Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6759 Lv.
GBP GBP 2.1609 Lv.
TRL TRL 0.2147 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
01 Ekim 2020
HABERLER » Kırcaali
Bakan Angelkova: Yabancı turist sayısında düşüş var

Bakan Angelkova: Yabancı turist sayısında düşüş var

01 Ağustos 2019

Turizm Bakanlığından verilen bilgiye göre, Turizm Bakanı Nikolina Angelkova, Bulgaristan Otel Yönetiminde Profesyoneller Derneği’nin yöneticileri ve üyeleri ile çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Bakan, ”Ulusal İstatistik Enstitüsü’nün (NOİ) son verileri, Ocak-Haziran 2019 döneminde Bulgaristan’a yapılan turistik ziyaretlerin 3,6 milyonun üzerinde olup, turizmde rekor yılı olan 2018’in aynı dönemine göre yüzde 0,3 oranında düşüş olduğunu gösteriyor” diye kaydetti. Angelkova, bu sonuçların, sezonu başarısız olarak tanıtma girişimleriyle herhangi bir alakası olmadığını vurguladı.

Bakan,”Bu yılın başlarında 2019'un turizm için zor olacağı konusunda uyardık” dedi ve haziran ayında Almanya ve Rusya'dan gelen turist sayısında ciddi oranda azalma olmasa da, turistler için çekici bir ürün yaratma çabalarının sürdüğünü vurguladı.

Angelkova,”Mayıs, haziran ve eylül aylarında organize seyahatleri teşvik etmek için ek önlemler alınacaktır” diye bildirdi. Bu adımlar, kendi ilgi alanlarına göre her bir pazara yönelik hedeflenen mesajlar yoluyla Bulgaristan’ın bir marka olarak aktif bir şekilde tanıtılması ile ilgili olacaktır. Mekanizma Karadeniz'de bir pilot uygulama ile başlayacak.

Bakan,”Ülkemize en çok turist gelen ilk 10 ülkeye yönelik çalışıyoruz, aynı zamanda ilk 20 ve ilk 30 ülkelerinin yanı sıra Çin, Hindistan, Japonya, ABD vb. umut vaat eden ülkelerden turistlerin ilgisini artırmaya da çalışıyoruz” diye kaydetti.

İş dünyasının idari yükünün azaltılması kilit rol oynayacak.

Bakan, önemli öncelikler arasında ayrıca ülkenin yüksek ürün kalitesine sahip rekabetçi bir hedef olarak marka imajını güçlendirmek için önemli uluslararası turizm markalarının ilgisini çekmenin son derece önemli olduğunu vurguladı.

İş dünyasının temsilcileri, Bulgaristan'ı popülarize etmek için devlet, otelciler ve belediyelerin ortak çaba gösterme gereğini vurguladı. Angelkova,”Bakanlık olarak bu görüşü tamamen destekliyoruz” dedi.

Angelkova, turizm ekonomisi politikalarının paylaşılması ile ilgili bu konunun bakanlıkta kurulan bir çalışma grubunun üzerinde çalıştığı bir konu olduğuna dikkat çekti. Bakan, ”Buradaki fikir, iyi yabancı uygulamalardan yararlanmak ve Avrupa Birliği düzeyinde olası ortak bir çerçeve oluşturma konusunda tartışma başlatmaktır, çünkü bu sadece rekabet ile değil aynı zamanda destinasyonların imajı ve mali gelirlerle de ilgili ortak bir zorluktur” dedi. Çalışma grubu, devlet kurumları, sanayi kuruluşları ve Bulgar belediyelerinin temsilcilerinden oluşmaktadır.

Angelkova, Bulgaristan'ın Avrupa turizm haritası üzerindeki konumunun ve sektörde hâlihazırda elde edilen mükemmel sonuçların zorluklara rağmen yükseltilmesi için seferberlik çağrısında bulundu. Bakan, ayrıca Ulusal Turizm Bilgi Sistemi’nin Ekim 2019'dan itibaren tam olarak faaliyete geçmesi ve tamamlanması için bir an evvel tüm yasal gerekliliklerin yerine getirilmesi çağrısı yaptı.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 01 EKİM 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:20 833
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:286
-Aktif Vaka Sayısı:5 374
-Toplam Vefat Sayısı:825
-Son 24 Saat Vefat Edenler:12

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS