Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
23 Şubat 2020
HABERLER » Bulgaristan
Necmi Ali: Türkiye'deki sığınmacılara ilişkin mekanizma gözle görünür sonuçlar veriyor

Necmi Ali: Türkiye'deki sığınmacılara ilişkin mekanizma gözle görünür sonuçlar veriyor

30 Ocak 2019

Avrupa Parlamentosu (AP) Avrupa Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ALDE) Grubu Üyesi Necmi Ali, Bütçe Kontrol Komitesi, Dış İlişkiler Komitesi ve Avrupa Parlamentosu Kalkınma Komitesi'nin ortak toplantısı sırasında şunları belirtti: “Türkiye'deki sığınmacılara ilişkin mekanizmanın ilk aşamasının uygulanması sonucunda özellikle Güneydoğu ve Orta Avrupa'da göçmen akışında azalma gözleniyor. Gözle görünür sonuçların ikinci aşamada gözlemlenmeye devam etmesi beklenmektedir”.

Tartışma toplantısında Türkiye'deki sığınmacılara ilişkin mekanizmanın etkili bir destek aracı olduğu, ancak kalite ile fiyat arasındaki nispi oranın daha iyi bir seviyeye yükselmesi için iyileştirmelere ihtiyaç duyulduğunun belirtildiği Avrupa Sayıştay’ı raporu ele alındı. Söz konusu mekanizma, 2015 yılında Avrupa'da başlayan mülteci kriziyle mücadelede yeri doldurulamaz bir rol oynayan Mart 2016’da imzalanan AB-Türkiye anlaşmasının kilit unsurlarından biridir.

Necmi Ali, "Mükemmel bir dünyada yaşamadığımıza göre finansal desteği koordine etme konusunda belirlenen hedeflere ulaşmanın etkinliğinde bazı eksiklikler var. Bu açıdan Avrupa Sayıştay’ını eksiklikleri ortaya koyan ve bunları aşmanın yollarını gösteren ayrıntılı rapor için tebrik ediyorum. Ayrıca, Avrupa Sayıştay’ının tüm tavsiyelerini benimsemiş olan Avrupa Komisyonu’nun (AK) zamanında tepki vermesini memnuniyetle karşılıyoruz” diye belirtti.

Necmi Ali, Komisyon, “AK, mekanizmanın ikinci aşamasına öncelik verme sürecini iyileştirmek için daha önce yapılan faaliyetlerden alınan dersleri dikkate alarak önlemler sunmaya hazır mı?

İkincisi, fonun mekanizmanın öncelikli alanlarının her birinin ihtiyaçlarına uygun olmasını sağlamak için fon tahsisatını nasıl iyileştirmeyi planlıyorsunuz?” , diye sordu.

AP Milletvekili ayrıca ifadesine göre sık sık göz ardı edilen Türkiye'deki sığınmacılara ilişkin mekanizmanın Ankara’daki hükümet için olmadığı yönündeki çok önemli bir argümanı vurguladı. Bu fonların çok sayıda projeye-70’ten fazla projeye fon şeklinde dağıtıldığını ve bireysel olarak mültecilerin yanı sıra doğrudan sığınmacılarla çalışan sivil toplum kuruluşlarına ulaşabildiğini belirtti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Ayşe 2019-02-01 06:18:06
DS ajanı Türk Düşmanı Cebelli NECMİ
Fahri 2019-02-02 23:43:30
Necmi Ali Kardes HÖH=DPS olan gelmis, gecmis siyasetcilerden Türkiye konusunda dogru adimlar atan, konuya objektiv bakan biricik siyasetci. Bunun aksisini savunmak haksizlik yapmak demektir. Ön yargili bir kisi bunun böyle oldugunu görmesi mümkün degil. Ayse Kardes, sen bir defa kendi kisisel önyargili görüsünü tedavi et ve sonra yaz dile getirmek istediklerini.
fes 2019-02-03 13:13:09
Fahri Necmi hakkında biraz abartılı konuşmuşsun; o kadar da değil. Adamı neredeyse türkçü çıkaracaksın, oysa alakası yok. Necmi'nin soyu sopu, geçmişi, evliliği biliniyor; bunlara bakıldığında ortaya dediğin gibi bir adam çıkmıyor. Eşi geçmişte DPS'ye karşı bir parti kurmuştu, parti tutmamıştı. Adam eksikliğinden bu adamlar DPS'ye alınıyor, sonuçta devletle içi içe durumlarını bir tarafa bırakırsak eğitimli olduklarını kabul etmek zorundayız. Ben dsp 'ye kökten karşı biri değilim, ama bu durumları da görmemezlik edemem.
Ayşe 2019-02-06 11:18:22
Necmi Ali denen zat AP Kürsüsünden neden Türkleri savunmuyor bir açıklık getirirsen seviniriz Fahri aga.
sadece masal okuma.
Adam DS ajan olduğunu sadece sen bilmiyorsun galiba.
Ayşo 2019-02-06 18:59:26
Evet ya Necmi Ali zatı neden Türkleri savunmuyooo.

AP’dan bağırsın. Türklüüük baa desin. Türküz baaa desin.

Savunsun sallasın bizi artık. Yetti canıma yaa.
Mestanlı 2019-02-06 21:05:20
Necmi'nin eşi Mukaddes eski sistem zamanında marksizım leninizım okudu ve sözde filosofka olmuştu. Ahmet Doğan gibigibi filosofiya okudu ama Mukaddes doktorantura yapamadı. Tamamen bulgarcı denilen bir aileye mensuptur.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS