Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
01 Haziran 2020
HABERLER » Bulgaristan
Başkan Hasan Azis’e “2016 Yılı Vatandaşların Belediye Başkanı” Ödülü

Başkan Hasan Azis’e “2016 Yılı Vatandaşların Belediye Başkanı” Ödülü

16 Kasım 2016

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, ulusal düzeyde gerçekleştirilen “Yılın Belediye Başkanı” yarışması kapsamında nüfusu 50 000 kişiden fazla olan büyük ilçelerin belediye başkanları arasında “2016 Yılı Vatandaşların Belediye Başkanı” ödülü ile ödüllendirildi.

Ödül, Belediye Başkanı’na bugün Sofya’da Marinela Otelinde düzenlenen ödül töreninde sunuldu. Bu yıl dördüncü kez Bulgar belediyelerinin bilgi portalı kmeta.bg tarafından organize edilen yarışmanın farklı kategorilerinde birinci olan Belediye Başkanlarına ödülleri Bulgaristan Kamu Denetçisi Maya Manolova tarafından sunuldu.

Kmetnagodinata.bg platformunda iki ay boyunca yapılan oylama ile ülke çapında küçük, orta ve büyük ilçe belediye başkanları arasından ödüle en layık olanlar belirlendi. Bu platformda 600 binden fazla Bulgaristan vatandaşı favorisi olan belediye başkanına oy verdiler.

“2016 Yılı Belediye Başkanı” ve “2016 Yılı Vatandaşların Belediye Başkanı” kategorilerinden başka daha 8 kategoride ödüller verildi. Gelenek üzerine “Yılın Belediye Başkanı” yarışması ödül törenine en başarılı belediye başkanlarını alkışlaması için devleti yöneten merkezi elit davet ediliyor. Ödül töreninde tüm ülkeden Belediye Başkanlarından başka Avrupa Komisyonundan George Kremlis, Yunanistan Merkez Belediyeler Birliği Başkanı Giorgos Patoulis, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri hazır bulundular.

Bulgaristan belediyelerinin bilgi portalı kmeta.bg’nin kurucusu ve Brand Media Bulgaria Şirketi İcra Müdürü Boyan Tomov, belediye başkanlarına dönerek , “Sizler bugünün kahramanlarısınız. Belediye Başkanlığı makamı yeterince yüksek prestijli olmalıdır. Bulgar belediye başkanları yeni liderlerdir. Biz çok zor siyasi durumda yaşıyoruz, hasedin ve kibrin hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz ve benim ve yönettiğim ekibin rolü Bulgaristan’da çoğunluk oy sistemi uygulanmasıyla en çok oyla seçilen politikacının, halka en yakın olan siyasetçinin basında yeterince iyi yansıtılması ve Bulgaristan vatandaşları tarafından yeterince iyi tanınmasıdır” dedi. Tomov, “Ekonomik krizin, fikir krizinin, dar görüşlülük krizinin yaşandığı bu zamanda sizler günümüzün bir nevi kahramanlarısınız” diye belirtti.

Bu ödül Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’e Bulgar belediyelerinin bilgi portalı Kmeta.bg tarafından organize edilen yarışma kapsamında verilen sıradaki ödül.

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, ”Yılın Belediye Başkanı” yarışması kapsamında düzenlenen “Vatanseverlik Ruhunun Korunması” konulu müsabakada nüfusu 50 bin kişiden fazla olan büyük ilçeler kategorisinde 3 Mart-Ulusal Bayramı Kutlama Etkinliğinden dolayı “2016 Mart Ayının Belediye Başkanı” ödülünü kazandı. 2015 yılında Müh. Azis, kar felaketinin ilçede verdiği hasarların başarıyla giderilmesinden dolayı “Mart Ayı Belediye Başkanı ”ödülünü aldı. Belediye Başkanı, “ 2015 Yılı Belediye Başkanı” yarışması kapsamında düzenlenen “Dolu Dolu Yaşam Ortamı” konulu müsabakada 2011-2015 döneminde yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve Kırcaali şehrinin potansiyel imkânlarının artırılmasını sağlayan dolu dolu yaşam ortamı oluşturulmasından dolayı ulusal ödülün sahibi oldu.

Kırcaali Belediye Başkanı, Bulgaristan’ın Belediye Başkanı

“2016 Yılı Vatandaşların Belediye Başkanı” ödülünü alan Müh. Hasan Azis, tüm Belediye Başkanlarını faaliyetlerinden dolayı tebrik ederek, onların hepsinin bu ödüle layık olduğunu ifade etti. Müh. Azis, “Devlet krizi, yeni yönetime geçiş yaşandığı bir zamanda, belediyeler istikrarlı olmaya devam ediyor ve ülkede devleti koruyor” diye belirtti. Hasan Azis, belediye başkanlarının iki dönem arasında nasıl çalıştıklarının farkında olmaları üzere objektif kriter yarattığı için kmeta.bg’ye teşekkür etti.

Kırcaali Belediye Başkanı, bir Belediye Başkanı adayının yerel seçimleri kazandığında bir ilçenin Belediye Başkanı olduğunu, fakat bir Belediye Başkanı’nın Bulgaristan vatandaşları tarafından seçildiğinde Bulgaristan’ın Belediye Başkanı olduğunu söyledi. Müh. Azis, “Önümüzdeki yıl Bulgaristan’da vatandaşların güvenini kazanmış bir Belediye Başkanı olarak kendimi Bulgaristan Belediye Başkanı olarak hissetmeme izin verin” dedi.

Tüm katılımcıların Uluslararası Hoşgörü Günü’nü tebrik eden Müh. Azis, Kırcaali’nin son 4 yönetim döneminde temel değer olarak hoşgörü içinde yönetildiğini belirtti. Müh. Azis, “Kırcaali, hoşgörü başkenti olduğunu ispatladı ve benim meslektaşlarıma dileğim eğer Kırcaali, Bulgaristan’da hoşgörü başkentiyse, Bulgaristan, Avrupa ve tüm dünyada hoşgörü başkenti olsun” diye dilekte bulundu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 01 HAZİRAN 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:81 694
-Son 24 Saat Test Sayısı:346
-Toplam Vaka Sayısı:2 519
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:6
-Toplam Vefat Sayısı:140
-Son 24 Saat Vefat Edenler:0
-Yoğun Bakımda Olanlar:17
-Toplam İyileşenler:1 090
-Son 24 Saat İyileşenler:26All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS