Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6593 Lv.
GBP GBP 2.135 Lv.
TRL TRL 0.218 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
25 Eylül 2020
HABERLER » Bulgaristan
Eurostat: Bulgaristan’da hane halklarının % 30'u faturalarını zamanında ödeyememekte

Eurostat: Bulgaristan’da hane halklarının % 30'u faturalarını zamanında ödeyememekte

22 Ocak 2020

Avrupa Birliği (AB) İstatistik Ofisi Eurostat’ın Gelir ve Yaşam Koşulları İstatistikleri (EU-SILC) araştırması sonuçlarına göre Bulgaristan, ev faturalarını zamanında ödeyememe bakımından (hane halklarının % 30'u) AB'de ikinci sırada yer almaktadır. Veriler, yıllık bazda hesaplanmıştır.

Hane halklarının üçte birinden fazlası (% 36) son 12 ay içinde faturalarını zamanında ödeyemeyen Yunanistan birinci sırada yer almaktadır.

İlk iki ülkenin ardından çok sonra Hırvatistan ve Romanya (sırasıyla% 17.5 ve % 14) gelir.

Bu ülkelerden farklı olarak Hollanda, Çek Cumhuriyeti, İsveç ve Avusturya'da (% 2 civarında) çok az hane halkı kamu hizmetlerinin bedelini zamanında ödeyememektedir.

İnsanların yaşam koşullarını iyileştirmek, yoksulluk ve sosyal eşitsizlikle mücadele AB politikalarının merkezinde yer almaktadır. Bununla birlikte AB’de hala geçinmekte güçlük çeken hane halkları vardır. Eurostat’ın yeni araştırmasına göre, hane halkının yaklaşık % 7'si mali sıkıntılar nedeniyle aldığı hizmetlerin (ısıtma, elektrik, gaz, su vb.) bedelini zamanında ödeyememektedir. Bununla birlikte 2013'te hanelerin % 10'undan fazlasından oluşan bu pay genel olarak AB'de sürekli olarak düşmektedir.

Kamu hizmetlerinin bedelini zamanında ödemekte zorlanan haneler arasında hala ebeveynlerine bağılı çocukları olan haneler bulunmaktadır. AB'de, bağılı çocukları olan bir yetişkinden oluşan hane halklarının % 14'ünden biraz azı, iki yetişkinden oluşan hane halklarının (en az birisi 65 yaşında veya daha fazla yaşta olan) % 3'ünden daha azına kıyasla benzer zorluklarla karşılaşmaktadır. İki veya üç yetişkine bağılı çocuklar olan hane halkları arasında bu oran yaklaşık% 11'dir.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 25 EYLÜL 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:19 573
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:290
-Aktif Vaka Sayısı:4 775
-Toplam Vefat Sayısı:785
-Son 24 Saat Vefat Edenler:6

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS