Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
23 Şubat 2020
HABERLER » Bulgaristan
Bulgaristan, süre içinde AB fonlarına erişim için ön şartları raporladı

Bulgaristan, süre içinde AB fonlarına erişim için ön şartları raporladı

03 Temmuz 2017

Avrupa Birliği (AB) fonlarının yönetimine ilişkin tüm uygulanabilir ön şartların raporlanması için sürenin dolduğu 30 Haziran 2017 Cuma günü Bulgaristan, AB fonlarına erişim sağlayan reformlara ilişkin stratejik belgelerin tamamlandığını raporladı.

Başbakan Yardımcısı Tomislav Donçev, “Son beş yıl süren bu süreç, idare kurumlarının sıkı çalışmaları ve Bulgaristan’a AB tarafından finansman sağlanmasının bağlı olduğu kilit reformları sonlandırmaya kararlı olan birkaç hükümetin desteği sayesinde başarılı bir şekilde ve zamanında tamamlandı” diye kaydetti. Donçev, “Uyum Politikasının geleceğine ilişkin tartışmaların eşiğinde uyum yatırımları tüm AB üyesi ülkelerin büyümesi, istihdam ve yararların paylaşımının ana motoru olmaya devam etmesi için temel öncelik olmaya devam etmesi gerekir. Bununla birlikte hatalarımızdan ders alarak, daha erişilebilir prosedürler ve kurallarla bu kaynakların yönetimini iyileştirmeyi başarmamız gerekir” dedi.

Ön şartlar, kaynakların rasyonel ve verimli harcanmasının garanti edilmesi ve yatırımların sinerjisi için AB’nin reform yapılan uyum politikasının bir parçasıdır.

Bulgaristan’ın finanse edilmesi, ayrımcılık ve cinsiyet eşitliği, engelli kişiler, kamu ihaleleri, çevre, bilim ve inovasyonlar, enerji, sular, ulaşım, istihdam, sosyal içerme, sağlık, eğitim, idari verimlilik ve başka alanlardaki ana ve tematik sektörlerde 45 tane ön şartın yerine getirilmesine bağlıdır.

Ülkemiz ön şartların başarıyla yerine getirildiğini raporlamakla gerçekte vizyon sahibi olduğunu ve 2014-2020 programlama döneminin sonuna kadar AB fonlarına erişim sağlayacak kilit reformların yapılacağına dair net bir yükümlülük üstlenmiş olduğunu gösterdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS