Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
26 Ocak 2020
HABERLER » Bulgaristan
Sofya’da ilahiyat lisesi öğrencilerine yönelik seminer yapıldı

Sofya’da ilahiyat lisesi öğrencilerine yönelik seminer yapıldı

05 Nisan 2019

Bulgaristan Başmüftülüğü Eğitim Dairesi, 1-3 Nisan 2019 döneminde Rusçuk, Şumnu ve Mestanlı şehirlerinde bulunan imam-hatip liselerinde okuyan öğrencilere yönelik üç günlük gezi ve seminer programı düzenledi.

Başkent Sofya’da gerçekleştirilen seminere 43 öğrenci katıldı. Öğrencilerle görüşen Başmüftü Dr. Mustafa Hacı onları eğitimlerine devam etmeleri için motive etti ve yöneldikleri alanda en iyisi olmalarını tavsiye etti. Dr. Hacı, seminerin yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, seminer programının önemine vurgu yaptı.

Başkenti ziyaret programı kapsamında ilahiyat lisesi öğrencileri, Bulgaristan Başmüftülüğü Yüksek İslam Şura Başkanı Vedat Sabri Ahmet, Başmüftü Yardımcısı Ahmet Hasanov, Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik ve Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Şenol Genç ile de görüştüler. Başmüftülüğün ve Türkiye Büyükelçiliği’nin temsilcileri öğrencilerle onurlu bir şahsiyet ve Müslüman olarak yetişmeleri üzerine konuştular.

Grandmufti.bg haber sitesine konuşan Bulgaristan Başmüftülüğü Eğitim Dairesi yetkilileri, “Cumhurbaşkanı Rumen Radev de geleneksel olarak imam-hatip öğrencilerini makamında kabul etti. Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu dile getiren Radev, ilahiyat liselerinin önem arz ettiğini ve bu okullarda okuyan öğrencilerin ülkenin onurlu vatandaşları olmalarını beklediğini kaydetti. Öğrenciler, gösterdiği sıcak misafirperverlik için Cumhurbaşkanı’na teşekkür ettiler” diye anlattılar.

Program kapsamında Ulusal Meclisi, Banyabaşı Camii’ni, Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret eden öğrenciler, ayrıca Sofya Yüksek İslâm Enstitüsü’nü de ziyaret ederek oradaki öğrenciler ve öğretim görevlileriyle de görüşme fırsatı buldular.

Öğrenciler, Sofya’dan güzel ve olumlu izlenimlerle ayrıldılar ve mükemmel bir şekilde organize edilen program için Başmüftülüğe teşekkür ettiler.

Bulgaristan Başmüftülüğü Eğitim Dairesi de seminer programının gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Hak 2019-04-05 21:55:49
BULGARISTANDA HATİPLERIMIZ YETISIYOR  DÌPLOMALARNI ALIYOR
SONRASINDA BUNARA SAHIP CIKILMIYOR BİR  GÖREV VERILMIYOR SŐZDE  HEP KAYNAK YOK NEDÌR BU GENCLERE ON AYAK OLUN TUM YETKILILER TR VE BG MUFTULUKLERI SORUNARI GORUN ARTIK
hasan 2019-04-09 22:57:02
biz malesef yetististirdimiz insanarı kaybediyoruz imkan tanımıyoruz bunara mesele derin kimsenin gercek dinle işi yok ama allah hesabı tez görendir
Rasim 2019-04-10 03:02:19
Sahip çıkılmıyor mu? İlahiyat bitirenlerin % kaçı yüzünden tecvitli normal hızda yanlışsız Kuran okuyabiliyor? Peki bu kişilerin maharici huruf dediğimiz sesleri düzgün çıkarmaya hakim mi? Okudukları süre ve duaların manasını bilmeye girmiyorum bile!
Hasan kardeş gerçek dinle kimsenin işi olmadığından yakınmış. Peki sorsak kendilerine gerçek dinin tarifini yapar mısınız diye kendisi de cevap veremeyecek. Kelle başı gerçek din tarifi çıkacak.

Bu organize saldırıların maksadı müslümanları bölmek, fitne ateşini körüklemektir. Beyhan hoca Kırcaali camisinde kimin dümenine çomak soktuysa seslerini işitir duruyoruz. Vızıldayın sinekler, geberince bir zahmet leşlerinizi musalla taşına bırakmayınız, çeşitli nedenlerle düzenlenen mevlitlerinizi Boyan Sarıev'e okutunuz. Ha gayret, Türk imamlarını kovacak, Beyhan'ı müftülükten atacak, Avrupa'da dönerci olmuş ilahiyat mezunu "Bılgarski Turçin"leri camilere dolduracaksınız!
hal 2019-04-10 19:47:55
NERDE  SAHIP ÇIKILIYOR ACABA
camilermizde hoca yok hepsi kapalı
Siz birbirinizi yiyin burda para dalaveresine sade 3 kisi camidw anasamıyorsunuz milet ne yapsın hersey para olmus yazıklar olsun .
Camiden para çalanara yazıklar olsun
Rasim 2019-04-11 06:53:32
Camilerinizde hoca yoksa var olanları kovarak, onlara iftita atarak kapalı camilerinizi açamayacaksınız! Var olan hocalara haince saldırıyorsunuz, para için yaygara koparanlar sizsiniz, eski dümenlerinize devam edebileceğinizi sanıyorsunuz. Müftülük ve hocalara çirkin hırsız yakıştırmasını pompalayan sizlersiniz. Ağzından para, çalıyorlar diye yaygara koparanlar, T.C. hocalarına düşman kesilenler kim yahu?! Sahip çıkılmıyormuş, sen sahip çıksana be şeref yoksunu mahluk! Dini imanı para olmuş olanlar sizlersiniz, ağzınızdan sadece hırsız var, camiler boş naraları çıkıyor. Peki çözüm ne? Size göre Beyhan'ı ve Diyanetin imamlarını gönderdik mi herşey tamtakır olacak. Oysa hiç öyle olacağı yok, ne idiği belirsiz cemaatler Kırcaali'de cirit atıyor, meydan komple Gencev ve tarikatçılara kalsın istiyorsunuz.
hasan 2019-04-14 19:42:31
Bazı Eşeklerin isine gelmemis anırmaya..!!! başlamışlar semer vurulup agızlarına gem vurulması lağzım...
merkepçi başı 2019-04-14 21:08:31
Hasan sen Vızrojdentsi semtinde katıldığın ayinlere devam et, "ışık", "aydınlanma" adına yapılan hurafeleri anlat. Anlat ki sıradan anne babalar çocuklarına neler öğretiliyor bir öğrensin. Yurt diye geçinen binanın otoparkındaki araçlardan bahset mesela. Eşek semeri ve gemi kime vuruyorlar milletin haberi olsun.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS