Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad’da ücretsiz olarak öğle yemeği verilmeye başlandı

Momçilgrad’da ücretsiz olarak öğle yemeği verilmeye başlandı

17 Ağustos 2016

Momçilgrad (Mestanlı) İlçesi’nde gerçekleştirilen bir proje kapsamında bugün muhtaç olan kişilere ücretsiz olarak sıcak öğle yemeği verilmeye başlandı. Proje, Gıda ve / veya Temel Maddi Yardım Operasyonel Programı kapsamında 2014-2020 AB Yoksullara Yardım Fonu’ndan sağlanan finansmanla gerçekleştiriliyor.

Momçilgrad Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje, “Kamu Mutfakları” sosyal hizmete ilişkin Sosyal Yardımlar Kurumu’ndan lisans alan “CEZER-91-Osman Yusuf” Şirketi tarafından uygulanacak. Bu şirket, gerekli gıda ürünlerini alıp kendisine ait Bulgaria Restoranı’nda öğle yemeğini hazırlayıp tüketicilere servis etme görevini üstlendi.

Kamu mutfağı sayesinde her gün 70 kişiye ücretsiz olarak öğle yemeği sağlanacak. Bulgaria Restoranı’nda servis edilen yemeğin menüsü çorba, ana yemek ve ekmek içerir.
Proje sayesinde Belediye, muhtaç olanlara kendilerinin sağlayamadıkları sıcak ve kaliteli yemek sağlıyor. Yemek, tüketicilerin şahsiyeti ve onurunun korunduğu bir ortamda sağlanıyor. Proje kapsamında hizmet kullanıcılarına danışmanlık hizmeti ve destek sağlanacak, olası idari hizmetler hakkında bilgi verilecek ve onlara erişimleri kolaylaştırılacak, onların yakınları ve risk altında bulunan gruplara yönelik çalışmalar yapılacak, güvenli ortam sağlanacak, ilçe sınırları dahilinde sunulan başka sosyal hizmetlerden yararlanmalarına yardımcı olunacak ve sağlık ve eğitim hizmetlerine erişimlerine yardımcı olunacak. Bu sosyal hizmetle zor durumda bulunan kişi ve ailelerin yaşam kalitesinin iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Kamu mutfağı 70 kişiye öğle yemeği sağlanmasıyla başladı. Sosyal Yardım Yasası’nın Uygulama Yönetmeliği’nin 9.Maddesi gereğince aylık sosyal yardım parası alan kişi ve ailelerin, en düşük emekli maaşları, engelli maaşları, dul ve yetim aylıkları, istihdamla ilgili olmayan emekli aylığı alan tek başına yaşayan kişi ve ailelerin, geliri olmadığı ve onlara bakacak yakınlarının olmadığı tespit edilen kişilerin, evsiz barksız çocuk ve yetişkinlerin ve üçüncü ülke vatandaşları olan kırılgan grupların bu hizmetten yararlanma hakkı var.
Ücretsiz sıcak öğle yemeği verilen sosyal hizmet, 17 Ağustos 2016-30 Nisan 2017 tarihleri arasında sunulacak. Projenin 9 aylık maliyeti 45 514,70 leva.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 07 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:13 014
-Aktif Vaka Sayısı:5 205
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:297
-Toplam Vefat Sayısı:435
-Son 24 Saat Vefat Edenler:11

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS