Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
26 Şubat 2020
HABERLER » Bulgaristan
Sendikalardan uyarı: Temel mal ve gıdalara şok zam geliyor

Sendikalardan uyarı: Temel mal ve gıdalara şok zam geliyor

08 Ocak 2019

Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (KNSB), ülkede geçen yıl Aralık ayından bu yana elektrik piyasasındaki durumla ilgili bildiri yayımladı. Bildiride KNSB, kış mevsiminde Bulgaristan’da enerji ve sanayi sisteminde gerginliği önlemek için acil ve somut adımlar atılması çağrısında bulundu. KNSB, Ulusal Üçlü İşbirliği Konseyinin olağanüstü toplantı yapmasında ısrar etti.

KNSB’nin enerji sisteminin geleceğine çözüm arama isteğine cevap olarak sendika, işveren, hükümet ve Enerji ve Su Düzenleme Komisyonu (KEVR) temsilcileri bugün Başbakanlık konutunda bir araya gelecek.

KNSB, nüfusu kış mevsiminde temel mal ve gıdalarda spekülatif fiyat artışlarından korumak için acil bir önlem paketi kabul edilmesini tavsiye etti. Sendika, Bulgaristan’da iş dünyasının açıkça enerji piyasasında gerginlikler yaratan bir sorun olduğuna dair kaygılarını paylaşıyor.

KNSB, elektrik fiyatındaki artışın sadece iş dünyasını etkilemekle kalmayıp aynı zamanda gıda ve mal fiyatlarında da artışa neden olacağını ve bu da doğrudan Bulgaristan vatandaşlarının gelirlerini etkileyeceğini kaydetti.

KNSB, KEVR’in üç ayda bir yaptığı enerji sektöründe fiyatları düzenleme yönünden incelemesinin toplumsal görev ödeneğini de kapsamasını istedi. Örgüt, bunun nihai fiyat seviyelerinin düzenlenmesini sağlayabileceğini düşünüyor.

KNSB, bildirisinde endüstriyel kullanıcılar için uzun vadeli sözleşmeler de dahil olmak üzere tüm enerji piyasası anlaşmalarının dahil edilmesini istediğini belirtti. Konfederasyon, bir yıldan uzun süreli endüstriyel kullanıcılarla yapılan sözleşmeleri kapsayan öngörülebilir, uzun vadeli bir mekanizma yaratılmasını istedi.

KNSB, toplumda ve ülkedeki yapı belirleyici şirketler arasında gerginliğin arttığını kaydetti ve ilgili kurumlar tarafından acil ve yeterli önlem alınmasının tüm enerji sistemi ve bir bütün olarak Bulgaristan ekonomisi için öngörülemeyen sonuçlara yol açabileceği konusunda uyardı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR



 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET



Anket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR



All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS