Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
15 Ağustos 2020
HABERLER » Bulgaristan
Kırcaali Valiliği’nde “Gorna Arda” Baraj Sistemi kurulması projesi görüşüldü

Kırcaali Valiliği’nde “Gorna Arda” Baraj Sistemi kurulması projesi görüşüldü

02 Ağustos 2016

Bugün Kırcaali Valisi İliya İliev, “Gorna Arda” Su Enerji Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Werner Casagrande ve Yönetim Kurulu Üyesi Gunter Vayltser ile toplantı gerçekleştirdi. “Gorna Arda” Baraj Sistemi kurulması projesi kapsamında kaskad hidroelektrik santrallerin tasarlanması, kurulması ve devreye sokulmasıyla yükümlü şirketin temsilcileri, gelecekteki yatırım niyetleriyle ilgili detaylar paylaştılar ve projenin nasıl bir tempoda geliştiği hakkında bilgiler verdiler.

İliev, Gorna Arda Baraj Sistemi kurulması projesi kapsamında önemli ekonomik ve sosyal etkisi olacak bölge için son derece büyük önem arz eden bir altyapı tesisi kurulacağının ve devletin bu projenin en kısa zamanda gerçekleştirilmesinden karı olacağının altını çizdi.

Werner Casagrande, “Projeyle ilgili kurumlar arasında daha iyi bir koordinasyon oluşturulması için Enerji Bakan Yardımcısı Nikolay Nikolov’un yönetiminde kurumlar arası çalışma grubu kuruldu. Bu grupta enerji, çevre ve su ve bölgesel kalkınma ve iskân bakanlıklarından uzmanların yanı sıra tesisin imtiyaz sahibi Ulusal Elektrik Şirketi ve EVN Avusturya konsorsiyumunun temsilcileri de yer alıyor. Bununla ülke içi ve AB mevzuatları, su elektrik santralleri kurulmasına ilişkin uluslararası standartlar ve çevre alanında düzenlemeler doğrultusunda kaskad su elektrik santrallerinin en iyi şekilde kurulması amaçlanıyor ”diye bildirdi.

Toplantıda ele alınan başka bir konu projenin çalışma şeklinin şu anda kamuoyunda tartışmaları yapılan 2016-2021 dönemine ilişkin Doğu Ege Denizi Bölgesinde Nehir Havzaları Yönetim Planı’na dahil edilmesiydi.

Werner Casagrande, “Projenin etkinlik, ekonomik yararlar ve çevrenin korunmasına uygun olmasına ilişkin günümüzün gereksinimlerine uyduğundan emin olabilmemiz için “Gorna Arda” Su Enerji Şirketi’nin ekibi projenin çağdaşlaştırılmasına yönelik çalışmalara devam ediyor. Eski fikir projesinde kaskad yapıda üç hidroelektrik santralin bulunması öngörülüyordu. Şimdikinde iki hidroelektrik santralin bulunması olasılığı var. Fakat her bir durumda yatırım Kırcaali ili sınırları dahilinde yapılacak” dedi.

İliev ve “Gorna Arda” Su Enerji Şirketi’nin temsilcileri, yeni iş pozisyonları açılması ve bölgenin canlandırılmasına yol açacak projenin kısa sürede hayata geçirilmesi için diyalog ve işbirliğine devam edilmesini arzu ettiklerini dile getirdiler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 15 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:14 243
-Aktif Vaka Sayısı:4 637
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:174
-Toplam Vefat Sayısı:492
-Son 24 Saat Vefat Edenler:8

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS