Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
11 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaaliler, bahar temizliğine seferber oldu

Kırcaaliler, bahar temizliğine seferber oldu

19 Nisan 2019

Kırcaaliler, bahar temizliğine seferber oldu. Şu anda Temiz ve Güzel Kırcaali Etkinlikleri devam ediyor. Kırcaali Belediye Meclisi Kamu Konseyinin dünkü oturumunda Kırcaali Belediye Meclisi Kamu Konseyi’nin Temiz ve Güzel Kırcaali İnisiyatifi kapsamında Kırcaali Belediyesi’nin desteğiyle başlatılan bahar temizliği kampanyasına şehirde bulunan tüm okullardan öğrencilerin katıldığı açıklandı. Kırcaali Peyo Yavorov İlköğretim Okulu gibi birçok okullar, okul bahçesi ve spor alanlarında yaptıkları temizlik çalışmalarını tamamlamışlardır. Okul müdürlerine çuval ve eldiven dağıtıldı. Kırcaali Bölge Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden gençlerin temizlik kampanyasına katılması için çağrı yapıldı.

Temiz ve Güzel Kırcaali Etkinlikleri, yarınki 22 Nisan Dünya Günü arifesinde zirve noktasına ulaşacak. Bu yıl da örnek olmak için Belediye çalışanları, belirli yerlerde temizlik çalışması yapacaklar. Meclis Başkanı Raif Mustafa, Meclis üyeleriyle birlikte ve Kırcaali Kamu Denetçisi Rasim Musa geleneksel olarak Prostor Parkı’nda çevre temizliği yapacaklar. Kırcaali Valisi Nikola Çanev, Hristo Botev Yabancı Dil Lisesi öğrencilerinin yapacakları çevre temizlik çalışmasına katılacak. Kırcaali Belediye Meclisi Kamu Konseyinin tüm üyeleri de bahar temizliği kampanyasına katılacak. Kamu Konseyi Başkanı Milan Milanov, Prostor Parkı’nda çevre temizliği yapacak.

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, kampanyaya tam destek sözü verdi. Belediye, çuvallar ve eldivenlerin yanı sıra toplanan atıklar için taşıma aracı sağlayacak.

Bu yılki kampanyayı destekleyen 30 şirket, çalışanlarının temizlik çalışmalarına katılımını sağlayacak. Bulgaristan İşverenler ve Sanayiciler Konfederasyonu (KRİB) Kırcaali Şube Başkanı Lazar Popov’un desteği ile “Kırcaali-Temiz ve Güzel" yazılı tişörtler hazırlanacak.

Gençlerden başka temizlik kampanyasına emekliler de katılacak. Bu konuda emekliler kulüplerinin yönetimleriyle görüşmeler yapıldı.

Kırcaali şehrine içme suyu temin eden Borovitsa (Çamdere) Barajı havzasının temizlenmesi en zor olacak. Geçen yıl olduğu gibi içme suyu kalitesini bozan rizomlar ve kök saçakları temizlenecek. Baraj taşıyor ve bu durum, temizlik çalışmasını riskli hale getiriyor. Podkrepa Emek Konfederasyonu Kırcaali Bölge Şubesi Başkanı Veselin İliev, Kırcaali Su ve Kanalizasyon Şirketi’nde (VİK) çalışan sendika üyeleriyle birlikte baraj havzasını temizlemeye yönelik çalışmaya katılacak. Onlar, Turizm Derneği Başkanı Angel Matuşev ile birlikte kayıkla kök saçaklarının biriktiği taşma kanalının çevresine yanaşacaklar. Bunun için onlara urgan sağlanacak. Kırcaali Su ve Kanalizasyon Şirketi Müdürü Müh. Slavço Slavkov, temizlik işlemi için gereken teknik ekipmanlar ve ulaşım araçları sağladı.

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’in Kırcaalileri bahar temizliği kampanyasına katılmaya çağırması bekleniyor. Apartman yöneticilerinin, apartman sakinlerini apartman çevrelerini temizlemek üzere kampanyaya katılmaya ikna etmesi bekleniyor.

Kırcaali Belediye Meclisi Kamu Konseyi Başkanı Milan Milanov, “Gelecekte yapılacak temizlik kampanyalarıyla ilgili olarak Belediye Başkanı’nın dikkatine üç somut öneri sunduk. Birinci-temizlik kampanyasının sadece bir gün değil, bir hafta sürmesi, ikinci- apartman yöneticilerinin de temizlik kampanyasının organize edilmesine iştirak etmesi ve üçüncü-temizlik kampanyalarının yılda en az dört kere yapılmasıdır” dedi. Milanov, Temiz ve Güzel Kırcaali kampanyasının organize edilmesine yönelik çabalarından dolayı özelikle Kamu Konseyi Üyesi Angel Matuşev’e teşekkür etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 11 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:13 512
-Aktif Vaka Sayısı:5 073
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:116
-Toplam Vefat Sayısı:459
-Son 24 Saat Vefat Edenler:12

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS