Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
25 Ocak 2020
HABERLER » Dünya
Doç. Dr. Selçuk Koç, Bal-Türk Genel Başkanı Seçildi

Doç. Dr. Selçuk Koç, Bal-Türk Genel Başkanı Seçildi

29 Ocak 2018

Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi’nin 15’nci olağan genel kurulu önceki gün yapıldı. Sekapark Deniz Düğün Salonu’nda yapılan kongre öncesi delegeler ve davetlilere kahvaltı verildi.

Divan Başkanlığı İbrahim Elgin’in yaptığı genel kurula Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Yenice, Trakya İlleri Derneği Başkanı Kazım Bayarı, Istrancalılar Derneği Başkanı Kamil Terzi ve MAP Hoytag Başkanı Özkan Göçenler ile Balkan Türklerinin şube başkanları ve delegeler katıldı. 3 dönemdir başkanlık yapan Dr. Bayram Çolakoğlu’nun aday olmadığı genel kurulda, iki dönemdir yönetim kurulunda görev yapan Kocaeli Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim üyesi olan Doç. Dr. Selçuk Koç tek aday olarak girdiği seçimde Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Genel Başkanı seçildi.

7.5 yıl Genel Başkanlık yaptığını belirten Dr. Çolakoğlu: “Bizde dava esastır, nefer olmak esastır. Bayrağı devredip, nefer olmaya devam edeceğim.” dedi. Görevi devretmenin zamanı geldiğini düşündüğünü bu nedenle aday olmadığını belirten Dr. Çolakoğlu, 6 büyük öğrenci projesi gerçekleştirdiklerini, Balkanlarda asimilasyonla yüz yüze kalan Türk çocukları için gençlik projelerinin devam edeceğini söyledi. Ayrıca, yönetimden çekilse de her ihtiyaç duyulduğunda tecrübe ve birikimlerini paylaşmaktan mutluluk duyacağını yineleyen Bayram Çolakoğlu Balkan Derneği’nden ellerini çekmelerinin söz konusu olmayacağını belirtti.

Kocaeli Balkan Türkleri Başkanı Dr. Çolakoğlu ile yönetiminin ilklere imza attığını ifade eden Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’e yaptığı Zeytin Dalı Operasyonu’nu Balkan camiası olarak tam destek verdiklerini, sorgusuz sualsiz desteğe olmaya devam edeceklerini, ülkemizin birlik ve beraberliği için şehit olmaya hazır olduklarını söyledi. Geçmişte de her zaman devletin yanında yer aldıklarını belirten Özkan, bunun bugün de böyle olduğunu, yarın da bu şekilde olacağını belirtti. “Gerekirse gider şehit oluruz ama hiç bir zaman devletimize ve milletimize sırt dönmeyiz” ifadelerini kullandı.

Balkanlardan misafir olarak gelen Türklerin sağlık turizmine tabi tutulmaması için yapmaları gerekenler üzerinde duran Prof. Dr. Özkan, Balkan Türklerinin yaşadıkları sıkıntıları çözen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile eski bakan Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na teşekkür etti.

Atalarımızın Balkan Coğrafyasında 500 yıl Müslüman Türkleri en güzel şekilde temsil ettiğini belirten AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz: “Bizim atalarımız, Balkanlarda asimilasyon yapmadı. Herkes dinini istediği gibi yaşadı. Bizde Balkanlarda asimilasyona son vermelerini bekliyoruz.” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı ile bu konuyu görüştüklerini ve kendilerinin de onayladığını söyleyen Ayaz, yapılacak bir köprüye Naim Süleymanoğlu’nun adının verileceği müjdesini verdi.

Balkan Türkleri Derneği’nin önceki gün yapılan genel kurulunda tek aday olarak girdiği seçimde Genel Başkan seçilen Doç.Dr. Selçuk Koç, iki dönem yönetim kurul üyeliği yaptığını belirtti.

Balkan Derneğinde çalışmanın hangi sıfat adı altında olursa olsun bir gönül borcu olduğunu belirten Selçuk Koç “ilmimizin sadakasını vermek zorundayız“ ifadelerini kullandı.

“Bayram Çolakoğlu, çıtayı çok yükseğe çıkardı. Destekleri ile çıtayı daha da yukarılara çıkarmak için çalışacağız. Herkesin desteklerini bekliyoruz.” dedi.

280 delegeden önemli bölümünün oy kullandığı genel kurulda 11 kişilik yönetim, 3 kişilik denetim ve 20 kişilik Federasyon delegesi seçildi. Selçuk Koç başkanlığındaki Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 11 kişilik yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Şükrü Ar, Ayhan Orhan, Elif Bilge Doğan, Yavuz Usta Sevcan Günzit, Selahattin Aydın, Fatma Basım, Ruşen Özcan, Yeşim Armağan Aslan ve Abdi Karademir. Denetim Kurulu’na da Mehmet Yunus Tekel, Samet Ay ve Furkan Sarpken seçilirken, Federasyon Delegeleri de şu isimlerden oluştu: Bayram Çolakoğlu, Selçuk Koç, Şükrü Ar, Ayhan Orhan, Yavuz Usta, Elif Bilge Doğan Selahattin Ayhan, Sevcan Günzit, Fatma Basım, Ruşen Özcan, Yeşim Armağan Aslan, Abdi Karademir, Minaz Karagöz, Ahmet Akbulut, Türkan Günay, Selçuk Karademir, İlker Korkmaz, İlyas Kurtuldu, Necla Soybelli ve Emine Düzgün.

Kaynak: balturk.org


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


fes 2018-01-30 08:35:27
Tamamen gereksiz , anlamı sıfır bir derneğin başkanlığına seçildim diye sevinmek gülünçtür bir kere. Davutoğlu Ahmet zamanında kurulmuş , sadece gereksiz olmakla kalmaz aynı zamanda mala davara zararlı bir dernektir. Derneğin üstünü kazısan altından Fethullah Gülen çıkar. Bal- göç diye sahici bir dernek varken buna niye gerek duyuldu sorusunun cevabı yoktur. Bal -göç'ün yapamadığı ama bunların yaptığı makul bir şey gösterim dişimi kıracağım.
Günay Uzun 2018-01-30 08:56:53
Sevgili fes derneğimizin kuruluş yılı 1985 olup izmir bursa ve kocaelinde bulgaristan zulmünü Türkiye ye duyuran derneklerdendir. Dernek aynı zamanda o Türkiyede cok az derneğe verilmiş olan kamu yararına dernek statüsündedir. İzmir Balgöç- Bursa Balgöç- Kocaelide bulunan Bal Türk derneklerinin toplum olan faydalarını veya projelerini eleştirmek adını bile yazma cesareti gösteremeyen. Eleştirdiği derneğin internet sitesinde bile bulunan faaliyetlerinden kuruluş yılından bile haberdar olmayan birine kalmadı. Derneğimizin davara zararlı olduğu aşikar sanırım sizin kuyrugunuza basmış ...
EmrCLK 2018-01-30 09:07:44
5 Şubesi olan bir derneğin faliyetlerini hiçe saymak 30 yıldır dernek ayakta kalsın diye uğraşan insanların hakkını yemektir. Türkiye ye şimdiye kadar Bulgaristan getirilen öğrenci sayısından haberiniz varmı. bu dernek yöneticileri köy köy gezerek ordaki gençleri Türkiyede misafir ederek eğitimlerine katkı sundular. Ayrsıca senin dediğin tabela derneklerinde oluyor. Burası kamuyararına dernek faliyetleri bile devlet tarafından sürekli kontrol ediliyor denetleniyor. senin ne faydan oldu bu topluma önce sen onu söyle fesli mesli isim kullanıp Fetö diyorsun. varsa bildiğin birşey ara polise sötyle
fes 2018-01-30 11:27:38
Evet, ben baltürk derneğini bultürk derneği ile karıştırmışım, özür diler saygılarımı sunarım. Benim hatam, kabul ediyorum. Baltürk gerekli ve yararlı bir dernektir.Bir kere daha özür diler, hürmetlerimi sunarım.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS