Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’den bir grup vatandaş, Avrupa Parlamentosu’na misafir oldu

Kırcaali’den bir grup vatandaş, Avrupa Parlamentosu’na misafir oldu

10 Eylül 2019

Kırcaali’den bir grup vatandaş, Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu’nu resmi ziyarette bulundu. Kırcaaliler, ziyaret sırasında kurumun yürüttüğü çalışmalara yakından şahit olma ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisinin Avrupa Parlamentosundaki milletvekilleri ile görüşme fırsatı buldular.

Brüksel'de onlara Avrupa Birliği’nin tarihi ve işleyişi, Parlamento toplantıları, Avrupa Parlamentosu’nun yetkileri ve politik rolünün yanı sıra yeni oluşturulan Avrupa'yı Yenile Grubu’nun faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Kırcaali grubuna HÖH’ü temsil eden AP üyelerinin yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi veren İlhan Küçük, “Ulusal açıdan sorumlu bir delegasyon olarak bizler ne çığlık atıyoruz ne de körü körüne siyaset yapıyoruz, bizler diyalog yürüterek yapıcı bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Kırcaalilerin ziyaret programında Flaman Liberal Demokrat Parti (Open-VLD) Genel Merkezini ziyaret vardı. Orada Belçika siyasetinin önemli bir ismi olan Liberal Enternasyonal Eski Başkanı, Avrupa İçin Liberaller ve Demokratlar İttifakı’nın (ALDE) devamı olduğu Avrupa Liberal, Demokrat ve Reformcu Partisi’nin(ELDR) eski Başkanı ve birçok dönemde Avrupa Parlamentosu milletvekilliği yapan Anemie Nates ile görüşme fırsatı buldular. Görüşme sırasında Avrupa'daki liberallerin karşılaştıkları zorluklar tartışıldı. İlhan Küçük, HÖH ile uzun süredir birbirlerini desteklemeye devam eden Open-VLD’e teşekkür etti. Anemie Nates, bunun HÖH’ün girişimi üzerine Bulgaristan’ın temsilcileriyle yapılan üçüncü görüşme olduğunu ve bu sürekliliğin iki parti arasındaki ilişkilerin sürdürülebilirliğini artıran şey olduğunu belirtti.

Kırcaalili grubun, Avrupa Parlamentosu ziyareti önemli bir ana- Avrupa Komisyonu’nun üyelerinin sorumluluk alanlarını açıkladığı güne denk geldi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Hoca 2019-09-11 10:49:51
İşte Milet böyle kandırılıyor.
Shafer Aydınabinen 2019-09-11 21:18:06
Gittim gördüm geldim.
Bedriye Pedregazova 2019-09-11 22:30:01
Ay kalsaydin!
Varnalı 2019-09-13 10:01:39
Gitmişken BG.TÜRKLERİNE AZINLIK STATÜSÜ İSTESEYDİĞİNİZ!....AKLIMIZA GELMEDİ,UNUTTKM'U DİYECEKSİNİZ.
Varnalı aga 2019-09-13 10:34:13
Bunlar ancak yeme içmeyi bilirler bazan onu bile beceremiyorlar.
DpS için BGde Türk YÖK.
Olmayan Türk’e neden azınlık statüsü istesinler.
... 2019-09-13 17:23:24
Gerçek hayatta hiç kimseye istedi diye bir şey vermiyorlar. İsteyelim verirler düşüncesine inananlar kör cahiller, aptallar, ve budalalardır. Azınlık statüsü sorunu daha çok Türkiye ile Bulgaristan arasında bir sorundur, ama Bulgarlar "Müslüman azınlık" statüsünü tanıdıklarından Türkiye'deki islamcı iktidar bunu bir mesele olarak görmüyor.

Manda kafalılar "ben gürcüyüm hanımım da araptır" diyen adamlara hayranlık duyarken Bulgaristan'da "türk azınlık statüsü" tezine nasıl darbe vurduklarının farkında bile değiller.
Toçitsa mirana razmazana 2019-09-13 20:19:36
Sizin gibi gavur bozmaları varken BG Türkü daha çokdürübecek.
Sapşal gavur bozması bütün Sırbistan sınırlarıiçinde bulunan SANCAK BÖLGESİ yerel yönetim ÖZERKLİK istiyorlar ve büyük olasılıkla alacaklar.
BG Türkü özerklik otonomdiye bi şey istemiyor istediği doğdukları topraklarda insan gibi eşit şartlarda taşamak.

DuPiSe 30 yıldır BG Türk azınlığı YÖK gibi siyaset yapıyor.
İşte bu sebeple bu yönetim girmesi gerekiyor gitmezlerse Türk hakkı onları sandıkta kovacak.
Siz gavur bozmaları bu sürecin önünde duramayacaksınız durmaya çalışırsanız kızgın Türk halkın ayakların sltında ezilirsiniz.
Deliormanın deli efesi 2019-09-14 01:36:07
Üç nokta fes,senden kimse fikir istemedi.Senin din,Türk ve R.T.ERDOĞAN düşmanı olduğunu bilmeyen kalmadı. Allahsız ve kansız neydibelirsiz fes,Türk milletinin yakasından düş,sonun hayıra elâmet değil.Bulgaristanda yaşayan biz Türkler er ve geç azınlık statüsünü alacaz.Senin gibi domuzlar karşı da gelse alacaz.Haberin ola!
... 2019-09-14 08:26:50
Manda kafalı, senin hayran kaldığın adam ben gürcüyüm hanımım da araptır diyor, yani türk değilim, türklükle alakam yok diyor. Sadece bunu dese neyse, ordunun içinde Balkan kökenli bir tane general bırakmadı, 5 milyon surye arabını getirdi Türkiye'nin içine boca etti. Manda kafa, bön bön bakmak hoşuna mı gidiyor?

DPS'ye desteğimiz devam eder, en az bir yetmiş sene daha. Manda kafalara bakarsak türklüğümüz yok olup gider, hem de kısa bir sürede.
Süleyman Razgratlı - Eskişehir 2019-09-14 12:28:08
Haklısın Fes, söylediklerin biraz sert olmuş ama haklısın. DPS olmasaydı yanmıştık, onun sayesinde kendimizi bulgarların karşısında biraz olsun eşit hissediyoruz.
Deliormanın deli efesi 2019-09-14 14:17:00
Arbi konuş hergele.Değil Türkiyenin, Patagonyanın en ücra köşesine gizlensen dahi seni bulur, manda kafasının olmasa olmazlarından olan buynuzun üzerine,seni oturturum bilmiş ola! Adam gibi konuş öküz.
1994 yılından bu yana Erdoğanın yönetiği Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyorsun,edepsiz.Ne kötülük gördün?Senin kaşıntını biz biliyoruz.Sende Amerika ve diğer batı katolik/hristiyan devletleri gibi TAYYİP BEYİN ÖNCÜLĞÜNDE,GÜÇLENEN TÜRKİYE CUMHURİYETİNDEN HUZURUN KAÇIYOR,RAHATSIZ OLUYORSUN.
Başlatma bana dostevskinden,marksından ,lenininden sürüntü.
Deliormanın deli efesi 2019-09-14 14:19:35
Üste ki yorum,üç nokta fes'e atfedilmiştir!
... 2019-09-14 15:00:28
Manda kafan güçleniyor senin budala; ülke yok olmanın, parçalanmanın eşiğindeyken bunu diyebildin ya, aptallığın daniskası bu kadar olur. Ülkemi mahvetti daha ne yapacaktı be adam, olup bitenleri göremiyor musun, o kadar mı körsün?
Toçki mirizlivi leşoyafi 2019-09-14 16:16:08
Beğenmiyorsan git Amerika’ya Feto aganın yanına.
Ben bir Türküm BG yaşıyorum ve T.C. devletini seviyorum ve her hükümete saygılıyımdır.
Aynı zamanda Bulgaristan vatandaşıyım doğduğum ülkeyi beni “milliyetçi gavur” sevmese de seviyorum ve burada insan gibi benliğimi tanıyarak muhafıza etmek süretiyle yaşamak istiyorum.

Sizler kafa kırıklar öküz kafalılar yaşadığınız ülkede siyaset yapın BG Türklerin sorunlarını tartışmayacaksanız gidin başka sitelere orada yazın T.C. Tayyip düşmanlığınızı.
DpSli 2019-09-14 16:24:18
Gırcalı haber sadece DpS propagandası yapmakta.
Lütfi Mestan BZNS ile seçim ittifakı yapmış haber yazısı kaldırıldı.
DpS haberleri ay boyunca siteden kalkmıyor.

Jıvkov rejiminden daha kötü olan DoS rejimi muhalefete yaşama şansı devlet desteğini alarak tanımamakta.

MÜZEKİ AMET o kadar DpSden korkma biraz TARAFSIZ OL yönetim değiştiğinde işine devam edersin endişelenme.


Jivkov gitti o hain DpS yönetim de gidecek alayı mahkemelerde sürünecekler.
Sabahattin Mehmet 2019-09-14 17:13:13
Lütvi Mestanın propagandasını yapacaktı gerzek? Jivkov Mivkov diye diye cart diye ortadan ikiye ayrıl gerzek.
Deliormanın deli efesi 2019-09-14 18:14:08
Üçnokta fes,Ülke senin hasta beyninde yok oluyor inek.Senin Türkiyede yaşadığın rahat hayat kıçına batıyor.TÜRKİYE DÜNYADA ENLERE OYNUYOR,en büyük havaalanı,köprüler,otobanlar,hastaneler barajlar vs.Kaşıntın var senin oğlum.Bırak Tayyipi,DPSeyi,A.Duvanı,tedavi ol hasta gardaşım.Vaziyetin kötü,bu gidişle belirtilerine bakarsak şizofreni ve oligrofeni hastası olacaksın.Yazık değilmi gençliğine?Söylemesi benden.
... 2019-09-14 19:00:23
Slanina yiye yiye kafa oldu manda. Bir de Rusensko vareno var tabi, ye babam ye, sonra kafa oldu mu sana manda. Manda kafayla baktığında dünya bambaşka görünür tabi: asrın liderimiz, wan minıt, zart zurt falan filan. Suç kimde, slanina ve Rusensko varenoda abi!
.. 2019-09-14 20:21:02
Slaninaci fes.
Toçki krastavi 2019-09-14 21:34:13
Harbi gavursun T.C. ve TÜRK DÜŞANISIN.
Sökmez Türk hiçkimsenin kölesi olmamış olmayacakta.
Siz pislikler köleliği saha BG de kabul etmişiz T.C. rahat hayata kavuşsanız de hükümet düşmanlarıdınız.

Siz ayni minik köpekler gibisiniz kavganın başında dalaşın altında.
Anladı
Küte burunlu, kibirt ağızlı 2019-09-15 10:12:37
İki tombul ekmek arasına kıstırersiz küteleri, ye babam ye. Küteler de domuz etinden tabi. Sapun kalıbı gibi slanina ve de Rusensko vareno. Ye babama ye. Sonra kafa oluyor manda kafası.

Manda kafa üstüne bir de domaşna rakiya içerse ne olur? Ne olacak adam artık her şeyi Jivkova bağlar. Kıçında bir çıban mı çıktı, suçlusu Jivkovdur agani. Jivkov her şeyi planladı agani, vallayı tallayı bak. Amet Duvan ajandır agani.
.. 2019-09-15 11:17:18
Çalgıcı Binnaz oğlanı fes, köfteci fes
Ahmet Doğan da tatar mıdır 2019-09-15 12:56:59
Evet ya, bunların kafaları niye bu kadar büyük oluyor, benim de dikkatimi çekti. Geçenlerde Deliormanlı bir damadımızın annesinin cenazesine gittik; cenazede Kırcaali türkleriyle Deli orman türkleri karışık haldeydi. Bir ara dikkatimi çekti, Deliormanlıların kafaları, kadın erkek fark etmez, bizimkilerin kafalarından çok daha büyüktü. Ben bunlarda tatarlık mı var yoksa diye düşündüm.
Rodopların delisi 2019-09-15 16:13:56
Üsteki yorumu yazan cahil gardaşım.Sen önce Osmanlı Türkünün kafasına ve burnuna bak. KOCAMAN KAFA ,ETLİ BÜYÜK GENİŞ BURUN.Bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıp.Ahmet Duvan Demirofta bunların birisi yok.
Bulgar türkü ve8203 oğuz türkü 2019-09-15 19:19:54
Köpek öldüren şarabını çıkardıktan sonra cibreyi rakı çıkarmak için kaynatırsan ne olur, Çernobilin suyundan farksız olur. Rusensko vareno, sütlü çorba, plodova rakiya ve de slanina . Ye babama ye, sonra kafa oldu nah şinik gibi.

Tatarlartürktür türk olmasına da kafaları da genellikle büyüktür. İlber Ortaylı'nın kafaya bak, nah sen sanırsın Jivkov'un elektron televizyonu mübarek.

Gerçi bulgarların kafaları da baya büyük. Boyko Borisov'un Jifkov'un kafaları sen sanırsın Dobri Çintulov kafası. Bu arada "Ziyaretçi defterinde" bir yazı okudum, adam diyor ki, esas temiz bulgar biz kuzey bulgaristan türkleriyiz; Anadolu'dan gelmedik, Osmanlı oğuz türkleriyel aynı dili konuştuğumuzdan müslüman olduk diyor.
Gavur Türküne 2019-09-15 21:05:22
Saçmakamak seebest atmak ta burası T.C. değil BG.
Saçmaksmaya devam et belki biri yazını okur şakın vazgeçeyim d ne bakarsın Ortaylı seni İstanbul müzesinin tarih bölüm müdürü yapar çok kıymetli bilgiler paylaşıyorsun.

Arada Gırcalı ilin 7 belediyesini DpS alabilecek mi AŞ’nin tarih bilgilerin küvetli bilirsin mi yaz.
Babangidaş anladiii 2019-09-15 23:21:57
Olsa ne olur olmasa ne olur, nasıl olsa hepsi ajan. Jivkov planladı böyle oldu. ANLADİ. Hakiki bulgarlar biziz diyor ya adam Ziyaretçi defterinde. Ama orası BG anladi. Feskaya anlaaadiiii! Drındar işi tamamen Jivkov planı.

Lüdmila Jivkova Drındar köyünden geçerken a bi bakmış Ametço Duvan adında bir sigançe sokakta top oynuyormuş. ela Ahmetço, pişkata rasteli baklaım demiş.

Ahmetço da, e pa raste ba, bangida gibi oldu demiş. Ay diye bir çığılık atmış Lüdmila ve Medi Duvanı Jivkovun planına dahil etmiş. Anlaaadiiii!
Anangidaşa 2019-09-16 10:54:42
Aynı istikamette devam et İstanbul’da oturuyorsan yakında Bakır köydeki tımarhane hastaneye gidersin.
Senin bileceğin iş biz ne de olsa insanız uyarmak bizim görevimiz.
Damatistan cumhuriyeti 2019-09-16 12:18:44
Manda kafa donmuş beynini görecek, önlem alacak diye bir şey olamaz zaten; o hep başkalarını uyarır. Anladiii.

Lüdmila Jivkova'nın , toprağı bol olsun, sesi berbattı. O sesi duyan en ateşli erkek bile buzlu suya düşmüş gibi cosss diye sönüvereceği açıktır. Bu hususu göz önünde bulundurduğumuzda İvan Slavkov bir kahraman sayılır.

Haydar Aliyev ölmeden önce devletin başına oğlu İlham Aliyev'i getirdi. Kore'de Kimir Sen komunist hanedanlık kurdu, Tayyip Erdoğan damadını Maliye bakanı yaptı, Jivkov Kızını ve damadını ministır yapmıştı.

Son günlerde damat boşandı diye haberler gelmeye başladı, aslı astarı var mıdır bakacağız. Kayın pederin gürcü damarı bu durumu kabul eder mi, merak konusudur. İvan Slavkov'unu yapamadığını bu damat yaptı mı acaba? Çok ilginç. Anladiii.
Damlatırsan şapşalı 2019-09-16 16:21:44
Git sor Ankadaki Külliye ancak merak ettiklerini orada bulursun bu siteyi boşuna meşkül ediyorsun.
Ben BGde yaşıyorum T.C. siyaseti beni bağlamaz.
Orada kim iktidar olursa olsun Saygılıyızdır.
Tahip düşmanlığını burada boşuna yapıyorsun kimi seviyordun sevmiyordun nizi bağlamaz.
Anladı
Manda kafaya mahsustur 2019-09-16 17:47:32
Hayvan sen bana akıl mı vereceksen. Ben her istediğimi yaparım, ister Türkiye konuşurum, ister Bulgariya, ister Rusya isterse de ananı avradını yedi sülaleni şey ederim. Kimse keyfimin kahyası olamaz. Feskaya Anladiiii. Anladiiiii.

Burnunu her konuya sokmak herkesin yapacağı iş değildir. Lüdmila Jivkova çirkin bir kadınmış, eski filmlerden bunu görüyoruz. Burnu ve sesi babasından almış; kanfal bir burun ve karga sesi gibi bir ses. Buna karşın iyi giyiniyormuş, eğitimi de belli baya iyimiş.

Ahmet Doğan'ın düzgün bir yüzü var. Fazla boy yok ama vücut oranları iyi. Adama dışarıdan şöyle bir baktığımızda türke çok bezlediğini çok açık; bulgar kültürü içinde yetişmesine rağmen adam dış görünüş itibariyle tam bir türk. Bulgarların ondan bu kadar nefret etmesinin nedeni de bu olsa gerek.

Bulgarların bu kadar nefret ettiği adamdan bazı türkler de neden nefret eder acaba? Düşmanımın düşmanı dostumdur olması gerekirken bu niye böyle acaba? Bulgarların hizmetine girme olabilir mi mesela?
Manda kırık buynuzlu 2019-09-16 20:17:55
Asıl sen kimsin kafa kırık buynuzlu şaplal.
Ancak geri zekyalılar aptallar ulaşalar donuna kaçıranlar her şeyi konuşur va yazar uyarıldığında hayvan iç güdüleri ortaya çıkar lafları tükendiğinde başlarlar SÜMEYE.
İşte bu sensin.
Şaplal avanak Amet aganı kaç metre uzaktan görebildin 165 boyu gelişmiştik kası olmayan üflersen yere yoğrulacak bir vücuda sahip emin ol.
Abe kıçı kırık zavallı Bulgar Amet ajan Sava’dan nefret ettiği yok Bulgar “milliyetçi” kanadı danışıklı dövüş yapıyor.
DpS ile “ ATAKA” partileri aynı kişiler kurdu beyni sulanmış satın alınmış ahmak.
BG Türkünü kanfıranikecek mi sanıyorsun.
DPS türklerin partisidir 2019-09-16 22:15:17
Aynı kişi kurdu lafı aptalların kanması için ortaya atılmış bir iddiadır, hiç bir kanıtı, emaresi yoktur. Bulgar devletini tek bir kişi yönetiyor, sonsuz yaşayan, hiç ihtiyarlamayan bir kişi diye bir şey yoktur. DPS ingiliz baskısıyla kurulmasına onay verenler çoktan toprak oldular.

1990 senesinden bu tarafa bulgar devleti en az beş defa el değiştirdi. Dps'nin konu mu da defalarca değişti. Ab'ye girdikten sonra bulgar devleti Yuna derin devletinden türk politikasıyla ilgili stratejik tavsiyeler aldılar. Bulgar derin devleti yeniden formatlandı ve yeni politikayı yürüten de Borisov oldu.

Hal böyleyken bilinç sahibi türkler olarak ne yapmamız lazım: ne yapıp edip DPS'mizi desteklememiz lazım. Destekleyeceğiz de. Manda kafalı ANLADİİİ zurnalarına gelince, cehenneme kadar yolları var. Anladiiii!
Rodopların deli efesi 2019-09-16 23:24:11
Gardaşlar,fes başka isimler altında yorum yazıyor.Dikkat edin. Adam tilki gibi kurnaz.Tam bir KGB DS AJANI.
fes 2019-09-17 00:09:08
fes
Feskaya 2019-09-17 07:56:31
Feska senin tutumun yolun belli kesin değişmeyeceksin sen radikaldin. Şapşal herif ülkelerin hükümetleri değişer devletler bakidir.
Bulgar devletin politikası özellikle ülkede yaşayan Türklere karşı 1878 beri değişmedi hükümete kim gelirse geldin.
Aleksander Stanboliyski dönemi hariç.

DuPiSe Türklerin partisi olmuş olsaydı bugün BG anadilini yarım yamalak konuşan dindiz bi Yürk gençliği yetişmezdi.
1991 konsensüs ile kabul edilen yeni anayası altında DpS imzası var işte o zaman Türkler satıldı.
Feska madem DpS Türkletin partisi yazsana 30 yıldan bu yana Türkletin hangi hakkı aldı TEK bi tane.
Amet ajan Sava Bulgar devletin kuklasından başka bi şey değildir.
Hani DPS Türklerin partisi Feska .
Anladı
Rodopların deli efesi 2019-09-17 09:55:34
Yorumunuz küfür, hakaret ve ya rencide edici cümleler içerdiği için silinmiştir!
Çepiş kafalı uyduruk efeye 2019-09-17 10:12:27
Yorumunuz küfür, hakaret ve ya rencide edici cümleler içerdiği için silinmiştir!
Rodos’ların “akıllı” delisine 2019-09-17 10:35:26
Birinci soruna;
Gavura hizmet eden Türk’e gavur bozmadı denir belli olmaz belki bubası gavur muştur.

İkinciye gelince sen kendini tarif etmişin sen usun kelimeyi yazmaya Türk ve Müslüman olduğumdan dolayı müsade etmiyor.
Rodopların “akıllı” delisi.
Yazık bi de “erkek” gibi piyasaya çıkmışım burası BG “akıllı” T.C. değil gel Gırcalı parkına akşamlarda gapçılardan müşteri bulursun.
Zvinitsa'dan Canan 2019-09-17 11:12:16
Günaydın canlarım, günaydın güzellerim günaydın candaşım fes, günaydın canım DPSlilerim, günaydın DOST partisinden Mehmed Hodja canım benim sen bir tanesin o gerici dinci yobaz DOSTların yanına hiç yakışmıyorsun senin yerin DPS. Canlarım benim güzellerim candaşlarım hepinizi çok seviyorum DOSTçular hariç.

Öpüyorum hepinizi Zvinitsa'dan Canan
Candan Zbinitsz 2019-09-17 12:00:25
Sevmenin çok etkili bi yolu var Candan sevmeyenleri de sevdiriyor herkesi öpüyormuşum DOSTun şeyini öpersen İnan ölünceye kadar dostlarını seveceksin ilim bunu diyor. Böylece kimselerden nefret yenicen.
Utanmaz pislik 2019-09-17 13:16:21
Yorumunuz küfür, hakaret ve ya rencide edici cümleler içerdiği için silinmiştir!
Kadir Memiş - depeseli 2019-09-17 15:22:15
Fes'e cevap veremediklerinden hakaret ve küfür etmeye başlıyorlar. HÖH'ten başka bir yere oy vermeyiz, desteğimiz sürecek.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS