Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Aralık 2019
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Hacı Dimitır Meydanı’nda yenileme çalışmaları hızla devam ediyor

Kırcaali Hacı Dimitır Meydanı’nda yenileme çalışmaları hızla devam ediyor

10 Ekim 2019

Kırcaali Üreticiler Pazarı yanındaki dönel kavşak bulunan Hacı Dimitır Meydanı’nı yenileme çalışmaları hızla devam ediyor. Projenin yöneticisi olan geçici olarak Kırcaali Belediye Başkanı görevini yürüten Müh. Katya Mitovska, ”İvan Vazon sokağı yönündeki kesimde birinci tabaka asfalt serimi yapıldı ve kaldırım döşendi. Dobruca sokağında onarım ve yenileme çalışmaları ve enerji tasarrufu sağlayan Led aydınlatma sistemi kurulum çalışmaları bitince meydanda yapılan çalışmaların ikinci aşamasına başlanacak” diye bildirdi.

Müh. Mitovska, İvan Vazon sokağı yönündeki kesimde ikinci tabaka asfalt seriminin Su ve Kanalizasyon Şirketi (VİK) tarafından Çevre Operasyonel Programınca finanse edilen bir projenin uygulanmasından sonra yapılacağını belirtti. Bunun aynı yapıda yapılan onarım ve yenileme çalışmalarının farklı programlar kapsamında finanse edilmesinin önlenmesi amacıyla yapıldığı anlaşıldı. Böylece VİK tarafından yapılacak su ve kanalizasyon hattının yenilenmesine yönelik çalışmalar sırasında asfalt kaplamanın sökülmesi ve yeniden yapılması önlenecek.

Hacı Dimitır Meydanı’nı yenileme çalışmaları Kırcaali’de Sokak ve Kaldırımların Onarımı ve Rehabilitasyonu ” projesi kapsamında gerçekleştiriliyor. Meydan tamamen yenilenecek. Dönel kavşak oluşturulacak, eski asfalt yüzeylerin yenilenecek, sokak aydınlatma sistemleri yenilenecek, drenaj hattı yapılacak ve meydanlık alanda dikey planlama uygulanacak.

Müh. Mitovska, aynı proje kapsamında yapılacak diğer faaliyetler arasında sokaklarda enerji tasarrufu sağlayan Led aydınlatma sistemleri kurulmasına yönelik projelerin uygulanması bulunduğunu ve halihazırda yollarda yapılacak çalışmalar için birimler arası koordinasyon işlemlerinin sürdüğünü belirtti. Müh. Mitovska, ”Şantiye kurulması için inşaat ruhsatı alınacak” dedi.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Müslüman 2019-10-10 20:17:48
Neden Kırcaali Belediyesi bir Türk hacının ismini her hangi bi sokağına meydana vermiyor YOK MU ÖYLENİ TÜRK.
Hasan başkan Türklerin başkanı değişim Türklerin oylarıyla başaktan oluyor Meclis’te Türkler çoğunluk.

Yapamaz çünkü Hasan başkan GAVUR köseyi giymesi gerekiyor artık.
GOCUMAN 2019-10-12 14:31:19
Hacı Dimitır :D Yunanın Hacı Anesti'si gibi bir şey herhalde.
Amerikan liderlerinin isimleri de var Kırcaalimizde.
Yıllardır sözümona Türk belediye başkanı var . Ama Türk tarihi liderlerinin isminin hiçbir meydana verildiğini görmedim.
Türklerin en kalabalık olduğu şehirde bunu bile başaramıyorlar.
Türkiye'de azınlık kürtler bile sokak ve yer adlarını aldılar . Ona rağmen hala eziliyoruz diye ağlıyorlar.
Bizim ne azınlık olarak adımız anılıyor ne de yer adlarını alabildik.
Sözde Türkleri temsil eden Höh'ün bu konuda da girişimi yok.
Amaç belli bu gidişle 2 nesil sonra asimile olacak Türk çocuklarına unutturulan Türkçe yer isimleri yerine bu hacı dimitar vb isimleri gösterip geçmişte burada hiç Türk yaşamadı siz de bulgarsınız diyecekler.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS