Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7585 Lv.
GBP GBP 2.2451 Lv.
TRL TRL 0.2798 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
28 Mart 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye yönetimi, köy muhtarlarıyla toplantı yaptı

Kırcaali Belediye yönetimi, köy muhtarlarıyla toplantı yaptı

06 Mart 2020

Kırcaali Belediye yönetimi, 4 Mart 2020 Salı günü Kırcaali’deki Girişimciler İçin Kuluçka Merkezi salonunda köy muhtarları ve muhtar vekilleriyle aylık toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Yardımcısı Tuncay Şükrü, Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Ahmet ve Yardımcısı Latif Rasim hazır bulundular.

Belediye Genel Sekreteri Sebahattin Rıza, toplantının başında,” Daha iyi bir çalışma organizasyonu oluşturmak ve ilçe sakinlerine yardımcı olmak için üzerinde durmak istediğimiz birkaç güncel ve önemli konu var” diye belirtti ve katılımcıları aktif olmaya davet etti.

Milli Gelirler Ajansı (NAP) Kırcaali Ofisi Müdürü Elvan Gürkaş,1 Ocak 2020’de yürürlüğe giren tarım üreticilerini ilgilendiren vergi ve sosyal güvenlik mevzuatında yapılan değişiklikler hakkında bilgi verdi.

Kırcaali Belediyesi Nüfus Kayıt ve İdari Hizmetler (GRAO) Daire Başkanı Bayram Bayram, 2020’de geçerlilik süresi dolan Bulgar kimlik belgelerinin yenilenmesinin yeni bir şekilde organize edilmesi ve ilçe sakinlerinin kimlik belge çıkartmasını kolaylaştırmak amacıyla Kırcaali İl Emniyet Müdürlüğü Bulgaristan Kimlik Belgeleri Şube Müdürlüğü mobil ekiplerinin de sürece dahil edilmesi konusuna değindi.

Kırcaali İl Emniyet Müdürlüğü Bulgaristan Kimlik Belgeleri Şube Müdürü Elina Garipova, kimlik kartlarının, pasaportların ve sürücü belgelerinin değiştirilmesiyle ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. Kırcaali Belediyesi İnsani Yardım Faaliyetleri Dairesi Başuzmanı Nermin Mehmet, Ulusal Evde Bakım Hizmetleri Programı’nın başlatılması ve kişisel bakım sağlama mekanizmasının uygulanması ile ilgili izahat verdi.

Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Şükrü, Mekansal Planlama Kanunu kapsamında kullanıma girecek yeni inşa edilen binaların 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle kaba inşaatlarının tamamlanması durumunda binanın kaba inşaatının tamamlanmasından sonraki 2 aylık süre içerisinde ihale makamlarının,Yerel Vergiler ve Harçlar Kanunu’nun 14.maddesinin 2.fıkrası gereğince ödenmesi gereken vergiyi belirlemek için veri sunması gerektiğini anımsattı.

Kırcaali Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başuzmanı Müh. Anjela Vasileva, Kırcaali ilçesinde sokak köpeği popülasyonunun azaltılması ve evcil köpeklerin kayıt defterine kaydedilmesi konularına değindi. Toplantıda yer alan uzmanlar kendilerine yöneltilen soruları da cevapladılar, bazı faaliyetlere ilişkin süreler belirlendi ve irtibat telefon numaraları verildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS