Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6593 Lv.
GBP GBP 2.135 Lv.
TRL TRL 0.218 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
25 Eylül 2020
HABERLER » Bulgaristan
Barometre Ajansı: GERB, BSP ile yüzde 8 oy farkıyla birinci parti olmaya devam ediyor

Barometre Ajansı: GERB, BSP ile yüzde 8 oy farkıyla birinci parti olmaya devam ediyor

14 Ocak 2020

Barometre Bulgaristan Sosyolojik Araştırma Ajansı tarafından yapılan araştırma sonuçları, Parlamento seçimleri bugün olsa, Bulgaristan vatandaşlarının % 35'inin oyunu iktidardaki Avrupa’nın Geleceği İçin Vatandaşlar Partisi’ne (GERB)vereceklerini gösteriyor.

GERB partisini, oyların yüzde 28,2’sini alan Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) izliyor.
Birleşik Vatanseverler İttifakı ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisi, yüzde 11 oranında destek ile üçüncü sırayı paylaşıyor. Slavi Trifonov’un kurduğu parti, anket katılımcılarının yüzde 3,6 oyu ve Demokratik Bulgaristan Birliği İttifakı yüzde 3,2 oy ile seçim barajını aşamıyor.

Barometre Bulgaristan Sosyolojik Araştırma Ajansı tarafından yapılan geçen yılki araştırma sonuçları, Trifonov’un partisinin oyların yüzde 1,7 oranını alacağını gösteriyordu. GERB ve BSP en büyük destek almaya devam ediyor.

Alpha Research Sosyolojik Araştırma Ajansı tarafından geçen yıl yapılan araştırma sonuçları, iktidardaki GERB’in oyların yüzde 21,7 oranını alarak, oyların yüzde 18,2’sini alan BSP ile yaklaşık yüzde 3,1 oranında farkla birinci parti olmaya devam ediyor. Dolayısıyla Başbakan Boyko Borisov’u onaylayanların oranı yüzde 29,6 olup GERB lideri, muhalefet partisi BSP’nin lideri Korneliya Ninova’dan (yüzde 20,8) daha yüksek reytinge sahiptir.

Alpha Research Sosyolojik Araştırma Ajansı tarafından geçen yıl yapılan araştırma sonuçlarına göre, yeni kurulan, ancak hala resmi kaydı yapılmayan Trifonov’un partisi oyların yüzde 8,6’sını alıyor ve oyların yüzde 7,8’ini alan HÖH partisine üçüncülük konusunda rakip çıkıyor.

Barometre Bulgaristan Sosyolojik Araştırma Ajansı, ayrıca vatandaşlara mali durumlarından ve ülkenin ekonomik gelişiminden memnun olup olmadıklarını sordu.

Kişisel gelirlere ilişkin ilk anketin katılımcılarının yüzde 59,7’si olumsuz cevap verirken sadece yüzde 34,7’si olumlu cevap verdi. Genelde bu tür sorulara Bulgaristan vatandaşlarının büyük bir kısmı olumsuz cevap verir. Cevap verme konusunda tereddüt edenler yüzde 5,6 oranındadır.

Barometre Ajansı, yeni yılın ilk haftalarında vatandaşların ülkenin ekonomik gelişimini değerlendirmelerini istedi. Anket katılımcılarının büyük bir kısmı, kişisel gelirlerinin artırılması durumunda reddetmeyeceklerine rağmen ülkenin ekonomik gelişimini olumlu değerlendiriyor.

Hükümetin ülkedeki finansal istikrara yönelik çabaları fark ediliyor, çünkü katılımcıların % 54,3'ü Bulgaristan'daki ekonomik iklim ve fırsatlardan memnun olduğunu söylüyor. Tam aksini düşünenlerin oranı % 35, 7, onlar Bulgaristan'daki ekonomik durumun olumsuz olduğuna inanıyorlar, % 10'u ise değerlendirme yapamadığını söylüyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 25 EYLÜL 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:19 573
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:290
-Aktif Vaka Sayısı:4 775
-Toplam Vefat Sayısı:785
-Son 24 Saat Vefat Edenler:6

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS