Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
14 Ağustos 2020
HABERLER
ALİ BABACAN, BULGARİSTAN'A GELİYOR

ALİ BABACAN, BULGARİSTAN'A GELİYOR

12 Eylül 2007

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Portekiz'e yaptığı ilk yurt dışı gezisinin ardından Güneydoğu Avrupa Ülkeleri İşbirliği Süreci'nin (GDAÜ) Gayri Resmi Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıl mak üzere Bulgaristan'a gelecek. Dönem Başkanlığı Bulgaristan tarafından yürütülen Güneydoğu Avrupa Ülkeleri İşbirliği Süreci'nin (GDAÜ) Gayrı Resmi Dışişleri Bakanları Toplantısı 14 Eylül 2007 tarihinde Sofya-Filibe'de düzenlenecek.
Ali Babacan'ın başkanlığındaki bir Türk heyetinin katılacağı toplantıda Süreç'e taraf 11 ülke olan Türkiye, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Romanya, Hırvatistan, Moldova ve Karadağ'ın yanısıra UNMIK Kosova da temsil edilecek. Toplantının ilk bölümünde, Sofya'dan Filibe'ye yapılacak tren yolculuğu sırasında gerçekleştirilecek. Bu bölümde bölgesel konular ele alınacak.
Filibe'de düzenlenecek ikinci bölümde ise İstikrar Paktı'nın yerine daha kapsamlı ve etkin bir yapılanmayla oluşturulması kararlaştırılan Bölgesel İşbirliği Konseyi'nin (BİK) Sekretaryası'nın Saraybosna'da kurulmasına ilişkin olarak Bosna-Hersek'le Ev Sahibi Ülke Anlaşması imzalanacak. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Türkiye'nin Güneydoğu Avrupa Ülkeleri İşbirliği Süreci'nin kuruluşunda ve gelişiminde öncü rol oynadığı belirtilerek şunları söylendi: "Süreç, bölgenin ortak iradesini ve özgün sesini yansıtan çok önemli bir Balkan işbirliği forumudur. Sorunlara bölge içi siyasi diyalogla ve ortak iradeyle çözümler getirilmesini temel hedef olarak benimseyen Süreç, bu nitelik ve yönelimiyle, Balkanlar'da barış ve istikrarın korunup pekiştirilmesi bakımından günümüz uluslararası koşullarında daha da önem kazanmış tır."

Kaynak: BHA YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 14 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:14 069
-Aktif Vaka Sayısı:4 684
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:176
-Toplam Vefat Sayısı:484
-Son 24 Saat Vefat Edenler:2

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS