Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6507 Lv.
GBP GBP 2.1718 Lv.
TRL TRL 0.2367 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
05 Ağustos 2020
HABERLER » Bulgaristan
Önemli yatırım projelerini kolaylaştıracak yasa kabul edildi

Önemli yatırım projelerini kolaylaştıracak yasa kabul edildi

24 Ocak 2018

Meclis Genel Kurulunda tasarının görüşmelerinin ardından birinci okumada Yatırım Teşvik Yasası’nda değişiklikler kabul edildi. Teklif edilen yasanın amacı, Yatırım Teşvik Yasasını, Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen devlet yardımları için Genel Blok Muafiyet Yönetmeliğindeki bölgesel yatırım yardım programları ve kaynak transferlerine ilişkin yeni hükümler getirilen değişiklilerle uyumlu hale getirmektir.

Yasanın kabulü, ekonomimiz için mevcut ve gelecekteki önemli yatırım projelerinin etkili bir şekilde çekilmesi ve uygulanmasının teşvik edilmesine devam edilmesine imkan verecek. Söz konusu projeler, uygulanan yatırım politikasının önemli bir aracı olan sürekli finansal teşvikler sağlanarak, ülkenin topraklarında yatırımların teşvik edilmesi hakkında yasa uyarınca hazırlanan sertifika almışlardır.

İkinci hedef, yatırımcılara açıklık getirmek ve yasaların atıfta bulunduğu diğer normatif düzenlemelerdeki değişiklikleri yansıtmak için Yatırım Teşvik Yasası'nın mevcut gerekliliklerini tamamlamaktır. Bu, belgelendirme için başvuran yatırımcıların ve sertifikalandırılmış yatırım projelerinin uygulanmasını kolaylaştıracaktır. Tasarı, ticari kuruluşlara ilişkin düzenleyici rejimlerle ilgili hükümler içermiyor. Yasanın kabul edilmesi ekonomik, sosyal, çevresel vb. olumsuz etkilere yol açmayacak.

Yasa tasarısı 132 milletvekili tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 05 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:12 414
-Aktif Vaka Sayısı:5 035
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:255
-Toplam Vefat Sayısı:415
-Son 24 Saat Vefat Edenler:11

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS