Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7473 Lv.
GBP GBP 2.1232 Lv.
TRL TRL 0.3187 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
21 Ekim 2019
HABERLER » Bulgaristan
Devlet, Sofya Çevre Yolu’nun güney ayağının inşaatı için kaynak sağladı

Devlet, Sofya Çevre Yolu’nun güney ayağının inşaatı için kaynak sağladı

04 Eylül 2019

Sofya Çevre Yolu’nun 6,08 km’lik kesiminin inşaatı için dört yıl boyunca toplam 144 598 366 levaya kadar kaynak gerekecek. Kaynaklar, devlet bütçesinden ve E-TOLL otoyol ücreti sisteminin devreye sokulmasından sonra elde edilecek gelirlerle sağlanacak. Söz konusu kesim, Tsarigradsko Şose Kavşağı ve Mladost Kavşağı arasında bulunuyor. Kaynaklar, gerçek giderler bazında kullanılacaktır.

Projenin uygulanmasıyla ilgili faaliyetlere tahsis edilen ilk miktar 13 919 367 levaya kadardır. Bu miktar, 2019 yılı Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı bütçesinden tahsis edildi. Yapılacak yatırım sonucunda Mladost Kavşağı ve Trakya Otoyolu çıkışı arasındaki kesimde her yöne 3 şerit, bir orta bölme şeridi, bölgelere ayrılan yollar ve doğrudan yol arasında bölme şeridi, 2 yerel yol şeridi ve kaldırımlar olacak. Büyük yollarla bağlantılar “Star Lozenski Pıt”, “Partiarh German”, “Samokovsko Şose” ve “Mladost” (406 Nolu Sokak) kavşaklarıyla yapılacak. İskır ve Kalna nehirlerinin üzerinde üç adet yaya üst geçidi ve köprü tesisleri de inşa edilecektir. Su temini, kanalizasyon ve gaz dağıtım şebekelerinin yeniden yapılandırılmasının yanı sıra, elektrikli ekipmanların, telekomünikasyon altyapı şebekesi araçlarının ve daha fazlasının yer değiştirmesi planlanmaktadır.

Sofya Çevre Yolu’nun Tsarigradsko Şose Kavşağı ve Mladost Kavşağı arasındaki bölümün inşa edilmesi sonucunda başkent içi transit trafik akışı başkent dışına çıkarılacak ve 5 Nolu Trans-Avrupa Ulaştırma Koridoru boyunca trafik akışı iyileştirilecek. Struma Otoyolu ile Trakya Otoyolu arasında bağlantı kurması ve Kalotina - Sofya Otoyolu'ndan deniz bölgeleri ve Türkiye ile Yunanistan ile sınır kapıları istikametindeki transit trafik akışını gerçekleştirmesi nedeniyle bu bölüm çok önemlidir.

Sofya Çevre Yolu’nun güney ayağının inşaatı yolcu güvenliğini artıracak. Sera gazı emisyonlarını, havaya salınan ince partikül madde miktarını ve gürültü seviyesini azaltacak olan yakıt tüketim miktarı azaltılacaktır. Optimum sürüş hızı sağlanacak ve seyahat konforu sağlanacaktır.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS