Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6593 Lv.
GBP GBP 2.135 Lv.
TRL TRL 0.218 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
24 Eylül 2020
HABERLER » Dünya
Beyhan Mutlu İzmir BAL-GÖÇ Derneği Genel Başkan Adayı

Beyhan Mutlu İzmir BAL-GÖÇ Derneği Genel Başkan Adayı

27 Aralık 2019

Beyhan MUTLU, Bulgaristan’ın Kırcaali şehrinin “Maşkılı (Kobilyane)” köyünde yaşayan iki çocuklu bir Türk ailenin ilk çocuğu olarak 24 Eylül 1979 yılında Kırcaali’de dünyaya geldi. 1989 yılında yaşanan zorunlu göç esnasında ailesi ile birlikte anavatanımız Türkiye’ye göç ederek İzmir’e yerleşti. İzmir göç edince önce Bornova ilçesinin Yeşilova semtinde yaşadı daha sonra Gaziemir ilçesinin Sarnıç Beldesine yerleşti.

İlkokula Bulgaristan’da başlayan Beyhan MUTLU anavatana göç edince eğitim hayatına Türkiye’de devam etti. Ortaokulu Sarnıç İlköğretim okulunda, lise öğrenimini ise Gaziemir Ticaret Meslek Lisesinde tamamladı. Liseden sonra üniversite eğitimine başlayan Beyhan MUTLU önce Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümünden, daha sonra da Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına başladı ve kurumsal şirketlerde muhasebe müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2009 yılında Sarnıç’ta kendi muhasebe ofisini açtı. Şu anda da Sarnıç’ta kendi “Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik” ofisinde hizmet vermeye devam etmektedir. Eğitimin insan hayatındaki önemini çok iyi kavramış olan Beyhan MUTLU iş hayatında çalışmaya devam ederken aynı anda da İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans programını 2019 yılında tamamlamıştır.

Bulgaristan göçmenleri camiasının sorunlarına duyarlı, Bulgaristan Türklerinin kültürünü yaşatma sevdalısı olan Beyhan MUTLU 1999 yılında 20 yaşında iken İzmir Bal-Göç Derneği’ne üye olmuştur ve derneğimizin 3015 numaralı üyesidir. Üye olduktan sonraki yıllarda da konferans, panel, şenlik, anma töreni vb… gibi derneğimizin pek çok faaliyetinin düzenlenmesinde aktif olarak görev almış ve bunlara katılım sağlamıştır. Böylece derneğimize her alanda katkı sağlamak için çaba göstermiştir.

İzmir Bal-Göç Derneği üyeliğinin yanında “Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gaziemir Şubesi” üyesidir ve burada “Denetleme Kurulu Üyesi” olarak görev yapmaktadır.
Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 22 EYLÜL 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:19 014
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:151
-Aktif Vaka Sayısı:4 522
-Toplam Vefat Sayısı:765
-Son 24 Saat Vefat Edenler:4

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS