Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
14 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
Ardino Belediyesi, erken çocukluk gelişimine yatırım yapıyor

Ardino Belediyesi, erken çocukluk gelişimine yatırım yapıyor

23 Temmuz 2016

Ardino (Eğridere) Belediyesi, erken çocukluk gelişiminin iyileştirilmesine yönelik yatırım yapmaya devam ediyor. Belediye yönetiminin gerçekleştirdiği çok sayıdaki sosyal projelerin yanı sıra Haziran ayında 2014-2020 İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel programı kapsamında “Ardino İlçesi’nde Sürdürülebilir Erken Çocukluk Gelişimi ve Aktif Sosyal İçermeye Yönelik Entegre Sosyal Hizmetler Sunulması” isimli bir projeye başlandı.

Maliyeti 408 152 leva olan belediye projesinin süresi 26 ay. Proje doğrultusunda erken çocukluk gelişimine yönelik hizmetlerin geliştirilmesi ve gerek çocuklarla, gerekse onların ebeveynleriyle çalışacak 22 yüksek kalifiye uzmanları görevlendirildi.

Profesyonel hizmetlerin yüksek düzeyde olduğunun garantisi olarak bugün Ardino Belediye Meclis toplantı salonunda uzmanların Bulgar Eğitim ve Gelişim Derneği’nden psikolog Nikola Yordanov ile yapacakları bir sürü görüşmelerin ilki gerçekleştirildi. İki gün sürecek uygulamalı derslerde 0-7 yaş arasındaki çocuklarla ve onların ebeveynleriyle yapılan çalışmalarda iyi uygulamalar ve standartlar ele alınacak.

Projenin temel hedefleri, erken çocukluk gelişimine yatırım yaparak ve proje kapsamında tanımlanan kırılgan kesimlerden çocuklar ve ebeveynlerin yanı sıra engelli çocuklar ve ebeveynleriyle ilgili gelecekte entegre sosyal hizmet paketi sunulmasına yönelik model oluşturulmasıyla sosyal dışlanmanın önlenmesi ve yoksul ailelere mensup çocukların sayısının azaltılması.

Proje kapsamında sunulan hizmetler şunlardır: Sakatlıklara erken müdahale edilmesi, çocuk sağlığı konusunda danışmanlık sağlanmasına yönelik destek verilmesi ve hastalığın önlenmesine yönelik faaliyetlerde bulunulması, okula eşit şartlarda başlangıç yapmaları için çocukların okula hazırlığının artırılması yönelik ek bir öğretmen eğitimi yapılması.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 14 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:14 069
-Aktif Vaka Sayısı:4 684
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:176
-Toplam Vefat Sayısı:484
-Son 24 Saat Vefat Edenler:2

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS