Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
15 Ağustos 2020
HABERLER
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN HİZMETİÇİ EĞİTİM PROGRAMLARI PROJESİ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN HİZMETİÇİ EĞİTİM PROGRAMLARI PROJESİ

29 Şubat 2008

Sakarya Üniversitesi ev sahipliğinde, ortakları; Ingiltere Sussex Universitesi, Macaristan Budapeşte Teknik Üniversitesi, Bulgaristan Varna Teknik Üniversitesi, MEB Eğitim Araştırma – Geliştirme Dairesi, MEB Hizmetiçi Eğitim Dairesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Sakarya Genç İşadamları Derneği ile birlikte, öğretmenlere yönelik Hizmetiçi Eğitim Programları Projesi başlıyor.


SAKARYA ÜNİVERSİTESİ; EĞİTİM, ÖĞRETİM VE ARAŞTIRMA KALİTESİYLE TÜRKİYE VE DÜNYADA TANINMIŞ
Sakarya Üniversitesi, evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, özgün ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir öğretim kültürü oluşturmak ve mesleki açıdan yetkin, toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmeği kendine misyon edindi.
Eğitim, öğretim ve araştırma kalitesi ile Türkiye ve Dünyada tanınmış ve ilk sıralarda tercih edilen Sakarya Üniversitesi evrensel değerlere saygılı, toplam kalite yönetimi ilkelerini benimsemiş, sürekli gelişen; bir üniversitedir.

ÜNİVERSİTE HİZMETİÇİ EĞİTİM PROGRAMLARI PROJESİNİ BAŞLATIYOR
Sakarya Üniversitesi, Meslek Eğitim Alanındaki Öğretmenlere yönelik Hizmetiçi Eğitim Programları Projesini başlatıyor.
Üniversitenin 2008 Dönemi başarılı LdV projelerinden olan ve yürütücülüğünü Teknik Eğitim Fakültesinin yaptığı ‘Mesleki Eğitim Alanında görev yapan Elektrik – Elektronik ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine yönelik Internet Destekli Hizmetiçi Eğitim Programları’ isimli projenin başlangıç toplantısı 28 Şubat – 02 Mart tarihleri arasında Kampus Otelde gerçekleştirilecek.

ORTAKLARI
Üniversitenin ev sahipliğini yapacağı projede, ortak olarak Ingiltere Sussex Universitesi, Macaristan Budapeşte Teknik Üniversitesi, Bulgaristan Varna Teknik Üniversitesi, MEB Eğitim Araştırma – Geliştirme Dairesi, MEB Hizmetiçi Eğitim Dairesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Sakarya Genç İşadamları Derneği bulunuyor.
Mesleki Eğitim alanında görev yapan öğretmenlere yönelik web – tabanlı hizmetiçi eğitim olarak ilk olma özelliği taşıyan proje kapsamında, her bir meslek alanından 4 adet olmak üzere 12 hizmetiçi eğitim programı geliştirilecek. Bu programlardan 3 tanesi pilot olarak uygulanacak ve MEB –Hizmetiçi Eğitim Dairesinin koordinasyonu ile programların yaygınlaştırılarak uygulanması sağlanacak.

PROJENİN AB ÖLÇÜTÜNDE YENİ İŞBİRLİKLERE KATKI SAĞLAMASI BEKLENİYOR
Projenin gerçekleştirilmesi ile üniversitenin öncü olduğu Internet Destekli Öğrenim uygulamalarına yeni bir alan daha eklenmiş olacak. Projenin, SAܒnün yerel ve ulusal bazdaki farklı kurum / kuruluşlar ile işbirliği alanlarına katkısı yanında, AB ölçütünde yeni işbirliklerine katkı sağlaması bekleniyor.

Kaynak: Renginar SALİ-Kırcaali Haber -Türkiye YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 15 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:14 243
-Aktif Vaka Sayısı:4 637
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:174
-Toplam Vefat Sayısı:492
-Son 24 Saat Vefat Edenler:8

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS