Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
10 Ağustos 2020
HABERLER
KOSOVA’NIN POPÜLARİTESİ

KOSOVA’NIN POPÜLARİTESİ

26 Ocak 2008

Gün geçtikçe Kosova’nın popülaritesi artıyor. Kosova’nın bağımsızlık yönünde verdiği haklı çabalar, diğer ülkeler tarafından da destek görüyor. Güncel bilgilere göre, Kosova’nın bağımsızlığı, Avrupa Birliği içinde 23 ülke tarafından destekleniyor.

AB ülkeleri Kosova’nın bağımsız olmasını başından beri desteklemekteydi. Hatta son dönemde, Kosova’da görev yapmakta olan BM kuvvetlerinin görev süresinin tamamlanmasının ardından AB tarafından sağlanan güvenlik kuvvetlerinin bölgede görev yapmaya başlaması konusunda çalışmalar var. BM ve AB kuvvetleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan değiş tokuşun Kosova’da güvenliği en az tehlikeye atacak şekilde gerçekleştirilebilmesi için çeşitli formüller üretilmeye çalışılıyor.

Kosova AB’de gördüğü desteği dünya çapında yaygınlaştırmaya da başladı. Kanada, Arap ülkeleri ve ABD Kosova’nın diğer önemli müttefikleri olduklarını her fırsatta dile getiriyorlar. Aslında genel resme bakıldığında Kosova’nın bağımsızlığına Sırbistan’dan ayrı olarak sadece Rusya karşı çıkıyormuş gibi görünüyor.

Bu kadar popüler olan bir bağımsızlık ilanı konusunda artık tartışmalarda boyut değiştirdi. Şimdilerde Kosova’nın bağımsızlığını ilan edip etmeyeceği tartışılmıyor. Artık Kosova’nın ne zaman bağımsızlığını ilan edeceği hakkında fikir yürütülüyor.

Kosova’nın bağımsızlığı hakkındaki tartışmaların Sırbistan’daki devlet başkanlığı seçimleri sonrası sona ermesi bekleniyor. Oysa bu konu, Kosova’nın bağımsızlığı konusundan da daha çok spekülasyona açık bir konu. Çünkü Sırbistan’da devlet başkanlığı seçimlerinin sonrasında gerginlikler yaşanması bekleniyor. Bir dengesizlik, başka bir dengesizliğe çare olabilir mi bilinmez.

Kaynak: Kırcaali Haber YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 10 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:13 396
-Aktif Vaka Sayısı:5 177
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:53
-Toplam Vefat Sayısı:447
-Son 24 Saat Vefat Edenler:2

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS