Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
01 Haziran 2020
HABERLER » Kırcaali
Başıboş dolaşan ev hayvanlarının sahipleri ceza ödeyecek

Başıboş dolaşan ev hayvanlarının sahipleri ceza ödeyecek

18 Kasım 2016

Kırcaali Belediye Meclisinin dünkü toplantısında alınan kararla Kırcaali İlçesi sınırları içinde başıboş dolaşan ev hayvanları barınaklara götürülecek, sahiplerine ise ceza kesilecek. Kamu Düzeninin Korunması Hakkında Yönetmelik’te değişiklikler yapılması herşeyden önce her ay vatandaşlardan alınan başıboş otlayan ve dolaşan hayvanlara ilişkin ihbarlardan kaynaklanıyor. Başıboş otlayan ve dolaşan hayvanlar kamuya açık dinlenme yerlerinde, apartman arası alanlarda, okul, çocuk ve sağlık kurumu binalarının bahçelerinde, şehir parklarında ve köylerde mezarlıklarda tespit edilmişlerdir.

Yönetmelikte yapılan değişikliklere göre başıboş dolaşan hayvanlar tespit edildiğinde belediye kuruluşu olan Kırcaali Yeşillendirme, Temizlik ve İskan (OÇB) Şirketi çalışanları tarafından geçici olarak bir barınağa yerleştirilmesi öngörülüyor. Bu barınakta kaldıkları her bir gün için hayvanın türüne göre büyükbaş hayvan için 50 leva, küçükbaş hayvan için ise 15 leva olmak üzere OÇB Şirketinin kasasına ücret ödenmesi de öngörülüyor. Yedi gün içinde sahipleri tarafından aranmayan hayvanlar Kırcaali İl Gıda Güvenliği Müdürlüğü’ne teslim edilecek. Ayrıca hayvan sahiplerine yönetmeliğin ilk kez ihlali için 100-250 leva arasında, ikinci ihlal için ise 500 leva para cezası verilecek.

Yasallık ve Kamu Düzeni Daimi Komisyonu Başkanı Ognyan İvanov, yönetmelikte yapılan değişikliklere şu metnin de eklenmesini önerdi: ”İhlal tespit edildiğinde hayvanlara Belediye Başkanı’nın emriyle el konuluyor ve buna ilişkin tutanak hazırlanıyor. El konulan hayvanlar barınağa yerleştiriliyor, sahipleri ise Kırcaali İl Gıda Güvenliği Müdürlüğü’nün desteği ile tespit ediliyor. Sahiplerinin kimliği tespit edilmemiş hayvanlar olduğunda anında Veteriner Hekim Hizmetleri Kanunu gerekliliklerinin yerine getirilmesi üzere veteriner hekime bildiriliyor”. Bu öneri de Belediye Meclis Üyeleri tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 01 HAZİRAN 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:81 694
-Son 24 Saat Test Sayısı:346
-Toplam Vaka Sayısı:2 519
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:6
-Toplam Vefat Sayısı:140
-Son 24 Saat Vefat Edenler:0
-Yoğun Bakımda Olanlar:17
-Toplam İyileşenler:1 090
-Son 24 Saat İyileşenler:26All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS