Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
25 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
HÖH ve GERB’in Kırcaali Belediye Başkan adayları arasında ateşli tartışma

HÖH ve GERB’in Kırcaali Belediye Başkan adayları arasında ateşli tartışma

10 Ekim 2019

Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (HÖH) Kırcaali Belediye Başkan adayı Müh. Hasan Azis, Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) partisinin adayı Nikola Çanev ve Bulgaristan Sosyalist Partisi’nin (BSP) adayı Milko Bagdasarov, ulusal yayın yapan BTV’nin bu sabah Kırcaali’nin merkezinden canlı yayın yaptığı “Bu Sabah” programına katıldılar.
HÖH ve GERB partilerinin Kırcaali Belediye Başkan adayları arasında ateşli tartışma yaşandı.

HÖH’ün Kırcaali Belediye Başkan adayı Müh. Hasan Azis, ”Son yıllarda yapılanlar onları geliştirmemizde temel oluşturuyor. Şehirdeki yaşam ortamını iyileştirmeyi taahhüt ediyoruz. Kalan üç okulun tadilatı ve donanımının yanı sıra Kırcaali'de bir gençlik merkezi inşa etmek istiyoruz” dedi. Müh. Azis, beşinci dönem için Belediye Başkan adayı olmasının, politikalarının ve eylemlerinin güçlü bir şekilde desteklendiğini gösterdiğini de sözlerine ekledi. Kırcaali’nin, istikrar ve hoşgörü kalesi haline geldiğini belirten Belediye Başkan adayı, kendisine yöneltilen bir soru üzerine gizli anlaşmalar doğrultusunda kararlar alındığını reddetti.

Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) partisinin adayı Nikola Çanev,”Eleştirel davranın. Bugün kimin neye söz verdiğini unutmayın. 8 ve 4 yıl önce önerdikleri çözümlerin aynısını size öneriyorlar, 21. yüzyıla vaatlerle giriyoruz. Akıllıca bir seçim yapmazsak, vaatler sadece vaat olarak kalacaktır. Şimdi değişim zamanı” dedi.

Çanev, “Hepimiz eşit derecede kötü yaşıyoruz. Hepimiz ileriyi göremeyen yönetimden mustaribiz. Belediye Başkanı, sorunları çözmek yerine sorun yaratıyor. Karanlıkta yaşıyoruz, parklar ve kaldırımlar mahvolmuş durumdadır. 16 yıldır acı çekiyoruz” diye kaydetti.

Müh. Azis, yönetimi sırasında çözüm bulunduğu için hiç kimsenin ciddi sorunlar gündeme getirmediğini ve bunun şehrin ciddi sorunlarının çözüldüğünün bir göstergesi olduğunu söyledi. Belediye Başkanı adayı, ”Yapılan şeylerden biri olan atık su arıtma tesisi vatandaşlara hizmet ediyor” diye örnek verdi.

Çanev, HÖH’ün Belediye Başkanı adayının bugüne kadar uygulanmayan şehrin gelişimi için eski bir yönetim programı kullandığını söyledi.

Müh. Azis, ”Son yıllarda ilçenin ekonomik yapısını değiştirdik. Tütün üretiminden otomotiv üretimine geçtik. Bu, Kırcaali için büyük bir yatırım” diye dikkat çekti.

Çanev, “16 yılda bir yatırım, bir utanç sebebidir, gurur değil” dedi ve şehrin en büyük sorunlarından birinin eski sokak aydınlatması olduğunu belirtti.

Son yıllarda sokak aydınlatma sistemlerini değiştirmek için kaynak sağlamayı başardıklarını kaydeden Müh. Azis, ”Bu sorunu ülkede en yüksek teknolojili yeni nesil led aydınlatma sistemleri kurarak çözüyoruz” diye belirtti.

Müh. Azis, Çanev’e dönerek, ”Yeni aydınlatma sistemleri sayesinde farları yakmadan aracınızı sürebileceksiniz” dedi.

Hasan Azis, gelecek dönemde şehirde Yeşil Bölge olarak adlandırılan ücretli kısa süreli araç park alanları oluşturulacağını belirtti. Şu anda her bir devlet memuru otopark kullanıyor.

Kaynak: Kircaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Müslüman 2019-10-10 20:46:03
Bulgar devletinin sirki .
Asan başkan yine o koltuğa oturacak .
GERB ile DpS ile BSP bikinidesin mutabık.
Kırcaali belediye başkanı Türk olsa ne ile yarar yönetim tamamen Bulgarın elinde.
Asan başkan kılını bile kıpırdatamıyor Bulgarın izi olmadan. Ç
Asan başkan orada aynı Amet ajan Sava gibi KUKLA.

Bulgar devletinin Kırcaali Türkletin önüne geçmenin çözümü budur.
fes kafesi 2019-10-11 16:17:14
Yeni çalışan alamaz mı Başkan? Çalışanları değiştirme yetkisi yok mu? Ya da disiplin cezası yetkisi?
Müslüman 2019-10-11 17:24:14
Kimi değiştirecek kime ceza verecek güldürme insanı o orada bi kukla.

Polis idarede bi Türk yok savcılıkta aynı bütün idarelerin üstünde Türkler yok belediye karar alma mekanizmasında yine Türk YÖK başkan Türk olsa ne ile tarar.

DpS yönetimi tamamen devletin kontrolünde.
fes kafesi 2019-10-14 09:51:18
Ekonomiyi düzeltemeyenlerin tek işi Türkleri baskılamak olmuş. Bu işi de iyi becermişler, demokrasi, insan hakları filan ne gezer. Avrupa birliğine girmekle değişen birşey yok. Türkiye etkisi bu düğümü çözer bekleyelim.
fes 2019-10-14 12:38:24
Yukarıda zurnalar DPS'yi eleştiriyorlar ama niye eleştirdikleri belli değil. Hepsi birmiş falan filan... Bu aptal açıklamasıdır ve gerçekte türk düşmanlarına işine gelen açıklamalardır.

Hepsi bir diye bir şey yok: bulgarlar ne yapıp edip Kırcaali belediyesini türklerden almak istiyorlar. Bu basit gerçeği görmeyip "hepsi bir, hepsi aynı" gibi muhalif ayaklarına yatmak hainlik ve sorumsuzluktur.

Kendinize gelin ey zurnalar, birazıcık olsun damarlarınızda türklük kaldıysa sarsılın ve kendinize gelin.
Müslüman 2019-10-14 17:09:20
Fes rumuzlu senin Türklük çağırına derinden etkilendim benim damarlarımda Türk kanı akıyor nedense bir türlü Türk ve Müslüman düşmanı olan DpS yönetimine içimden oy verme gelmiyor.

Gırcalı Belediyesi zaten Bulgarların elinde belediye başkanı Türk isimli Bulgar ruhlu birisi.

Gir Fesbukuna bi tane yazılı Türkçe söz yok.
İşte se kanıt başkanın Bulgar ruhlu olduğu o orada başkanın Amet ajan Sava gibi bi kukla.
Niye o başkana oy vereyim.
fes 2019-10-16 13:09:03
Türk isimli Bulgar ruhlu birisi eleştirisine katılırım. Ahmet Doğen'ın da isminin dışında Türklükle bir alakasının olduğunu sanmam. Hal böyleyken yine de niye DPS'ye oy vermeliyiz, esas soru budur.

DPS'den fazlasını ne Bulgar toplumu ne de Batı bize izin vermez. Tarihe ve şu an Suriye'de yürütülen "Barış pınarı" harekatına Batı tarafından gösterilen tepkilere bakıldığında bu anlaşılır.

Adem Kenan gibi bir Türk kimlikli birini DPS'nin başına geçmesine asa izin vermezler. Dps'yi olduğu gibi bırakıp oyunu kurallarına göre oynamalıyız. Kimlik sorunlarımızı alttan alta kendimiz çözmeliyiz, her şeyi DPS'den beklememeliyiz.

Yıktığının yerine yenisini, daha iyisini koyamayacak isen bırak eskisi devam etsin. Siyaset biraz bisiklet sürmek gibidir, ayaklarını çevirmez isen düşersin. Elin DPS'ye oy vermeye gitmiyorsa GERB'e gideceği çok açıktır; yani kötünün de kötüsüne.
Feskalara 2019-10-16 14:38:40
Feska Bulgaristan Türkleti sadece ikinci sınıf vatandaş olarak yaşamak istemiyorlar ayrıca benliğini muhafıza etmek şsiyorlar yani Türk ve Müdlüman olarak.
Bu da Bulgar devletinden anayasa değişikliğine giderek Yürkleti kredide Jivkov gibi kafası kıtık biri silah zoruyla isimlerini değiştirmeye kalkışmamalı için azınlık statüsünü vermedi gerekiyor.

Bi kere bunu kafanıza SOKUN sanki yaşam hakkından fazla bir şey istiyorlar gibi algı yaratmaya çalışıyorsun Gavur kopartmadı Fesçe.

Sen hayatında Adem Kenan’ı gördün mü bir kez konuştun mu onunla da böyle bi tanım yapıyordun.
30 yıldır DuPiSe Bulgara dömelmiş sen bu olaya çanak tutuyorsun işte bu sebeple kesinlikle DpS oy verilmemeli.
DpS alternatifsiz dil .
Anladı
Hüseyin Soydan 2019-10-16 19:35:40
Feskalara adıyla yazan adam, ne diyorsun, neyi anlatmak istiyorsun hiç bir şey anlamıyoruz. Yazmayı bilmiyorsan hiç buraya çıkma be arkadaş, nedir bu kafa karışıklığı?
Üsen Soysuza 2019-10-16 19:59:57
Karşınızda salak birileri olduğun kanıtına vardınız galiba.
Her yazıyı çözebilecek kapasitenizvar.
Kendinizi aptal yapmayın.
Sizler Bulgaristan Türklerin Türk ve Müslünan ikinci sınıf vatandaş olmamalarını anayasal garantisinin Bulgar devletinden istemeniz yasal hakkınız dır.
Sizler tam tersi hareketlerde bulunmaktasınız.Asimilasyon politikasına destek vermektesiniz Feskalar tani DuPiSeliler.
Hüseyin Soydan 2019-10-18 14:33:40
Feskaya adıyla yazan adam nereye gelse tartışmaları bitiriveriyor, o kadar aptal, ilkel şeyler söylüyor ki insanın tartışma, görüş belirtme hevesi yok oluyor.
Üsen Soysuza 2019-10-18 21:20:56
Evet Soysuz sizler SUSACAKSINIZ.
Bulgaristan Türkletin refahı geleceği garanti için tartışmakta varsanız sorun olmaz.
Ama Bulgaristan Türklerini satmaya kalktığınızda FESKALAR gibi kusura bakmayın cevabı alırsınız.
Anladı
Hüseyin Soydan 2019-10-19 13:00:27
Sen cafkıran küçücük bir köpeksin ama, caf caf can sıkıcı bir ses çıkarıyorsun başka bir şey yaptığın yok. DPS ayakta, cafkırmanla bir milim bile bir şeycik değiştiremiyorsun. Bir köpekçik hiç bir şey yapamaz.
Üsen Soysuza 2019-10-19 14:24:57
Neden başkaların yazdığını kullanıyorsun aklın eksik mi de kendin bi şeyler düşünüp yazıyorsun.
DpS neden Türkletin haklarını savunmuyor soru sana.
Benim hakkımı savunmayan ben iyi gözle bakmam aynı sizin gibi DuPiSe trollerine de.
Ta Türkletin haklarını savunacaklar ya gidecekler.
Bulgar devleti ne kadar DpS desteklese gidecekler.
Anladı
Hüseyin Soydan 2019-10-23 12:00:24
Köpekçiğin görüşleri tümüyle yanış çıkarımlardan oluşmuş çarpık görüşlerdir. DPS bulgar anayasası içinde kalarak Türklerin çıkarlarını savunuyor. Çarpık görüşlü bir köpekçiğin çarpık isteklerini yerine getirmek için ya isteğimi yaparsınız yada gidersiniz deme gibi bir gücü yoktur.
Üsen Soysuza 2019-10-24 09:21:49
Üsen sen zaten SOYSUZLAŞMISIN yazıların kendin gibi değersiz ve soyduz.
Kendini MİNİK köpek görerek hala boşuna CAVKITIYORSUN.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS