Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
13 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
Vali İliev, Güney Merkez Bölgesi Bölgesel Kalkınma Konseyi toplantısına katıldı

Vali İliev, Güney Merkez Bölgesi Bölgesel Kalkınma Konseyi toplantısına katıldı

14 Eylül 2016

Kırcaali Valisi İliya İliev, 9 ve 10 Eylül tarihlerinde Hisarya kasabasında Plovdiv (Filibe) Valisi Zdravko Dimitrov’un yönetiminde gerçekleşen Güney Merkez Bölgesi Bölgesel Kalkınma Konseyi toplantısında yer aldı. Toplantıya bakanlıkların temsilcileri, Güney Merkez Bölgesi’nde bulunan illerin valileri, belediye başkanları ve belediyelerin, sendikal ve branş örgütlerinin, yüksel okulların ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri iştirak ettiler.

Bölgesel Kalkınma Konseyi, Toplumların Liderliğinde Yerel Kalkınma Yaklaşımının Uygulanmasına İlişkin Koordinasyon Komitesi’nde temsilcilerini belirledi. Konsey, Devin Belediye Başkanı Krasimir Daskalov’u temsilci, Asenovgrad (İstanimaka) ve Karlovo (Karlıova) Belediye Başkanları Emil Karaivanov ve Emil Kabaivanov’u ise temsilci yardımcıları seçti.

Toplantı sırasında Smolyan (Paşmaklı) Valisi Nedyalko Slavov, Ulusal Rojen Astronomi Rasathanesi’nin finanse edilmesine ilişkin bir sorunla tanıştırdı. Konsey, yetkili makamları sorundan haberdar etme, 2014-2020 Akıllı Büyüme İçin Bilim ve Eğitim Operasyonel Programı İzleme Komitesi’nde yer alan temsilcisinin ise sorunu komitenin toplantısında masaya yatırması kararını aldı.

Bölgesel Kalkınma ve İskan Bakanlığı’nda Daire Başkanı olan Güney Merkez Bölgesi Bölgesel Kalkınma Konseyi Sekreteri Daniela Opılçenska, Güney Merkez Bölgesi’nde bulunan ilçelerin demografik durumu ve gelişimine yönelik eğilimlere ilişkin kısa bilgi verdi.

Çalışma ve Sosyal Politika Bakanlığı Stratejik Planlama ve Demografi Politikası Müdürü Dr. Emiliya Voynova, demografi süreçlerine ilişkin güncel veriler sundu. Bulgaristan Balneo ve Spa Turizmi Birliği’nin temsilcisi Dr. Tatyana Angelova, mevcut kaynaklar ve bölgede maden sularını doludizgin kullanma imkanları hakkında bilgiler sundu.

Bulgaristan Yeraaltı Suları Derneği İcra Müdürü Müh. Veliçko Veliçkov, katılımcılara Mineralni Bani (Meriçler) İlçesi’nde mevcut ve kullanılan maden suları hakkında bilgi verdi. Sınırları içerisinde maden suyu bulunan Güney Merkez Bölgesi’ndeki ilçelerin belediye başkanları, bu suların kullanımında yaşanılan sorunları masaya yatırdılar.

Filibe Eğitim Bölge Müdürlüğü’nün temsilcisi Rangel Rayçev, katılımcıları 1 Ağustos 2016 tarihinde yürürlüğe giren yeni Okul Öncesi ve Okul Eğitimi Kanunu’na göre valilik ve belediye makamlarının taşıdığı yükümlülükler ve okul öncesi ve okul sisteminde yer alan kurumlarla etkileşimleriyle ilgili bilgi verdi.

Ulusal Mekansal Gelişim Merkezi İcra Müdürü Prof. Dr. Veselina Troeva, Bölgesel Kalkınma Kanunu’nun 7.maddesi gereğince Mekansal Gelişim Konsepti ve Programlarının Koşulları, Prosedürü ve Hazırlama, Koordinasyon ve Kabul Süreleri, Güncellenmesi ve Uygulanması Hakkında Yönetmelik taslağı hazırlandığını bildirdi. AB fonlarının finanse ettiği programların bölgesel koordinasyon ve uygulanmasının izlenmesi sürecinde Bölgesel Kalkınma Konseylerinin daha etkin katılımına ilişkin Vatandaş Katılım Forumu Derneği tarafından yapılan teklif ele alındı. Güney Merkez Bölgesi Bölgesel Kalkınma Konseyi, toplantıda ele alınan 2017 Yılı Yıllık Faaliyet Gösterge Programı’nı onayladı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 12 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:13 722
-Aktif Vaka Sayısı:5 097
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:210
-Toplam Vefat Sayısı:471
-Son 24 Saat Vefat Edenler:12

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS