil yuhlanir
asi 2016-05-20 00:49:40
bg tükleri bu kokuşmuş kadrolardan kurtulması lazım doyuramadık bunları adamların programlarında hiç vizyon yok halkla ilgili,hep avanta peşindeler bursa bel başkanı galiba iyi avanta bırakıyo,avanta alan emir alır
kırcaali 2016-05-20 01:25:27
Yazıklar olsun...
adsız 2016-05-20 01:37:45
"Bulgaristanda yaşayan Türklerin siyaset/örgütlenme beceriksizliği" üzerine tez yazacak babayiğit aranıyor... Bknz: 19.05.2016/Cebel
Kemik yalayanlar 2016-05-20 02:31:43
Ne Misafire ne Evsahibine saygi var bu Dps de ,Millete Köyun gibi Meeeletirenler dps dps dps diye aslinda Arka sahnede Milleti öynatiyorlar Kedinin Lazerle oynatildi gibi,Havlayanlar da Bulgaristan Turklerinin temsil edenler degil,parayla satin alinmis girtlaklar amac Medya uustunden Dps cok gclu görunum vermek
Kemik yalayanlar 2016-05-20 02:42:16
Dps Dps Dps -Millet yine Ac susuz,Azini acanlar da cirkinlestice cirkinlesiyorlar.Cok buyuk Komlo icin calismislar özellikle bu gun icin .Dps diye birsey yok artik Halk var .Dps butun guzel yerleri Parselledi Dostuna Akrabalarina Rant Pasta buyuk ,Millet te Cebelde Meeeeeeeeeeeeeee diye dp diyor
Rodop Kartali Aladag 2016-05-20 05:44:07
Yaziklar olsun butun Turklugunu Dinini Satanlara Koca TURK devletinin Buyuk elcisini isliklayanlara sizde utanma namus yok mu? BURSA buyuksehir BElediyesi Baskani RECEP ALTEPE yi yuhlarken bastiniz o Meydani yaptiran Kisi o oldunu nekacan unutunuz Hic serefiniz yok mu ey gafiller? Bir BULGARISTAN TURKU olarak sizin gibi SEREFI HASIYETI AHLAKI OLMAYANLARDAN UTANIYORUM ZAFER BIZIM OLACAK ALLAHIN IZNIYLE
fes 2016-05-20 08:43:29
Karpuz gibi ikiye yarılmak buna denir işte. Kemal Atatürk'ten beri izlenen dış politikanın dışına çıkarsan netice bu olur: bölünme. Türkiye'deki kemalist ve ihvanı müslümin bölünmesi bulgaristan'a sıçramış görünüyor. Bu tablo hiç iyi bir tablo değil.
Kocadereli 2016-05-20 09:20:54
Görünüş itibariyle çok çirkin şeyler bunlar.
Ama her işte bir hayır vardır, derler. Bu da çok hayırlı oldu DPS'nin gerçek yüzünü ve ne kadar alçalabileceğini görmek bakımından.
Artık DPS çok az oyu kaldığını görüyor, o nedenle böyle çirkefliklere başvuruyor.
Herkes görüyor o bağırıp çağıranların paralı adam olduğunu.
Bunlar son çırpınışlar artık.
DPS'ye geçmiş olsun.
doping 2016-05-20 09:41:52
Fes, ne içtin la sen ..)))
fes 2016-05-20 09:55:34
Gerçek yüzü ortaya çıkmış sözü ne demek; sen öyle bakarsın böyle bir "gerçek yüz" görürsün, ben başka açıdan bakar, başka bir "gerçek yüz" görürüm. Dps'nin gerçek yüzü ortaya çıkmışmış... Sana göre hazret, sana göre ortaya çıktı; herkesi kendin gibi düşünüyor zannetme.
Mustafa Mert 2016-05-20 10:05:14
Bu HÖHcülerin şehitlre ,gazilere,yıllarca reyini aldığı halkımıza bile saygıları kalmamış .Dinleri imanları para ,para koltuklar elden gidecek ,kemikler ağızlarından alınacak diye yapmadığı terbiyesizlik,küstahlık, eşkiyalık kalmadı. Gelen misafirlere bile saygıları yok,Büyük Elçimize, Türkiye Cumhuryetine , Belediye Başkanlarına,Dernek Başkanlarına yapılan bu tavır adilik ve şerefsizliktir bu da onların ne seviyede insan olduklarını gösteriyor.
asi 2016-05-20 14:04:16
bunlar aralarında kavga etti,aslında ne doğanda ne lütfide hayır yok düne kadar insanlara selam bile vermiyorlardı,mestanlıda koruma ordusu ile dolaşmalar havalar sırf kendi kavgaları ve dış odakların gazı ile milleti birbirine düşürüyorlar siz onlara ve sülalelerine mal varlığı açıklaması talep ediniz başımıza eşkiya kesildiler millet aynı yerinde onlar hepsi zengin oldular siyaseti zengin olmak için kullandılar
Kocadereli 2016-05-20 22:25:46
DPS'nin gerçek yüzünün ortaya çıkmasına üzülenler var.
Gerçek yüz ne demektir açıklayayım.
Maske takıyorsan, maske düşünce, gerçek yüzün ortaya çıkar.
Türkçede buna başka bir deyişle, "takke düştü, kel göründü" de derler.
Şimdi bana "takke ne, kel ne?" diye sorma bir de.
Herkesi kendim gibi düşünüyor sanmıyorum. Ama yüzde 80-90 benim gibi düşünüyor.
Sağır Sultan bile Ahmet Doğan'ın ve DPS'nin ne olduğunu anladı.
DPS'de sadece Ahmet Doğan'dan korkanlar, çıkarı olanlar ve zihinsel olarak ona köle olanlar kaldı. Hadi bazı sevdiğimiz dostlarımız da var, onlar da alışkanlıktan bırakamıyorlar diyelim.
Kocadereli 2016-05-20 22:27:50
Son zamanlarda başımıza hiç bu kadar güzel bir şey gelmemişti.
Bulgaristan'daki Türkler ve Müslümanlar Ahmet Doğan'ın boyunduruğundan kurtuldu. Aynı zamanda bütün Bulgar vatandaşları için de iyi bir şey bu.
Bulgaristan komünizmin tortularından kurtuldukça daha demokratik, insan haklarına saygılı, hoşgörülü bir ülke olma yolunda ilerleyecektir.
asan 2016-05-21 07:49:56
malesef bazi bulgaristanda parti olarak emellerine ulasti turk azinligini parcaladi boldu ,en uzucu olay ise turk turke dusman etti
Kircaalili. 2016-05-23 14:34:14
asan dogru bazi Ahmed Dogan gibi sahte liderler 27yildir.
BG Rodop ve Dobrucada bulunan çaliskan Tútún úretici Túrkleri dolandirip Deyan Peevski gibi mafya ordusuna teslim edip kendileri hiç bir sey yapmadan ebu magsum Milletin tum hayaati servetini elinden alip Saraylarini kurup en nihayetinde islerini de gaspedip milleti soyuk sogana donusturup gençlerini ta Avrupa, Avstralyalara ve Amerikalara kadar Súrgúne surukluyen bir sahtekyaarin BG Túrklerinin karsisinda daha ne anlami olurki. ónúmúzdeki bir seçimde Milletin yuzde 90% bu DPS,nin çirkin politikasina hayir diyecektir ve DPS yi beyinlerinden tamaamen silecektir ve ayni zamandada Allahin izniyle O Ahmedin Saraylarini Millilestirip Ulkemiz Bulgaristana iyaade edecektir ve Ahmedi,d Hapisaneye Postaliyacaktirbuna emiin olunuz Saygilarilar.
Kaş yapayım derken... 2016-05-31 14:45:20
Bazen iyi niyetle kalkıp kötü bir şey yapılabilir. İyi niyetle kalkıp bir DOST partisi kurarsın, amacın iyi şeyler yapmaktır, ama yaptığın şeyle sonuçta türkleri ikiye bölersin ve kaş yapayım derken göz çıkartırsın.
Mk 2016-06-03 21:50:53
Fes bu forumda aktivitenin çok dushuk gördüm ,performansını sorgulamaların. Açıkçası beyenmediler. O arada akshsmlari karpuz iyiyorum ,
Adı canım göster kendini. Sadece karpuzlar olmaz fiyatı 101 de 89 krush kirazdan ve kayisidanda bahsedebilirsin
Silistre 2016-06-06 15:52:56
Bak, gene silistre yaptılar. Yaparlar yaparlar, Bursa belediyesi cenaze aracı verdi diye bize söz söyletmezle.
faik şentürk 2017-05-22 23:16:04
bahri bey. eğilme dik dur bu millet seninle.yaşasın dost partisi.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS