Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
Afetten Korunma Kanunu’nda yapılan değişikliklerle ilgili bilgilendirme toplantısı

Afetten Korunma Kanunu’nda yapılan değişikliklerle ilgili bilgilendirme toplantısı

04 Ağustos 2016

Kırcaali Valisi İliya İliev, bu yıl 5 Temmuz’da yürürlüğe giren Afetten Korunma Kanunu’nda yapılan değişikliklerle ilgili Kırcaali İtfaiye Müdürlüğü’nün girişimi sonucunda yapılan bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yaptı.

Forumda Acil Kurtarma Sistemi kapsamındaki tüm devlet kurumların ve belediyelerin temsilcileri, emniyet ve itfaiye müdürleri, Valilikte görevli uzmanlar, Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü’nden konuşmacılar yer aldılar. Konuklar arasında Haskovo (Hasköy) Vali Yardımcısı Valentin Angelov da hazır bulundu.

Selamlama konuşmasında Vali İliev, doğa afetleri veya insan dikkatsizliğinden kaynaklanan felaketlerin önüne geçilmesi için korunmanın, kolektif çabaların ve sorumluluğun paylaşılmasının önemini belirtti. Vali, bu vesileyle Ardino (Eğridere) kasabasına yakın bir yerde meydana gelen yangının söndürülmesinde itfaiye birimlerinin yeterli tepki gösterip, profesyonel çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, kriz durumlarında kurumların ve sivil vatandaşların uyum içinde hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü Kritik Altyapı, Önleme ve Kontrol Şube Müdürü Kıdemli Komiser Aleksandır Djartov, kanun değişikliklerinin şimdiye kadar olduğu gibi tepki gösterilmesi ve hasarların giderilmesi üzerine değil de önleme ve kurumların hazırlığı üzerine odaklanılarak, korunma sisteminin daha esnek ve daha verimli olmasını amaçladığını kaydetti. Uzmanlar, ”Afet riskinin planlanması ve azaltılması, koordinasyonun iyileştirilmesi, onların yetkinliklerine göre tüm ilgili tarafların sorumluluklarının paylaştırılması ve ulusal, bölgesel ve yerel düzeyde aktifliklerinin artırılması gerekir. Şimdiye dek varılan sonuçlar şudur: Kurumlar genellikle Afetten Korunma Kanunu kapsamında yükümlülüklerinden haberdar değil ve başlıca yetkili kurumlara güveniyorlar” dediler. Uzmanlar, afetten korumanın sadece İtfaiye kurumunun önceliği olduğunu düşünmenin yanlış olduğunu ve yapılan kanun değişiklikleriyle gerçekte afetten korumakla ilgili yükümlülükleri olan kişi ve kurumların kapsamının genişletildiğini belirttiler.

Nüfusu 20 bin kişi altında olan tüm ilçelerde gönüllü itfaiye takımları oluşturulması zorunlu olacak. Şu ana kadar Kırcaali bölgesinde bu tür dört takım oluşturuldu. Ülke genelinde altı tane İtfaiye Eğitim Merkezi kurulacak. Bu merkezlerde aralarında çocuk da bulunan yaklaşık 90 bin kişi itfaiye eğitimi görecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 07 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:13 014
-Aktif Vaka Sayısı:5 205
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:297
-Toplam Vefat Sayısı:435
-Son 24 Saat Vefat Edenler:11

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS