Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6593 Lv.
GBP GBP 2.135 Lv.
TRL TRL 0.218 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
28 Eylül 2020
HABERLER » Bulgaristan
Kurumlar, vatandaşlardan sabıka kaydı belgesi istemeyecek

Kurumlar, vatandaşlardan sabıka kaydı belgesi istemeyecek

26 Ekim 2017

Meclis Genel Kurulu'nda görüşmelerinin ardından birinci okumada yapılan oylama sonucunda Ekonomik Faaliyetlerin İdari Düzenlenmesinin Sınırlandırılması Hakkında Kanun’da değişiklik yapılmasına ilişkin kanun tasarısı kabul edildi. Değişikliklere göre sabıka kaydı belgesi kurumlar arası bilgi alış verişinde bulunularak idari yolla temin edilecek. Bakanlar Kurulu tarafından Meclise sunulan yasa tasarısıyla yapılan değişikliklerle kişilerin adli sicil durumunun olup olmadığı hakkında bilgilerin idari yolla toplanması uygulaması getiriliyor.

Yasal düzenlemelerle iş dünyası ve vatandaşların üzerindeki idari yükün azaltılması hedefleniyor ve onların önemli ölçüde zaman ve gider tasarrufu yapılması bekleniyor. Bu düzenlemeler, vatandaşların kurumlara sabıka kaydı belgesi vermesini gerektiren 68 yasayı kapsıyor.

Hükümetin yönetim programındaki önceliklerinden biri iş dünyası ve vatandaşların üzerindeki idari yükün azaltılmasıdır.

Kanun tasarısı Meclis tarafından oybirliğiyle kabul edildi. Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Milletvekili Yordan Tsonev, iş dünyası üzerindeki idari yükün azaltılmasının HÖH’ün siyasi programının önemli bir unsuru olduğunu kaydetti. Tsonev, bunun doğru yolda atılan bir adım olduğunu, ancak yeterli adım olmadığını söyledi.

Tsonev, “Ekonomik büyüme yatırımlardan değil, başka etkenlerden kaynaklanıyor. Sürdürülebilir ekonomik büyüme yatırımlara dayalı olandır” diye ifade etti. Milletvekilinin ifadelerine göre yatırım yapılmamasının nedeni idari yüktür.

Tsonev, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Cumhurbaşkanı Donald Trump’ın göreve başladıktan sonra ilk görüşmesini büyük ABD yatırımcılarıyla yaptığını anımsattı. Trump’ın yatırım izni alması için yatırımcıların aylarca ve yıllarca beklemeyeceklerini söylediğine dikkat çekti.

Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Milletvekili Danail Kirilov, bunun bu yönde ilk yasa tasarısı olduğunu kaydetti. İrade Partisi Genel Başkanı Veselin Mareşki, demokrat, pragmatist ve teknokrat olarak bu tür kanun değişiklikleri yapılmasını desteklediğini dile getirdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 28 EYLÜL 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:20 055
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:58
-Aktif Vaka Sayısı:5 083
-Toplam Vefat Sayısı:796
-Son 24 Saat Vefat Edenler:7

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS