Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6507 Lv.
GBP GBP 2.1718 Lv.
TRL TRL 0.2367 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
04 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’de eğitim yapılarının yenilenmesi için yaklaşık 14 milyon levalık proje imzalandı

Kırcaali’de eğitim yapılarının yenilenmesi için yaklaşık 14 milyon levalık proje imzalandı

01 Ekim 2017

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, düzenlenen brifingde yeni projeler hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı, geçen hafta maliyeti 14 milyon levaya yakın olan “Kırcaali Şehrinde Eğitim Yapılarının Yenilenmesi ve Yeniden İnşa Edilmesi " adlı proje sözleşmesi imzaladığını bildirdi.

Belediye Başkanı’nın verdiği bilgiye göre 2014-2020 Büyümedeki Bölgeler Operasyonel Programı çerçevesinde finanse edilen projenin süresi 24 ay. Müh. Azis’in ifadelerine göre bu proje son 50 yıl içinde eğitim alanında ilçede gerçekleştirilen en kapsamlı projedir. Belediye Başkanı, “Belediye yönetiminin eğitimi öncelik olarak belirlemesi tek taraflı alınan bir karar değil, bu öncelik kamuoyunda bir dizi tartışmalar sonucunda belirlendi” diye vurguladı.

Proje faaliyetleri olarak beş okul ve bir anaokulu binalarının onarımı yapılması ve ekipmanlarla donatılması öngörülüyor. Söz konusu okullar 3 318 343 leva ayrılan Petko R. Slaveykov Lisesi, 2 442 853 leva ayrılan Otets Paisiy Lisesi, genel tamirat ve enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik faaliyetler için 4 126 097 leva ayrılan aynı binanın bünyesindeki Hristo Botev Yabancı Dil Lisesi ve Sveti Kiril ve Metodius Lisesi ve 1 663 495 leva ayrılan Peyo K. Yavorov Lisesidir. Mir Anaokulu binasının restorasyonu için 1 425 000 leva öngörülüyor.

Müh. Hasan Azis, belediyenin Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen operasyonel programlara hibe desteği için başvuruda bulunduğu projelerin bir kısmının 10 yıl öncesinde hazırlandığını vurguladı. Mir Anaokulu binasının restorasyonuna ilişkin projeyi buna dair örnek verdi. Belediye Başkanı, “Geçen zaman zarfında proje sözleşmesi imzalanıncaya kadar finans kaynağı aradık. Demek ki, Kırcaali’de iyi bir şey olursa, bu Belediye yönetiminin çabaları sayesinde olan bir şeydir” diye altını çizdi.

Proje 2014-2020 Kentsel Dönüşüm ve Gelişimi Entegre Planı'nı geliştirmeye yönelik Kırcaali Belediyesi Yatırım Programı’nın bir parçasıdır. Belediye Başkanı, “Bu projeyi gerçekleştirmekle çocuklarımızın eğitim gördüğü ortam iyileştirilecek ve bir kez daha eğitimin Kırcaali Belediyesinin faaliyetinde temel önceliklerden biri olduğunu göstermiş olacağız” diye vurguladı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 03 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:11 955
-Aktif Vaka Sayısı:5 147
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:119
-Toplam Vefat Sayısı:388
-Son 24 Saat Vefat Edenler:3

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS