Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7442 Lv.
GBP GBP 2.1593 Lv.
TRL TRL 0.2545 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
14 Temmuz 2020
HABERLER » Bulgaristan
Sendikalar, çalışma süresinin toplamını hesaplamada kötü uygulamaya karşı imza topluyor

Sendikalar, çalışma süresinin toplamını hesaplamada kötü uygulamaya karşı imza topluyor

17 Ekim 2019

Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (KNSB) Başkan Yardımcısı Plamen Nankov, Kırcaali’de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, “KNSB ve Podkrepa Emek Konfederasyonu, gece çalışması, fazla mesai çalışması ve çalışma süresinin toplamını hesaplamada kötü uygulamaya karşı imza kampanası başlattıklarını bildirdi. Sendikal örgütler, Yılbaşı’na kadar yaklaşık 100 bin imza toplamayı ve gece çalışması, fazla mesai çalışması ve çalışma süresini hesaplama metodu değiştirilmesi talep edilen imza dilekçesini Meclise sunmayı hedefliyorlar.

Nankov, İş Müfettişliği tarafından ceza uygulanan tüm sektörlerde işlenen ihlallerin % 50'sinden fazlasının çalışanların, çalışma süresinin toplamını hesaplamada kötü uygulamadan dolayı zarar görmesiyle ilgili olduğunu bildirdi. KNSB Başkan Yardımcısı, ”Biz, Bulgaristan’da işçilerin günde 8 saatten fazla çalıştığını iddia ediyoruz. Çok nadir durumlarda fazla mesailerin gerektiği gibi dikkate alındığı ve ücretlendirildiğini de buna eklersek, gerçekten de çok ciddi bir sosyal problemin söz konusu olduğunu anlayabiliriz. Gece çalışmaları, fazla mesailer ve çalışma süresinin 6 ayda bir toplam olarak hesaplanması değil AB Çalışma Süresi Direktifi doğrultusunda 4 ayda bir hesaplanmasını istiyoruz. Bundan başka gece çalışmalarında saat ücretinin, asgari ücrete bağlı olmasında ısrar etmekteyiz. Ve hepsinden öte, toplam hesaplamanın uygulanabileceği ve gerekli olduğu sektörlerin ve ekonomik faaliyetlerin belirlenmesinde ve ayrıca fazla mesai çalışmasının ücretinde artışın, hafta sonları çalışmak için % 50 değil, % 75 olmasında ve resmi tatillerde çalışmak için % 100 olmasında ısrar etmekteyiz.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 13 TEMMUZ 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:176 334
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:1 198
-Toplam Vaka Sayısı:7 252
-Aktif Vaka Sayısı:3 665
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:77
-Toplam Vefat Sayısı:268
-Son 24 Saat Vefat Edenler:1
-Hastanelerde Yatanlar:535
-Yoğun Bakımda Olanlar:33
-Toplam İyileşenler:3 319
-Son 24 Saat İyileşenler:8

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS