Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad’da Naim Süleymanoğlu anıtı açılış törenine binlerce kişi katıldı (VİDEO)

Momçilgrad’da Naim Süleymanoğlu anıtı açılış törenine binlerce kişi katıldı (VİDEO)

26 Temmuz 2019

Dün akşam Momçilgrad (Mestanlı) kasabasının merkezinde düzenlenen Bulgaristan’da ilk dikilen dünya halterinin efsane ismi Naim Süleymanoğlu’nun anıtının açılış törenine binlerce kişi katıldı.

Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programı kapsamında düzenlenen törene katılan konuklar arasında Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve Türkiye’den İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Türkiye’nin milli haltercisinin kardeşi Muharrem Süleymanoğlu hazır bulundular.

Momçilgrad Belediye Başkanı Sunay Hasan, yaptığı açılış konuşmasında, “Naim hiçbir zaman memleketini unutmadı- ne spor kariyerinin zirvesindeyken ne de artık aktif bir sporcu olmadığı zamanlar. Asla ailesinin kökleriyle olan bağlantıyı kesmedi. İşte bu yüzden ruhu hep Momchilgrad'da kalacak” diye kaydetti.

Belediye Başkanı, Naim’in hatırasına anıt dikme fikrinin aniden doğduğunu ve yerli halk tarafından desteklendiğini söyledi. Anıtın fikir babalarının Momçilgradlı ressam Kamber Kamber ve aslen Kos (Dereköy) köyünden olan heykelci Şükrü Mustafa’nın olup, anıtı yapanlar Şükrü Mustafa ve heykelci Behçet Danacı olduğu anlaşıldı.

Heykel figürü bronzdan yapılmış olup 2.20 m yüksekliğindedir. Tabanı 4 metre uzunluğunda olup, İzmir’den getirilen mermer ile kaplıdır. Anıt, yeni inşa edilen ve Naim Süleymanoğlu’nun adını taşıyan spor kompleksinin önüne dikildi.

Dünyaca ünlü haltercinin kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, “Bulgaristan, 1986 yılında Naim Süleymanoğlu’nu buradan Naum Şalamanov olarak Türkiye’ye gönderdi, ancak o bugün bu anıtın açılışıyla Naim Süleymanoğlu olarak memleketine dönüyor” diye kaydetti. Muharrem Süleymanoğlu, kardeşinin anısına dikilen anıt için Sunay Hasan’a teşekkür etti.

Özel olarak Naim Süleymanoğlu’nun anıtının açılış törenine katılmak için Momçilgrad’a gelen Meral Akşener,” Naim'in her birimizin kalbinde yeri var. Rabbim mekanını cennet, makamını alâ eylesin!” diye kaydetti.

HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı, “Ülkemizdeki halkın bölünmesini en şiddetli biçimde tecrübe etmiş, devletin asimilasyon politikasına en çirkin biçimde maruz kalmış olan Naim, spor başarılarıyla birlikte bize insanlık onuruna ve cesaretine dair ders verdi. Naim, bize davanın insanları nasıl birleştirebileceğini ve daha güçlü hale getirebileceğini öğretti" diye kaydetti. Karadayı, “Naim'in bize az şey bırakmadı ve insanlar onun kazandığı zaferlerden çok şey öğrenecek” dedi.

HÖH Genel Başkanı, ”Kendimize inancımızı yitirdiğimizde Naim'i aklımıza getirelim. Birbirimizle bağlantıyı kestiğimizde Naim'i aklımıza getirelim” diye ifade etti.

Naim Süleymanoğlu anıtı açılış törenine katılan konuklar arasında HÖH Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ahmedov, HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, HÖH Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Erdinç Hayrula, Bulgaristan Meclisi 44. dönem HÖH milletvekilleri Halil Halilov, Erol Mehmet, Adlen Şefket, Taner Ali, İhsan Hakkı, Bürhan Abazov, İmren Mehmedova, Hayri Sadıkov, Ceyhan İbramov, Sergey Kiçikov, Sevim Ali, Elhan Kılkov, eski Avrupa Parlamentosu Milletvekili Necmi Ali, TBMM 27. dönem milletvekilleri İlhan Aygün, Erkan Aydın, Yüksel Özkan, Ahmet Erozan, İsmail Tatlıoğlu, Şenol Sunat, Bedri Yaşar, Abdullah Nağdini, Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani, Bulgaristan Halter Federasyonu Başkanı Nedelço Kolev, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Kırcaali, Smolyan (Paşmaklı), Haskovo (Hasköy) illerinde bulunan ilçelerin belediye başkanları ve belediye meclis başkanları, Türkiye’den Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, İzmir Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Bursa Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin, Bursa Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Yener başkanlığındaki belediye heyetleri, HÖH Kırcaali İl Başkanı İzzet Şaban, HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Başkanı Bayram Bayram, Momçilgrad fahri vatandaşları Fuat Güven, Hasan Hocaoğlu, Hasan Öztürk, Petır Stoyçev, Fedail Güler, “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminin yapımcısı Mustafa Uslu ve filmde Naim Süleymanoğlu rolünü oynayan aktör Hayat Van Eck yer aldılar.

Naim Süleymanoğlu’nun heykelinin açılış programı


Naim Süleymanoğlu’nun hayatı


Mestanlı Belediye Başkanı Sunay Hasan’ın konuşması


Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu’nun konuşması


Naim Süleymanoğlu sineması yapımcısı Mustafa Uslu’nun konuşması


Türkiye Halter Federasyonu başkanı Tamer Taşpınar’ın konuşması


T.C. Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani’nin konuşması


CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşması


HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı’nın konuşması


Naim Süleymanoğlu’nun heykelinin açılışı

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Hasan 2019-07-26 17:42:26
Yorumunuz küfür, hakaret ve ya rencide edici cümleler içerdiği için silinmiştir!
K2 2019-07-26 18:39:13
Fantastik çıkarım yapan şizofrene göre akıl, mantık yoktur. İnandığı masal dünyasını herkese sürekli ispatlamaya çalışır. Azıcık diplomasi bilenler Meral hanımın hiç de plansız gelemeyeceğini bilirler, siyasi oluşumlar arasında paslaşmalar olduğunu, elini kolunu sallayan heryere zırt pırt diye gidemeyeceğini bilirler.

Hasan adını kullanan gavata sorsanız Meral Akşener'in bir sabah kafasına esti, ben bir Batı Trakya, Kırcaali turu yapayım dedi. Usul, adap, erkan varlıgını ne bilsin? İşe bakar mısınız, Mustafa Karadayı, Hasan Azis, Sunay Hasan, başkonsolos Ergani rastlantı sebebiyle orada hazır bulunmuşlar.
Hasan 2019-07-27 02:33:21
K2 hakiki GAVAT son.
Yazın yorumlanmaya değmez.
Akıllı bi şey yaz.
fes 2019-07-27 22:31:17
Ah be Hasan, bitik Hasan. Sen bu işlerden zerre anlamıyorsun, hiç yorum morum yapmasan, boyunu aşan konulara girmesen daha iyi olmaz mıydı?

Bence Hasan hasta falan değil, onun sorunu bilgisizlik ve en önemlisi de bilmediğini bilmemesi. Durumunu kabul etse saygımızı kazanacak, ama o inatla diretip dik başlılık yapıyor.
D.M 2019-07-28 04:44:55
Naimin kızlarını göremedim asıl onların bu açılışta olmaları
Gerekmiyormudı o heykeli açılışını onlar yapmalıydı
Ne yazık eğer Maimin hiç bir çocuğu orda yoksa
. 2019-07-28 10:35:17
Bebe katilini niye göremiyorum? Momçilgradlı değil miydi Vlad Zidrakula? Çıksaydı iki laf etseydi, azınlık imza kampanyasından haber verseydi, Meral hanımın yanına gelseydi kötü mü olurdu?
Herkes Akşener hanımla fotoğraf çekilmiş, bir tek o yok! Facebook'a bir girdim ne kadar tanıdığım varsa Meral hanımla özçekim paylaşıyorlar. DOST propagandasına kapılanlar bile Karadayı ve Hasan Azis'le özçekim paylaşmaya başladılar, hayret...
Adife Şemsova-Pinçeva 2019-07-28 16:34:05
Karadayi beni kmet yap adayim ben .
ⁿ 2019-07-28 18:14:51
Adife kendini yaptırtmak için yanlış yerdesin

Kmet yaptırtmak için, yanlış anlaşılmasın şimdi.
Adife Şemsova-Pinçeva 2019-07-28 21:08:25
Ne yerin onemi var ne kimin yapacaginin yeter ki yapin beni kmet yapin .
ⁿ 2019-07-29 06:13:14
Yapıcaz, hepinizi yapıcaz da... Kmet yapma yeri burası değil. Bu site partiyna tsentrala değil ki.
8319; arkadaş 2019-07-29 17:10:31
Bu site partiyna stentrala dil duru ama Feska yazarsa belki rsentrala okur ve değerlendirme yapar.
Neden olmasın.
Adife Şemsova-Pinçeva 2019-07-29 18:09:55
Partiyna sentralakiler yapiyorsa bende kendimi yaptirmaya oraya giderim. Eksigim yok bence yaparlar.
Pinçevaya 2019-07-30 09:39:51
Kendini yaptırmak istiyorsan sentralaya gitmene gerek yok bi telefonla senin ayağına gelirler. Sentraladakiler öyle fırsatı kaçırmazlar.
Teknoloji var.
Asım Ali 2019-07-31 13:40:42
Santralın telefonu kaç ba gülüm? Biz arakan şimdi toku kesmicekle di mi?
Ali ağaya 2019-07-31 13:57:48
Toku kesmezler neden kesinle. Sentralanın telefonları hep açık tır.
Ara sen ara.
Asım Ali 2019-07-31 19:46:54
Santraldan tok gelveri gadam. Bizim küde santraldan tok alvarız. Toku da Sofyadan mı, Bryukseldan mı bilmerim. Santralı arama uraşçama yanna gitsem oran arasam olmaz mı gülüm?
Pinçeva sen yaptırttın mı? Haber vesene kızım.
Adife Şemsova-Pinçeva 2019-07-31 22:01:07
Ben öyle her önüne gelene yaptırtmayacağım, direkt Karadayı yahut Doğana yaptıtıcam ki garanti olsun işim. Yoksa sentraladan gel biz de yaparız diyorlar ama olmaz dedim. kolay mı kmet yaptırtmak kendini.
Pinçevaya 2019-08-01 07:40:00
Kendini kmet yaptırman için kesin bişele VEMEN ilazım vemezden önce iii düşün.
Adife Şemsova-Pinçeva 2019-08-02 21:37:01
Ben pinti değilim, alışkınım vermeye. Hayat verince ve paylaşınca güzel.
Sali 2019-08-03 07:00:50
“Bebe katili”
Nokta Bu nefret niye DpS nefreti mi ne.
Sen kesinlikle insan değilsin bu tür olaylar herkesin başına gelebilir.
Senin de.
Lütfi Mestanlıda herkes gibi yaşamakta.
Onun hakkında elbette mahkeme bi karar verecek.
Daha bir hafta oldu o yoldan geçeli Sulummu/Zahorsko virajı tam bir ölüm virajı eğer viraj görül alanı genişletilmese daha çok kazalar olacak o virajda.
Kim olursa olsun herkesin başına gelebilecek kaza birilerin insanlık dışı nefretini uyandırmamalı.
Sali for president 2019-08-03 08:38:37
Sali seni yapmak istorun. Seni hem kmet hemde prezident yapmak istorun. Gercek turkletin kurtarcısı sensin. BG Turtsile seni desteklecek. Yorumlarınla erkezi aydınlatvarsın. Hain DuPiSe gitcek sen gelceksin. Hadi kochum be... Kendini yaptırt. Kmet yaptırt myufti yaptırt yaptırt da yaptırt. İlk ben seni yapmak istorun
Asım Ali 2019-08-03 09:10:42
Pinçeva fazla veme kızım elini vesen kolunu kaptısın dikatli ol derim
Pinçevaya ya 2019-08-03 15:16:38
Anladık sen en isi gel Gırcaldaki maleden destek al. Kü insanına güvenme seni yapallasa DpS odun kömür yardımı vermezle.
Bizim maledikle seni çok sevcekle senin gibi meraklıları ilk fırsatta kmet yapalla.
Seni hemde zevkle düşünmeden yapalla.
Bak kaç yıldır Asan aganı kmet iskembesinden indirmiyorla her seçimde yapıyolla.
Pinçevaya ya KMET 2019-08-03 16:32:10
BRAVO DIKDUR BIZSENI EYILMEYIZ HEP BOYLE KOMENTARLA YAP ASLA VAZGECHME UNUTMA BG MYUSYULMANSKI TURCHINLE ARKANDA ONUNDE YANINDA USTUNDE ARTIK BIZ DUPISELILETE OY MOY YOK IZBORLADA BILVERIZ KIME OY VECEZ
Adife Şemsova-Pinçeva 2019-08-03 18:38:08
Ben zaten desteğinizi devamlı arkamda ve bazende içimde bir yerlerde hep hissettim. Sağolun varolun çok duygulandırdınız beni.
Elvan Gürkirpik 2019-08-03 22:36:09
Bravo kız Adife senden kmette olur prezidentte, böylesine güzide destekçilerin varken yolun açık.
Pinçevaya 2019-08-04 16:00:52
Pinçevaya sen varken kimse kmet yada prezidrnt adaylığını koyamaz bu mevkiye ancak senin gibi güzellere yakışır.
Seni çok sevcekle amin ol.
Büle firsatı sakın kaçırma.
Tunay Şen 2019-08-04 23:17:19
Yukarıdaki yazıları okuyunca başımıza taş yağacak dedim, birden Kırcalı’ya Yağan doluyu hatırladım, biraz terbiye biraz edep
Adife Şemsova-Pinçeva 2019-08-04 23:40:44
Erdogan s 400 aldi da kmet adayi Adife dolu roketi mi alamiyacak haydi holan alirim, siz yeter ki oy verin. Ilimize yapilacak 3-4 raketna plostadka ile ben bu ise hallederim Tunay beyciğim. Taş yağmuruna karşı da sana okuyum üflerim hiç korkma sen hatta beraber okuyup üfleyelim tamam mı canım.
Pinçevaya 2019-08-05 01:34:47
Merak etme Erdoğan aldığı roketleri senin olduğu yeri korur.
Salak adam Erdoğanı sevmiyorsun ama buna rağmen Cemevlerini yasal statüye kavuşturacak.
Bi de bunu üren T.C. varda Erdoğan varda ben de BG de VARIM.
Sen İstanbulda HAYAL et emi.
Adife Şemsova-Pinçeva 2019-08-05 18:14:26
Bu son yazilani anlayan varsa bashbakan yapicam onu.
Şenol Şenol 2019-08-05 18:37:21
Adife hanım kaç yaşındasınız, evlimisiniz ? Size çok naif boğaz turu teklifim var. İşdünyası temsilcileriyle sizleri aramızda görmekten mutlu oluruz.
Adife Şemsova-Pinçeva 2019-08-05 22:04:58
İş dünyasını bilmem ama senin dünyan çıktığın yer kadar şenol bey.
Adife 2019-08-06 13:06:57
Pek Pinçevaya senin çıkardığın yer çıktığın yerden daha mı geniş demek istiyorsun.
Tilkijileden Usen AGA 2019-08-06 13:50:01
PINJEVA KIZIM SEN ONUN ACHIKOLSUN SHANSIN UZ GITSIN ALAH ER KAPINI SONA GIDA ACHSIN SENI CHEKEMEENE KYOTU LAF SULELE BI NAMUSLU KARIYA KYOTU LAF SULEMEK CHOK KYUNA YAKISMERI IKI ADAM BI KARIYA PIS LAF YAPMAK SISIN ANANIS KIZINIS KADESHINIS TEZENIS YOK MU UNARA LAF ATSALA OSHUNUSA GITCHEKMI YASIK ALAHTAN KORKUN SEN ADIFE KISIM BUNARA KULAK ASMA UNA ANJAK AVUJUNU YALAJAK
Tilkisiz üşen 2019-08-07 07:22:32
Tilkisiz üşen torunlarım büdü yazmışın bak sana namuslu bi gelin adayı PİNÇEVA’yı şakın kaçırma.
Senin kapında mutlu olur misafirlerin de bol olur bereketli bi hayat sürdürürsün .
Piçevayı gelin almaya tereddüt etme nasıl olsa yazışıyorsun adres de va.
Hayırlı olsun şimdiden.
Dünürlük yapmak sevapmış.
Adife Şemsova-Pinçeva 2019-08-07 21:41:51
58 yaşında evli, çocuklu, 5 torunlu genç bir hanım efendi olsamda ikinci kocayı düşünebilirim, lakin bizim köyün imamı Şaban hoca icazet verirse. Ne sandınız ablanız namuslu, üstelikte dindar.
Tilki üsen pinçevaya 2019-08-08 09:13:52
Bravo cambazlık tam gaz sizler fakirsiniz istediğiniz zaman her yaş kılığına girebiliyorsunuz yazın nasıl yaptığınızı da bu millet sizin tecrübelerinizden yararlansın.
Shafer Aydınabinen 2019-08-08 22:49:50
Adife hanımdan gencim kısmeterimi bekleyorum

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS