Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6593 Lv.
GBP GBP 2.135 Lv.
TRL TRL 0.218 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
24 Eylül 2020
HABERLER » Kültür, Eğitim ve Sanat
Kırcaali’deki Otets Paisiy Lisesi’nde eğitim süreci yarından itibaren devam edecek

Kırcaali’deki Otets Paisiy Lisesi’nde eğitim süreci yarından itibaren devam edecek

11 Aralık 2019

12 Aralık’tan (yarın) itibaren Kırcaali’deki Otets Paisiy Lisesi’nde eğitim süreci devam edecek. Bu amaçla ilköğretim öğrencileri il merkezindeki başka okul binalarında eğitim görecekler. Bugün Kırcaali Belediyesi’nde okul binasının merdivenlerinin çökmesi nedeniyle oluşturulan kriz masasının oturumunda eğitim sürecinin organizasyonu ve öğrencilerin başka okul binalarına dağıtılması kararlaştırıldı. 21 ilkokul sınıfında okuyan 359 öğrenci İş İnkübatörü binasındaki odalarda ve Otets Paisiy Lisesi binasının 1.katındaki odalarda eğitimine devam edecekler. 5-7.sınıflarda okuyan 359 öğrencinin yer aldığı 15 sınıfın, İnşaat Meslek Lisesi binasında, 8-12.sınıflarda okuyan 406 öğrencinin yer aldığı 16 sınıfın, Vasil Levski Meslek Lisesi ve Kaptan Petko Voyvoda Elekrik Elektronik Teknolojileri Meslek Lisesi binasında eğitimine devam edecekler.

Otets Paisiy Lisesi’nde eğitim sürecinin bu şekilde organizasyonu 20 Aralık 2019 tarihine kadar sürecek ve ondan sonra öğrencilerin 5 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek Noel ve Yılbaşı tatili başlayacak. Tatil günleri, eğitim öğretim sürecinin normal şartlarda gerçekleştirilmesine yönelik bir dizi faaliyet yürütmek için kullanılacaktır.

Acil durumlarda binadan tahliye için dış metal merdiven yapımına yönelik teknik projenin bir hafta içinde hazır olması bekleniyor. Aynı zamanda bina içinde inşa edilecek betonarme merdiven projesi üzerinde çalışılacak. Bundan önce merdiven kollarının tümünün mü, yoksa bir kısmının mı kaldırılması konusunda en az iki uzmanın görüşü alınacaktır.

20 Aralık’tan sonra okulda çöken merdiven sorununu çözüm sürecinde ikinci aşamaya geçilecek. Tahliye için kullanılacak dış metal merdiveninin yapımı ve montajı ile bina içindeki çöken merdivenlerin yeniden inşasına yönelik projenin hazırlık çalışmaları yapılacaktır. İnşaat tamamlanıncaya kadar merdivenlerin inşaat sahası güvence altına alınacaktır.
Şu aşamada kriz masası, öğrenciler için güvenli şartlar sağlandığı takdirde okulda eğitim sürecinin 6 Ocak 2020 tarihinden itibaren devam etmesi kararı aldı.

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, bugün tüm okul ve anaokulu müdürlerine toplu etkinliklerin merdiven alanlarından farklı yerlerde yapılması talimatı verdi. Belediyenin, eğitim kurumları tarafından kutlama etkinlikleri için kulllanılabilecek salonlara sahip olduğu kaydedildi. Belediye Başkanı’nın bugün ayrıca ilçedeki tüm okullarda merdivenlerin kontrol ve muayene edilmesi için talimat vereceği bildirildi.

Otets Paisiy Lisesi’nde çöken meredivenlerin yeniden inşa edilmesi için gereken kaynakların sağlanması üzere Başbakanlık Bakanlıklar Arası Afet ve Acil Durumlar Komisyonu’na sunulacak raporun da hafta sonuna kadar hazır olması bekleniyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 22 EYLÜL 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:19 014
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:151
-Aktif Vaka Sayısı:4 522
-Toplam Vefat Sayısı:765
-Son 24 Saat Vefat Edenler:4

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS